Dziś jest:
Środa, 2 grudnia 2020

Będę dostatecznie bogaty,jeśli zachowam dobre imię.
/Plaut (Titus Maccius Plautus/

Komentarze: 15
Wyświetleń: 4907x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 11 luty 2019 17:25   
Autor: FN, źródło: FN   

KAMIL SIPOWICZ O TYM, ŻE CZUJE OBECNOŚĆ DUCHA KORY JACKOWSKIEJ


Fot. Newsweek

Mam problem ze znalezieniem języka do opisania tego, co mi się przydarza” – przyznaje na łamach Newsweeka Kamil Sipowicz. Z jego opisu jednoznacznie wynika, że chodzi o obecność ducha Kory Jackowskiej w jego domu.

- To jest doświadczenie absolutnej obecności Kory – opowiada Sipowicz – nie w sensie metaforycznym, inspirującym, choć oczywiście też, ale w sensie kontaktu z osobą. Ona ingeruje w moje życie.

W wywiadzie sprawa obecności ducha Kory Jackowskiej w domu Kamila Sipowicza pojawia się wielokrotnie. Ten ostatni przyznaje, że całe życie był człowiekiem wątpiącym.

- A teraz wiem, że to  nie jest koniec. Nie opowiadam ludziom o tym, co mi się przydarza, bo pomyślą, że jestem wariatem – mówi były partner Kory Jackowskiej. Opisuje jeden ciekawy incydent, który przydarzył mu się niedawno. W jego obecności sam uruchomił się telewizor i ustawił na profil Kory (można się domyśleć, że chodzi o platformę Netfilx umożliwiającą stworzenie własnego profilu). Na ekranie telewizora na profilu Kory pojawia się serial „Maniac” opowiadający o różnych modelach rzeczywistości. Przesłaniem tego filmu jest to, że ludzie, którzy się kochają, spotykają się we wszystkich modułach rzeczywistości.

- Wiem, że to brzmi jak historyjka z horroru klasy B o duchach, ale to wydarzyło się naprawdę – dodaje Kamil Sipowicz.

/całość wywiadu w najnowszym Newsweeku/

Komentarze: 15
Wyświetleń: 4907x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 11 luty 2019 17:25   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 17 luty 2019 23:15 | brak oceny

ABe11 | Załogant

Jestem po lekturze całego wywiadu z Kamilem Sipowiczem. Myślę, że Kora kontaktuje się z nim, aby opowiedzieć, potwierdzić,że istniejemy dalej. Wysłuchałam paru wywiadów z Korą z okresu jej pobytu na Roztoczu i mam wrażenie, że tam bardzo zwróciła się ku przyrodzie, jakby ją w sumie zaczęła dopiero odkrywać. Życie na wsi to inny rytm, zależny od rytmu natury.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 23 luty 2019 08:19 | ocena: -2

lilka123 | Załogant

@ABe11, och jakie to....ujmujące, bo ona Korrrra zwróciła się tam....na Roztoczu bardzo ku przyrodzie.Zaczęła ją dopiero odkrywać.... no i w ogóle ten rytm ....natury
Jak czytam takie komentarze to mi ręce opadają i nie tylko.
Abe11, z twojego komentarza bije taka uniżoność i czołobitność. Tysiące ludzi codziennie zwraca się w stronę przyrody i ją....odkrywa, no ale jakie to niezwykłe, bo przecież zrobiła to Kora! Łałłł !Łaaaał !!!(nie lubię tego słowa,ale było trafne).Żal.pl

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 23 luty 2019 19:23 | ocena: + 1

ABe11 | Załogant

@lilka123, może po prostu nie skupiaj się na komentarzach, które nie licują z twoim światopoglądem. Artykuł dotyczy jednej, dwu osób, a nie tysiąca, więc i komentarz jest na temat tych w sumie dwu osób. Pozbieraj ręce i nie tylko... Naprawdę nie musisz rozpadać się na kawałki, wystarczy trochę dystansu i głębszy oddech. No i może zwrot ku naturze :-), to bardzo wycisza i uczy pokory.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 23 luty 2019 22:42 | ocena: -1

lilka123 | Załogant

@ABe11, ok przemyśle swoje zachowanie, ale Ty skończ z wazeliniarstwem, bo ociera się to o "końskie zaloty",a przecież mąż Kory jest ciągle w żałobie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 24 luty 2019 08:22 | ocena: + 1

ABe11 | Załogant

Skoro moje wpisy kojarzą ci się z "końskimi zalotami" to jesteś bardzo niedojrzała. Refleksja przyjdzie z czasem. Musisz jeszcze trochę poczekać...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 24 luty 2019 16:44 | ocena: -1

lilka123 | Załogant

@ABe11, niech Ci będzie, ale skończ z wazeliną.Pozdrawiam.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 25 luty 2019 13:47 | ocena: + 2

ABe11 | Załogant

@lilka123, tak, tak postaw na swoim, miej ostatnie słowo i dorośnij, pozdrawiam i życzę ci uwagi ze strony innych ludzi, i to w realnym świecie :-), bo masz w tym deficyt, pa.

Sob, 16 luty 2019 20:38 | ocena: -4

ludek | Załogant

Jak Adamowicza zrobili świętym to i Kore się da zrobić jak się Owsiak z Rydzykiem uprą.
A już pisząc poważnie, to jest to bardzo prawdopodbne, duchy ludzi przesadnie przywiązanych do swego JA (jak Kora) czy do przedmiotów materialnych, majątków, chciwi nie zawsze na rzeczy materialne, ale na sławę, popularność, pozostają tacy i po śmierci - była fajna dopóki ona była w centrum.
Zdziwiła mnie ta jej rozpacz, że jeszcze tyle ...jest kawy do wypicia, jakby się nie ożłopała przez całe życie wystarczająco dużo tych "kawć", że tyle jeszcze do zrobienia.... Myślałem, że jest osobą bardziej uduchowioną. Na wszystko jest czas na tym ziemskim padole, widać ona swój spędziła na podziwianiem samej siebie : / pisze to z przykrością

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 17 luty 2019 21:35 | ocena: + 1

julka0205 | Załogant

@ludek, Zioniesz nienawiścią człowieku, tutaj nie ma miejsca dla takich, jak Ty

Śr, 13 luty 2019 06:14 | brak oceny

akgb | Załogant

Kabaliści wierzą, że dusza ma 7 poziomów. Ciało/ proch, które zostaje po śmierci człowieka na Ziemi ma 1/7 energii duszy. Reszta energii duszy wchodzi wyżej i może być odczuwalna np. W domu, pośród bliskich. Mogą oni zauważać właśnie takie zjawiska komunikacji. Jednak po pewnym czasie dusza - jej wszystkie części chce się połączyć w możliwe najwyższym wymiarze i scalić. Wtedy zanika tzw. Efekt ducha w domu. W przypadku mojego dziadka zajęło to około 3 lat. Po tym czasie nikt już nie wyczuwał obecności dziadka. Dosyć długo, może dlatego, że po przeżyciach wojennych nie wierzył w Boga.

Wt, 12 luty 2019 11:28 | brak oceny

lilka123 | Załogant

Z mojej perspektywy to Kora zwyczajnie nawiedza swój własny dom albo jak kto woli "straszy" w tym domu. Kora nie poszła w stronę światła, bo sama otwarcie mówiła że wierzy w kwiaty, w drzewa w słońce i takie tam. Jej sposób życia,styl pokazał przesadne przywiązanie do życia ziemskiego, materialnego. To nadmierne przywiązanie i niewiara w Boga trzyma ją dalej przy Ziemi.
Rozwala mnie jak łatwo tworzymy sobie autorytety. Przecież tak na prawdę jakby się przyjrzeć Korze to wiedza na tematy na prawdę ważne, istotne była u niej znikoma (mam na myśli wiedzę duchową, czyli taką prawdziwą mądrość), ale za to w tematach błahych brylowała. Jest takie na to określenie "dużo mówić o niczym".
I właśnie takich autorytetów mamy na pęczki. Ludzi zwykłych, którzy taką wiedzę posiadają niemalże od dziecka często się wyśmiewa.

...ale płyty Kory mam wszystkie :)

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 12 luty 2019 15:42 | brak oceny

relatysta | Załogant

@lilka123, Zbyt dużo "wielkich" słów.
Czy prawdziwą mądrością jest wiara w Boga, jak piszesz, czy może w reinkarnację, może wieloświaty, może anioły i strzygi...
Troszkę więcej szacunku do czyjejś osobowości, przeżytych doświadczeń, pozostawionych uczuć i przeżyć...
Każdy jest własnym bogiem, nie ma innych bogów.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 13 luty 2019 09:09 | ocena: -1

lilka123 | Załogant

@relatysta, prawdziwa mądrość to wrażliwość. Nic innego. Po prostu.Podkreślam zaś, że nie mam tutaj na myśli wrażliwości na własnym punkcie ale wrażliwość na drugiego człowieka. Ta zaś ma ścisły związek z CHARAKTEREM człowieka. I nie chodzi bynajmniej o charyzmę(którą Kora z pewnością miała).
Jesteś pod wpływem jej uroku. Owszem ciekawy styl, oryginalna, oczytana,no i ten niepowtarzalny sposób bycia....
Co do szacunku.... Na szczęście nie upadłam jeszcze na głowę żeby kogoś szanować bo..... jest ciągle"na świeczniku", bo... ma talent, bo... intelektuakista, bo... wszyscy z tytułami wszelkiej maści jej pokłony biją,bo...należała do żeńskiej loży masońskiej itd.
U człowieka wartość ma dla mnie jedynie CHARAKTER,a z tym to u Kory różnie bywało. Mnie waliło po oczach jej "rozbuchane ego".I tyle w temacie(człowiek wrażliwy to wyłapie).

Tak się ładnie mówi, że każdy z nas jest Bogiem. Też wiem, że tak jest. Tylko że być Bogiem, to nie jest puste słowo. Być Bogiem to być pozbawionym EGO. A z tym to już różnie bywa...

Wt, 12 luty 2019 21:10 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@lilka123, mysle ze Kora juz wierzy w boga a ze zostala na ziemi to moze znaczyc ze tak sobie wybrala zeby pomagac kamilowi

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 13 luty 2019 09:25 | ocena: -1

lilka123 | Załogant

@magdakowalska48, przyszło mi też do głowy że skoro Kora ciągle przebywa w swoim domu,to może z tego wynikać sporo dobrych rzeczy. Pierwsza,to właśnie ta że Kamil nie popadnie w beznadzieję,a druga że osoby, które nie wierzą w życie po śmierci,a dla których Kora była jakimś wzorcem, poszerzą sobie trochę świadomość.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

JASNOWIDZ K. JACKOWSKI O PRZYSZŁOŚCI: ... 'Mamy drugą połowę listopada i uważam, że mamy czas bardzo nabrzmiały, który to czas może niebawem być jeszcze bardziej nabrzmiały i niebezpieczny. Święta Bożego Narodzenia mogą być nie do końca dla nas miłe. Wchodzimy w drugą fazę tego, co zapowiadałem od kilku lat. Wchodzimy w fazę próby poważnego konfliktu na świecie (...) Jak mi się kojarzy Polska w tej sytuacji? Pewna grupa kilka państw jest zainteresowana wywołaniem konfliktu. Niestety Polska jest...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 26 lis 2020 03:00 | Witam, 23.11.2020 nad Białołęką na wysokości osiedla Regaty był widoczny bardzo duży obiekt tuż nad chmurami. Obiekt widziała moja partnerka oraz jeszcze jeden sąsiad podczas spaceru z psami.Jak na razie odnalazłem jeszcze jedną osobę która widziała ten obiekt 15 min później już szybko lecący. Wstępnie oceniamy że obiekt mógł mieć kilkaset metrów długości. Był bardzo dużyProszę popytajcie czy ktoś na Białołęce 23.11.2020 koło godziny 23.15 czegoś nie widział.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

KORONAWIRUS - bestialskie polowania i zjadanie dzikich zwierząt kluczem do zrozumienia tajemnicy pandemii koronawirusa

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.