Dziś jest:
Czwartek, 2 lutego 2023

Badałem przypadki uprowadzeń przez UFO w takich krajach jak Zimbabwe, Arabia Saudyjska czy Nowa Gwinea. Zjawisko uprowadzeń przez UFO jest po prostu prawdziwe.
/Budd Hopkins, zajmuje się przypadkami CEIII i CEIV/


#2 października 2019 ZEN CZYLI WIELKA PODRÓŻ DO TEGO SAMEGO PUNKTU – wpis w Dzienniku Pokładowym 2 października 2019

 Jeden z moich znajomych powiedział, że czytając serwis Fundacji Nautilus wiele lat temu doznał czegoś, co nazwał ‘przebudzeniem’. To był jeden tekst, który zmienił całe jego życie, gdyż przed tym tekstem nie brał pod uwagę, że istnieje reinkarnacja, a po jego lekturze już był pewien, że wędrówka dusz jest prawdą.  Podobnie było z naszą drogą do filozofii Zen.

 

Historia jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego jest niekończącą się książką, do której ciągle powstaje nowy rozdział. Wielokrotnie mu mówiłem, że jestem jedynie skromnym kronikarzem jego życia, który dyskretnie obserwuje jego poczynania, robi notatki, czasami wykona jakieś zdjęcie. I to wszystko trzyma na specjalnej półce tylko dla niego przeznaczonej.

Jego ostatnia przygoda z duchem Marko Rymuszko, który nawiązał z nim kontakt po śmierci i opowiedział, co udało mu się ustalić „po tamtej stronie” jest pod każdym względem poruszająca. Opis reguł „świata światła”, o którym mówił Jackowskiemu Marek, jest czystą filozofią Zen. Można powiedzieć: jest Zen w najczystszej postaci ze wszystkich możliwych. Powiedziałem do jasnowidzowi od razu po tym, jak po raz pierwszy do mnie zadzwonił mówiąc słowa: „Robert, Marek przekazał mi ważną wiadomość o tamtym świecie!”

Tak powstały teksty, który przeszły niewątpliwie do historii badania zjawisk niewyjaśnionych i które ukazały się w naszym serwisie.

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3803,jasnowidz-krzysztof-jackowski-skontaktowal-sie-ze-mna-moj-zmarly.html

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3805,jasnowidz-krzysztof-jackowski-o-swojej-wizji-tego-co-jest-po.html

Nagle pojawiło się słowo „Zen”, które wcześniej w serwisie FN padało trochę jakby przy okazji. Po tej publikacji był LIVESTREAM z pokładu okrętu Nautilus, a tuż po nim „bum!” – nagle stało się jasne, że ten dziwaczny symbol pod pojazdem UFO na zdjęciu z 2014 i przed moim domem na niebie 25 lutego 2019 to w sposób dla mnie oczywisty znak powstały po ruchu pędzlem, gdyż tam, gdzie zaczynamy malować i dotykamy papieru powstaje „łopatka”, a tam gdzie pędzel odrywamy powstaje takie „niby ostrze”.Dlaczego obcy zrobili te kropki w tych samych miejscach i na znaku pod UFO i na znaku na niebie? Moim zdaniem zrobili tak po to, aby w sposób jednoznaczny przeciąć dywagacje o przypadkowości. Sama smuga nawet utrzymująca się nad Warszawą prawie półtorej godziny dosłownie w niezmienionej postaci (!) mogłaby być zawsze podważana twierdzeniem „a, samolot zrobił kółka…” i nikogo by nie interesowało to, że samolot nie może kręcić kółek nad Warszawą ani to, że tzw. smuga kondensacyjna czy dym pozostawiony przez samolot akrobacyjny utrzymuje się w niezmienionej postaci najwyżej kilkadziesiąt sekund, a potem wszystko rozwiewa się w bohomaz. W każdym razie dodanie tych punktów było jasnym sygnałem: te dwa wydarzenia są ze sobą ściśle powiązane.

Zwracam wszystkim uwagę, że odległość między publikacją o tym, że filozofia przekazana przez Marka Rymuszko dla jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego to Zen, a tekstem o „znaku Zen na niebie i pod UFO” dzielą zaledwie trzy tygodnie, czyli można w zasadzie powiedzieć, że obie rzeczy powstały praktycznie w tym samym czasie. Zwłaszcza kiedy spojrzy się na działalność serwisu z perspektywy kilkudziesięciu lat obecności postaci jasnowidza z Człuchowa na pokładzie okrętu Nautilus. Ja już dawno przestałem się czemukolwiek dziwić, ale po raz kolejny przyznaję się, że znowu z niedowierzaniem kręcę głową patrząc na to wszystko, co się wydarzyło w ostatnich tygodniach…

Przy okazji ważna informacja: już wiemy, jak naprawdę nazywa się Martin Wiesengrün, gdzie obecnie mieszka, mamy do niego kontakt i zrobimy wszystko, aby się z nim spotkać i na specjalnej multimedialnej prezentacji opowiedzieć mu historię, która nas postawiła do pionu i która przez kształt opisanego przez niego obiektu jest w sposób jednoznaczny powiązana z tym, co zdarzyło mu się w 1957 roku. Pisaliśmy o jego CE III z UFO w serwisie FN.

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3605,projekt-kontakt--sprawa-ce-iii-martina-wiesengruna.html

Wyjazd do Niemiec, do Egiptu, do Chin, do USA… mój grafik wyjazdów na najbliższy rok przypomina coraz bardziej niekończącą się podróż. Co jest na jej końcu? Kiedyś Bodhidharma zapytany, o co chodzi w filozofii Zen powiedział: „Szukanie czegoś to cierpienie. Poszukiwanie niczego to błogość.”

Ja szukam odpowiedzi, więc być może nie spełniam tego warunku, ale z drugiej strony samo szukanie sprawia mi tak ogromną radość, że jednocześnie go spełniam. To także cudowna cecha filozofii Zen, czyli paradoks. Zen jest bowiem oparte na paradoksach związanych ze światem i jego odbiciem w jaźni, a jednocześnie jest podróżą do prawdziwej, duchowej natury człowieka. Jest niczym ten znak Ensō (jap. 円相 ensō) malowany pędzlem na czystej kartce papieru. Zaczynamy podróż i dochodzimy do tego samego punktu. Rozumiemy, że ta podróż była jedynie po to, aby powrócić do rzeczywistej jaźni tu-i-teraz, do prawdziwej duchowej natury istoty ludzkiej.

Jestem pewien, że twórcy filozofii Zen musieli ją zaczerpnąć z wyższych poziomów, a najpewniej od którejś z obcych cywilizacji, które przecież masowo przybywają na Ziemię i których wiedza o duchowości jest praktycznie jota w jotę filozofią Zen. Zawsze powtarzam zdanie: na naszą planetę w tych cudownych lśniących statkach przylatują Buddyści! Kiedy dowiedziałem się o tym, że w pobliżu tybetańskich klasztorów lądują obiekty UFO, a ich załogi spotykają się z mnichami nie byłem zdziwiony nawet odrobinę. Powiem więcej: gdyby tak nie było, to dopiero byłbym mocno zdziwiony!


Kiedy w takim razie filozofia Zen została przekazana ludzkości? Zen jako szkoła buddyzmu mahajany, powstała w Chinach za czasów dynastii Tang (18 czerwca 618 – 1 czerwca 907). To prawdopodobnie wtedy ktoś w Chinach musiał mieć kontakt z UFO i dostał wiedzę o „regułach gry”, choć oczywiście można także założyć, że do tej wiedzy doszedł inną drogą. Choćby taką, jak jasnowidz Krzysztof Jackowski, czyli poprzez sięganie swoim umysłem za kotarę śmierci fizycznej lub poprzez przyjaciela, który umarł fizycznie, rozejrzał się po tamtym świecie i opowiedział, jak tam jest… W każdym razie filozofia Zen jest zawsze na końcu drogi. I zawsze jest jak w tym symbolu Ensō – rozpoczynamy wędrówkę w poszukiwaniu odpowiedzi, a tymczasem dochodzimy do punktu, w którym staje się jasne, że wszystkie odpowiedzi są w nas, a ten wielki wszechświat wokół jest jedynie w naszym umyśle. Zatoczyliśmy koło i wróciliśmy do tego samego punktu. Czyste Zen!

Kiedy się zorientowałem, że cała gigantyczna wiedza zgromadzona przez Fundację Nautilus prowadzi w sposób oczywisty do filozofii Zen zacząłem czytać, szukać, kupować książki. Gdzieś znalazłem takie piękne zdanie powiedziane przez mistrza Zen, że – cytat – „słuchanie i myślenie są jak stanie na progu, a medytacja to powrót do domu i siedzenie w spokoju”. Nie trzeba jechać na koniec świata, aby znaleźć to, czego szukamy. Wystarczy usiąść, zamknąć oczy i nagle wykonać największą podróż ze wszystkich możliwych. Przy okazji Projektu KONTAKT mówiłem wielokrotnie, że wielkim odkryciem natury istot podróżujących pojazdami UFO jest to, że oni nie muszą podróżować fizycznie, a jedynie jako „podróżnika” używają swojego umysłu. Polecam wysłuchanie jednego fragmentu relacji o Bliskim Spotkaniu Trzeciego Stopnia w Rendlesham, kiedy John Borrows opisuje moment, kiedy znalazł się wewnątrz UFO. Miał kontakt z przepotężną, inteligentną istotą, która nie była obecna fizycznie, ale której umysł (tak to nazwał) był na pokładzie pojazdu i z którym miał kontakt. Ten fragment zaczyna się około 28 minuty tego filmu dokumentalnego.

Zen jest jak klucz do największej biblioteki świata. Nie trzeba sięgać do najwyższych półek po książki, gdyż ich treść jest nam dobrze znana. Dlaczego? Bo my je wszystkie napisaliśmy. Bowiem wszystko jest jednością, a różnorodność jest jedynie odbiciem od lustra naszej jaźni tego samego światła, które było zawsze i jest wieczne.Aby zrozumieć filozofię Zen, wystarczy poczytać naszą SZALUPĘ RATUNKOWĄ. Polecam wszystkim ten dział, gdyż tam każdy aspekt Zen był opisany w bardzo przystępny sposób. Te teksty są zgodne z filozofią Zen, choć kiedy powstawały, to nikt z ich autorów nie był tego do końca świadomy. Zrobiliśmy długą drogę, aby dojść do tego samego punktu.

https://www.nautilus.org.pl/szalupa.html

W sieci jest sporo wykładów na temat Zen. Ja ostatnio z zainteresowaniem wysłuchałem tego, co na ten temat pojawiło się w rozmowie z Igorem Pinińskim JDPSN Nauczycielem ZEN i opatem łódzkiego ośrodka Zen. Ten materiał umieszczam na końcu mojego wpisu w Dzienniku Pokładowym.

Baza FN, 2 października 2019


szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Dzień dobry,  Podzielę się z Wami pewną myślą dotyczącą reinkarnacji oraz obaw o dalszy los Polski.  W latach 90. w jednym z odcinków Nautilusa Zet były wypowiedzi chłopca, który w poprzednim wcieleniu mógł być rycerzem z Malborka. Powiedział, że specjalnie wybrał sobie kolejne wcielenie teraz we współczesnej Polsce bo tu mu się nic nie stanie, bo nie będzie tu wojen, a on już zginął raz w walce i drugi raz tego nie chce. Obecnie boimy się eskalacji wojny z Ukrainy...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.