Dziś jest:
Wtorek, 21 września 2021

Nie śmieję się z ludzi, kiedy mówią, że widzieli UFO. Ja też je widziałem!
/Jimmy Carter, były Prezydent Stanów Zjednoczonych/

Komentarze: 5
Wyświetleń: 5486x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 7 cze 2019 05:29   
Autor: FN, źródło: FN   

UFO I INNE NIETYPOWE ZJAWISKA NA NIEBIE – KILKA UWAG TECHNICZNYCH


Wakacje to czas, kiedy jesteśmy częściej w terenie i oczywiście spoglądamy w niebo, stąd rosnąco lawinowo liczba zgłoszeń o obserwacji „czegoś dziwnego na niebie”. Musieliśmy opracować specjalne procedury związane z tym, co robić z każdą zgłoszoną relacją o obserwacji UFO – powodem jest ilość. Nie ma szans (czego bardzo często oczekują od nas autorzy), aby w odpowiedzi na zgłoszenie pisać wiele stron oceny, analizy, wysyłać zdjęcia podobne itp. To byłoby możliwe, gdybyśmy dostawali jedną relację na – powiedzmy – kilka dni. Ale kiedy tych relacji jest kilka dziennie, to oczywiste jest, że musimy wszystko robić bardzo szybko, gdyż zabrakłoby nam czasu na prowadzenie innych projektów i w ogóle prowadzenie serwisu (a raczej serwisów, bo oprócz nautilus.org.pl mamy także emilcin.com i messing.org.pl).

Problem z ciągłym brakiem czasu rozwiązujemy opracowując szybką logistykę sprawdzania i segregowania przysłanych przez czytelników materiałów. Mamy specjalne katalogi „tymczasowe” i takie, które muszą zostać dokładnie obejrzane przez ludzi z projektu „Otwarte Niebo”. Nie będziemy zdradzali „kuchni Nautilusa”, ale powiemy tylko jedno – po wielu latach doszliśmy do sporej wprawy i system działa w miarę sprawnie. Problemem są nasze wyjazdy lub brak możliwości moderacji przez kilka dni (z powodów np. osobistych), bo wtedy wystarczy kilka dni braku kontroli nad całością, a ilość materiałów czekających na sprawdzenie urasta do gigantycznych wartości i robi się coś, co my nazywamy „zatorem”. Skutkuje to chwilową przerwą w publikacjach w serwisie, ale ma skutki także takie, których nie widać na stronach. Ale dość o tym.

 

W tej publikacji pokażemy zaledwie kilka z ostatnich zgłoszeń, które ważny problem związany z analizą zdjęć – część z nich staramy się wyjaśniać przyporządkowując je do hipotezy związanej ze złą interpretacją zdjęcia. Najlepiej pokazać to na podstawie kilku przykładów „z naszej ostatniej poczty”.


Na początek film pokazujący dwa obiekty, które w pierwszej chwili uznaliśmy za drony, ale po chwili ich stabilne położenie względem siebie raczej to wykluczyły.

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Tuesday, June 4, 2019 3:58 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Obiekt nad Wrocławiem

 

Witam,

W dniu 26 maja udało mi się nagrać coś dziwnego nad Wrocławiem.

Może was zainteresuje. Film wrzuciłem do Youtube.

Przepraszam za wulgaryzmy na filmie :)

Pozdrawiam

 

Film poniżej.

 

A tak wygląda ten obiekt w powiększeniu – widać wyraźnie, że te dwa obiekty są ze sobą połączone jakąś białą smugę. Dwa balony? Nigdy tego wykluczyć nie można, ale odległość między obiektami jest cały czas taka sama na filmie. 

Czasami zdarzają się materiały, które początkowo przez czytelników są uznane za UFO, ale po głębszym zastanowieniu potem interpretują jako np. dron czy lampion. Musimy pamiętać, aby każde takie zgłoszenie w naszym archiwum po takim fakcie opatrzyć odpowiednim komentarzem. Oto przykład takiej historii:

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Thursday, June 6, 2019 12:36 AM

To: FN

Subject: Nagrałem UFO

 

Dzień Dobry,

Właśnie nagrałem UFO i jeszcze nie mogę ochłonąć.  Było to w miejscowości Bóbrka koło Soliny w Bieszczadach. Pomarańczowy obiekt, który poruszał się bardzo powoli i w pewnym momencie zmienił kierunek i po chwili zniknął. Udało mi się nagrać to iPhonem – nagranie ma ok. 57 mB więc nie mogę przesłać mailem. Nie wiem co dalej z tym zrobić, wrzuciłem hasło w google i wyszła wasza strona. Chciałbym wam przesłać nagranie – wygląda inaczej niż widziałem, ale teraz rozumiem, dlaczego takie nagrania są niewyraźne – złapanie punktu w ciemności jest jak polowanie na komara. Ale obiekt świecił tak mocno, że został nagrany. Potem nagrałem niebo pełne gwiazd dla porównania i nic nie widać na nagraniu.

Jestem menadżerem wyższego szczebla w międzynarodowej korporacji, nie szukam sensacji i poklasku. Latam po świecie od 11 lat (ponad 120 lotów rocznie) i często obserwuję niebo – rozróżniam światła samolotów od satelitów i meteroidów – nie był to spadający odłamek skalny, ani mrugające czerwone światło przelatującego samolotu. Może helikopter? Nic nie mrugało i była totalna cisza. Światło było bardzo jasne, poruszało się bardzo powoli i powoli zmieniło kierunek. Potem znikło.

To co zobaczyłem – nigdy czegoś takiego nie widziałem i wciąż jestem w szoku, bo zawsze uważałem, że gdyby UFO istniało zostałoby zauważone przez pilotów, bo tyle lata samolotów.  Jednak to co zobaczyłem nie jestem w stanie zakwalifikować w nic co do tej pory widziałem.

Dajcie znać czy przesłać wam plik i jak. Ewentualnie do kogo to przesłać

Pozdrawiam,

[dane do wiad. FN]

 

 

Tak wygląda wideo przysłane nam przez czytelnika (poprzez program do przesyłania dużych plików).

 

I wyjaśnienia, które dotarły do nas „w ostatnich godzinach”.

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Thursday, June 6, 2019 11:13 PM

To: FN

Subject: RE: Nagrałem UFO

 

Dziękują za informację. Przesyłam plik, chociaż po przeanalizowaniu wszystkiego, wydaje mi się, że znam rozwiązanie zagadki.

Jedynym wytłumaczeniem jakie mam na to co zobaczyłem to wyłączając obce obiekty jest chiński lampion.

  1. Obiekt pojawił się nagle. Ale mam wysokie drzewa od południa więc mogły zasłonić jak się wznosił – w ciągu dnia to dostrzegłem.
  2. Obiekt był raczej pomarańczowy (na nagraniu mówię, że żółty, to z emocji) i emitował poświatę w dół (na nagraniu tego nie widać). Lampion by to wyjaśniał bo od góry światło jest ograniczone lampionem, a dołu nie i mogło to dawać efekt odbicia i rozproszenia.
  3. Obiekt zmienił kierunek i zaczął powolni zanikać. Nie nagle, ale powoli – lampion mógł się wypalać.
  4. Moja subiektywna ocena jest, że obiekt nie był super wysoko.
  5. Jest tu zatrzęsienie domków letniskowych i najprawdopodobniej ktoś wypuścił taki lampion

Tak czy inaczej nawet jak to był lampion, to filmik może stanowić porównanie dla innych celem weryfikacji w przyszłości.

Chyba niepotrzebnie zawracam gitarę za co przepraszam.

 

Pozdrawiam,

 

[dane do wiad. FN]

 

 

 

Wiele relacji z naszej poczty trafia do katalogów, gdzie są dawne opisy obserwacji UFO. Traktowane jest to jako uzupełnienie. Oto przykład:

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, June 5, 2019 10:19 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Dziwna obserwacja na niebie nad Chorzowem

 

Witam, właśnie przeczytałem tekts który dotyczył obserwacji czegoś dziwnego nad Chorzowem i od razu przypomniałem sobie identyczną sytuację. Trzy , cztery lata temu, miesiąc wakacyjny- lipiec lub sierpień, wyszedłem na balkon,  gdyż wieczór był bardzo ciepły.Mój młodszy syn już spał więc było po 22:00. Stałem tak sobie sącząc piwko i spoglądałem w niebo. W pewnym momencie zauważyłem.... i tu powinienem wkleić wcześniej przeczytany tekst , nawet odczucie o dziwo identyczne - dosłownie pomyślałem -klucz gęsi:). Faktycznie obiekt, (obiekty?) ułożenie jak bumerang dosłownie kilka rzędów okrągłych światełek, matowych, efekt taki jak by pod tymi światełkami była lekka mgła. Przelot zupełnie  bezgłośny.  Trudno natomiast stwierdzić jednoznacznie czy  obiekt,( obiekty) przelatywał dosyć nisko czy po prostu był bardzo duży. Wydarzenie to miało miejsce nad Hrubieszowem  na Lubelszczyźnie .Ilekroć przypominam sobie tę sytuację odnoszę wrażenie, iż w tamtym momencie nie myślałem do końca logicznie, choćby odczucie, że właśnie przelatuje klucz gęsi...chciałem też zawołać żonę która krzątała się po kuchni i od razu myśl (po co i tak nie zdąży....., a dziecko zbudzę wołaniem...).

 

 

Czasami relacja nie posiada żadnych „multimedialnych dodatków” – jest jedynie opisywana z datą i godziną, a także miejscem – aby można ją było w przyszłości zlokalizować w archiwum. I kolejny przykład takiej relacji.

 

[…] [4 czerwca 2019] Witam, dziś w miejscowości Szprotawa od kilku godzin obserwowałem jasny punkt na niebie, gwiazda polarna to przy tym pikuś, akurat byłem ze znajomym i trochę czasu zeszło nam na obserwowanie, teraz jak przyszedłem do domu i zadzwoniłem do paru kumpli żeby wyszli na dwór zobaczyć to część z nich już z lornetek to obserwuje hehe więc popularna rzecz a nie wiem czy ktoś zapowiedział, niestety nie mam czym cyknąc foto więc zostawiam tylko relację na świeżo, punkt jakby się poruszał jak meduza, ale to na pewno nie dron, pozdrawiam

 

Bardzo często dostajemy zdjęcia nocne, w których mamy podejrzenia, że są to jedynie odbicia „świateł terenu” w optyce aparatu. Oto przykład takich zdjęć i takiego zgłoszenia do FN:

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Tuesday, June 4, 2019 2:43 PM

To: FN

Subject: Trojkatny obiekt latajacy uchwycony w nocy

 

Witam,

Wczoraj razem z mezem robililismy zdjecie wybrzeza kamerka z opcja dluzszego naswietlania, aby zobaczyc gwiazdy niewidoczne golym okiem. Przesylamy zdjecia, wyraznie widac trojkatny obiekt z 3 swiatlami nad gora. Na drugim zdjeciu obiekt znajduje sie juz znacznie wyzej, a na trzecim juz znika. Najciekawsze jest to, ze golym okiem nic nie widac! Tylko poprzez kamerke. Swiatla sa jasniejsze niz gwiazdy,  a mimo to nie jest zauwazalne dla ludzi. Obiekt widziany ok 22:00 w miescie Cefalu na Sycylii. Bardzo nas intryguje, co to moze byc. Szukajac po internecie znalezlismy zdjecia, na ktorych ludzie widzieli ten sam obiekt.

 
...powiększenie obiektu na zdjęciu.

 

 

Oddzielnym działem są „balony”. Czasami potrafią przybierać bardzo dziwne kształty, a czasami wręcz można sobie zadać pytanie: czy to na pewno jest balon?

Oto przykład:

From: [...]
Sent: Saturday, June 1, 2019 7:11 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: UFO?
Importance: High

Cześć załoganci. Dzisiaj po południu wypatrzyłem z balkonu intrygujący obiekt. Ściągnąłem go mocnym teleobiektywem (600x) i choć z początku moja euforia sięgała zenitu, teraz zastanawiam się, czy to nie jest jakiś balon dla dzieci - wszak dzisiaj mamy przecież dzień dziecka. Próbuję znaleźć w google odpowiadający kształtem balon w sklepach internetowych, ale bez skutku, tak w ogóle co ten kształt przedstawia sam nie wiem. Może ktoś rozpoznaje?

Pozdrawiam załogant: Researcher

/pokazujemy tylko kilka zdjęć/
Właśnie ten kształt… posiada atrybuty tzw. „balloon shape anomaly” czyli między innymi forma bez określonego znanego kształtu. Tylko gdyby nie ten „Dzień Dziecka” byłbym w 100% pewny, że to anomalia UFO. Wciąż próbuję dopatrzyć się tutaj jakiegoś zwierzaka, może rybki, ale to jest do niczego nie podobne…

 

Pozdrawiam załogant: Researcher

 

 

Autor dosłał nam jeszcze „mały drobiazg”. ;)

 

From: […]

Sent: Wednesday, June 5, 2019 4:30 PM

To: FN

Subject: A jednak anomalia?

Importance: High

 

Cześć załoganci. Odnośnie artykułu: "Czy to był zwykły balon wypuszczony w powietrze przez dziecko?" Oglądając dzisiaj filmy na profilu jednego z najbardziej znanych summonerów UFO Roberta Bingham`a, znalazłem przypadkiem pewien klip z anomalią typu tzw. „balloon shape anomaly”. Co mnie momentalnie uderzyło w trakcie oglądania tego nagrania, to wręcz zdumiewające podobieństwo do obiektu, który sfotografowałem w miniony "Dzień Dziecka"! Obiekty nie są wprawdzie identyczne, ale ich podobieństwo jest zadziwiające. Na filmie obiekt jest w 7:53 minucie. Przesyłam link do filmu oraz stop klatki porównawcze.

 

Pozdrawiam załogant: Researcher

 

/zdjęcie poniżej/


 

 

 

 

Czasami nie sposób powiedzieć, czy to były zwykłe balony czy może coś więcej.

 

From: […]

Sent: Tuesday, June 4, 2019 9:16 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Dziwne punkty na fotografiach

 

Witam.

Jestem Waszym stałym czytelnikiem.

To co robicie jest naprawdę potrzebne.

Oto kilka fotografii wykonanych w Częstochowie na Jasnej Górze w dniu 3 czerwca 2019 roku, w godzinach południowych.

Zaskakująco dużo dziwnych punktów udało mi się na nich znaleźć.

Oczywiście gołym okiem nic nie widziałem.

Przy wolnej chwili proszę spojrzeć i ocenić co to może być.

Pozdrawiam

Proszę nie publikować moich danych.

[dane do wiad. FN]

 

 

Zdjęcia poniżej.


 

Czasami jest ciekawie – ktoś robi zdjęcie lub film, po czym wiele miesięcy później dostrzega coś, czego być nie powinno. Tak było w tym przypadku. Czy to były zwykłe światła lamp, których nie pamięta autorka filmu?

-----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, June 3, 2019 11:03 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: czy to ufo

 

 

> Witam,

 

> Wracając z pracy 25.11.2015r. po godz. 20. schodziłam z wiaduktu przy

> ul. Poligonowej w Warszawie, będąc na schodach  wspomnianego wiaduktu

> nie mogłam się oprzeć pięknemu widokowi księżyca na niebie- księżyc w

> pełni - czyste, granatowe niebo i NIC WIĘCEJ - tylko bardzo wyrazisty księżyc. Wyjęłam telefon, zrobiłam zdjęcie i zapomniałam. Po jakimś pół roku może więcej, przy jakiejś okazji porządkowania telefonu, natknęłam się na zrobione zdjęcie księżyca, zdziwiłam się, że zapomniałam o tym aby wcześniej obejrzeć tę fotkę. Tak jak już wspomniałam, nie często fotografuję, więc zapewne nieopacznie nacisnęłam na kamerkę no i nagrał się filmik .

>

> Jednak ja fotografowałam tylko księżyc, nic więcej nie było w moim

> polu widzenia, a na filmiku widoczne są jakieś światła, łudząco

> przypominają mi spodki ufo?  Przesyłam ten filmik, może ktoś będzie chciał się przyjrzeć dokładniej co to jest.

>

> Pozdrawiam

[dane do wiad. FN]

/film zamieniśmy w postać animacji GIF/

 

 

Osoby śledzące PROJEKT KONTAKT wiedzą, że jednym z najciekawszych elementów projektu był „znak nad Warszawą”, który był widoczny 25 lutego 2019.


Kilkanaście osób próbowało znaleźć „coś podobnego” w światowych archiwach chmur i smug wykonywanych przez samoloty, , ale znalezione materiały mają się tak do tego znaku jak „pięść do oka” – to zupełnie dwa różne światy. Ten znak był po prostu fenomenalny ze stu tysięcy powodów, I nic podobnego nie zostało sfotografowane - tego jesteśmy dziś pewni! Dzięki wnikliwej pracy naszych czytelników mamy zbiór ok. 300 zdjęć okręgów robionych przez samoloty ca całym świecie - nasze zespół operacji KONTAKT wybrał 25 najlepszych i najbardziej "podobnych" zdjęć, które zostaną zaprezentowane w kolejnym artykule w ramach Projektu KONTAKT.

Od czasu do czasu dostajemy także sporo informacji o ciekawych smugach kondensacyjnych pozostawionych przez samoloty na niebie. Oto kolejny przykład z naszej poczty:

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, June 3, 2019 8:17 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Nietypowa smuga na niebie

 

Witam

Od razu zaznaczę że mojej obserwacji nie wiążę z niezidentyfikowanymi pojazdami latającymi.

Wczoraj, tj 2 czerwca 2019 roku byłem na plaży w Lędowie (od Ustki w kierunku zachodnim). Nagle moja żona dostrzegła dziwny cień na niebie. Przemieszczał się niewiarygodnie szybko w kierunku Wicka (około 4 razy szybciej niż samolot). W pierwszej chwili pomyślałem że jest to cień smugi po przelocie samolotu. Czekałem przez chwile na pojawienie się samolotu, lecz okazało się że samolot leci znacznie bliżej nas niż widoczny cień pod chmurą. Zrobiłem kilka zdjęć które możecie opublikować.

Powodem dla którego wysyłam ten raport jest chęć wyjaśnienia tego zjawiska gdyż: żaden inny samolot nie zostawił takiego cienia/smugi, a lata ich w tym miejscu mnóstwo; nie pasuje mi szerokość cienia do smugi którą pozostawia samolot; być może leciał zupełnie inny samolot w tym miejscu - są tam obecnie jakieś manewry wojskowe. Sama smuga zniknęła w ciągu paru minut, chociaż smuga po przelocie samolotu widzianego przez chmury pozostawała na niebie znacznie dłużej.

 

W informacji EXIF znajduje się geotag lokalizacji.

 

Pozdrawiam

[dane do wiad. FN] 

 

 

Zdarzają się i takie przypadki, kiedy świadek widzi dziwne obiekty już po przelocie samolotu.

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Sunday, June 2, 2019 9:57 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: obserwacje obiektów UFO

 

Witam Fundację. Na przełomie maja i czerwca 2019r dokonałem obserwacji obiektów w rejonie BIelska-Białej -Jaworza.  Szczególnie widoczne były po przelocie samolotów. W załączeniu zdjęcia, które udało

mi sie wykonać. Pozdrawiam Kapitana i Załogę. Wierny czytelnik. Szumbes.

 

 

Kolejna partia „zdjęć” to coś, co my nazywamy „dziwną gwiazdą na niebie”. Czytelnicy nie biorą pod uwagę, że gwiazda lub planeta (Mars, Wenus) potrafią na nocnym niebie wyczyniać prawdziwe cuda i wyglądać niezwykle zwodniczo… Czy tak było w tym przypadku? Trudno powiedzieć.

From: […]

Sent: Monday, June 3, 2019 12:22 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Ciężko stwierdzić

 

od jakiegoś czasu widzę WIELKAc GWIAZDĘ  czy badz kule którą bardzo wolno się porusza.  Jest  ze 2 godz i GAŚNIE. TA kula zapala się o wiele później  jak gwiazdy świecą . Zasylam zdjęcia.

I około 22.35 codziennie przelatuje typowo nad moim domem kula świecąca.  Chyba że jest pochmurno badz pada deszcz.  Cały czas obserwuje niebo i czasami jestem przerażona ilez  LATA TEGO.

Co TO TAKIEGO.

I ogólnie dziwnie rzeczy się dzieją.  To wygląda jak by te kule czegoś szukały .

Pozdrawiam

  

 

Kolejna partia zgłoszeń to zgłoszenia typu „to przypominało jakąś folię unoszoną przez wiatr”. Oto przykład takiego zgłoszenia także „z ostatnich dni”.

 

UFO - "Houston Mamy Problem"

Witam Bardzo Serdecznie Mostek Kapitański

W Piątek tj 2019-05-31 wracałem z pracy na piechotę do domu. Była godzina 16:45, piękna pogada i dużo samolotów latało nad moją głową. Postanowiłem, że zrobię kilka fotek z zoomem samolotom i tak też się stało. Około godziny 16:55 szukając na niebie kolejnego samolotu do sfotografowania spojrzałem wysoko nad moją głową..patrzę a tu na wysokości 200-300m lata jakby foliowa biała torba, zastanowiło mnie to że normalnie powinna opadać a ona zachowywała się jakby latała wyżej i wyżej.

Postanowiłem, że zrobię zdjęcia i w domu sobie powiększę i ocenię czy to torba czy jakiś biały zniekształcony balon. Po wykonaniu serii 13 zdjęć,które zrobiłem od godziny 16:56 do 16:58 zastanowiło mnie po raz kolejny to, że "torba" nie chce opadać i zbytnio się nie oddala ode mnie i wszystko odbywa się nad moją głową ! Dziwne, myślę zrobię film temu "zjawisku". Nakręciłem w końcu 41 sekund..trudno mi było utrzymać przy dużym zoomie stabilność obrazu i jego ostrość a na dodatek jeszcze słońce raziło mnie w oczy. Zgubiłem nawet cel z obiektywu, ale jakoś znów się udało, mam "go".

Cały czas myślę, że robię jakieś głupiej torbie film :) .

Jak po raz kolejny zgubiłem ją z obiektywu, mówię wystarczy. Jak przestałem filmować, za jakieś 10 sekund znów jej wypatruję, ale na próżno nie widzę jej..myślę porwał ją wiatr w stronę tych białych chmur,które mam nad głową i jej po prostu nie widzę. Stoję jeszcze chwileczkę jakąś minutę i nie widzę jej. W domu kiedy odpocząłem po pracy postanowiłem sobie dokładnie obejrzeć co fotografowałem i kręciłem, no i doznałem szoku ! Film, który obejrzałem na dużym ekranie i w zwolnionym tempie był w stylu "Houston mamy problem" tylko, że ten problem z lotem miało prawdopodobnie UFO i na dodatek pomagały mu wyjść z tej sytuacji (wg. mnie oczywiście) inne obiekty, które krążyły wokół niego (obiekty nie były widoczne przy kręceniu i oglądaniu "torby" gołym okiem).

Film i zdjęcia były wykonane w Rudzie Śląskiej pomiędzy ulicą Chryzantem 10 i ulica Narcyzów tuż obok Szkoły Podstawowej nr 30

(dane z GPS 50,303912 N 18,847968 E).

Film i wszystkie zdjęcia przesyłam WAM do głębokiej analizy.

Ps. Z filmu wydzieliłem 59 klatek-opisałem je w której sekundzie (z dokładnością do setnych) były wykonane- zaznaczyłem także strzałkami na nich obiekty. Na 13 zdjęciach także zaznaczyłem strzałkami obiekty, choć tu mam wątpliwości czy ich było tak dużo, ale po obejrzeniu filmu stwierdziłem, że byłem świadkiem jakieś "akcji ratunkowej" i tych obiektów mogło być dużo. Liczę też na WASZ komentarz odnośnie filmu, czy takie przypadki już ktoś opisał., nakręcił ?

Pozdrawiam WASZ załogant Gorki73

 

 

 Nasz czytelnik przysłał ogromną ilość klatek z filmu... oto kilka wybranych.


 

Przedstawiliśmy w tym tekście zaledwie kilka przykładowych „zgłoszeń do FN”, które dostajemy praktycznie każdego dnia. Prosimy o wybaczenie, że nie daliśmy radę zamieścić wszystkich, które dostaliśmy w ostatnich czasie, ale publikacja byłaby bardzo długa, a tym razem chodziło raczej o zasygnalizowanie tego, jak klasyfikujemy zgłoszenia. Przez ponad dwie dekady funkcjonowania FN zawsze powtarzamy, że wśród tysięcy publikowanych zdjęć czy filmów z UFO ok. 10 procent daje szansę, że są to prawdziwe obiekty UFO. Zwracamy uwagę na sformułowanie „daje szansę” – nie znaczy to bowiem, że to są prawdziwe UFO w rozumieniu „pojazdy obcych”. Ale wykluczyć tego nie można.

Aby upewnić się, czy dany film czy zdjęcia z UFO są prawdziwe trzeba by wykonać pracę porównywalną do tego, co działo się w przypadku zdjęć ze Zdanów czy ostatniej historii związanej z Projektem KONTAKT. Poznanie rodziny bliższej i dalszej, wielokrotne wizyty w domu autorów zdjęć czy filmów, obserwowanie ich wypowiedzi na przestrzeni wielu lat (i porównywanie ich z tym, co mówili rok czy pięć lat wcześniej) – to wszystko dopiero daje praktycznie stuprocentową pewność, że incydent z UFO jest prawdziwy. Jak się jednak można domyśleć tego typu działania można robić jedynie w przypadku pojedynczych, wybranych spraw. Posiadanie organizacji zatrudniającej wiele tysięcy osób (w Polsce dodatkowo koniecznie dobrze opłacanych – w naszym kraju stawianie „na pasjonatów” pracujących „dla idei” przynosi opłakane skutki – boleśnie tę tezę zweryfikowaliśmy nieskończoną ilość razy) pozwoliłoby dopiero stosować skomplikowane metody weryfikacji. Czy one by pomogły uniknąć publikacji oszustw czy „źle zinterpretowanych zwykłych zjawisk naturalnych”? Oczywiście, że nie! Gwarantujemy, że gdyby stworzyć portal www.tylkoprawdziweisprawdzonezdjęciaufo.pl i publikować takie zdjęcia – powiedzmy w tempie „jedno na 3,4 lata” bo tyle by zabrało przeważnie zweryfikowanie prawdziwości materiałów – to i tak z naszego doświadczenia wynika, że nawet te zdjęcia zostały by najbardziej oplutymi i zdemaskowanymi zdjęciami w sieci. Obowiązuje tu bowiem jeszcze jedna, trochę sprzeczna z intuicją zasada: im bardziej prawdziwe zdjęcie czy prawdziwy i sprawdzony film z UFO, z tym większą… zaciekłością i zajadłością będzie demaskowany. Jeśli ktoś nie wierzy że ta zasada jest „stuprocentowo weryfikowalna”, to radzimy założyć podobną organizację jak FN, nabyć doświadczenie przez powiedzmy kilkanaście lat, spróbować przygody ze „zdjęciami i filmami z UFO” i bardzo szybko będziecie rozumieli, co mamy na myśli i śmieli się z tego „żelaznego prawa” tak samo jak my… ;)

Kolejna porcja zdjęć i filmów "zagadkowych obiektów na niebie" w następnej publikacji, ale już tylko w naszym ściśle ufologicznym serwisie www.emilcin.com

Komentarze: 5
Wyświetleń: 5486x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 7 cze 2019 05:29   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (5)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 20 cze 2019 10:36 | brak oceny

Romeo | Załogant

Witam, ten materiał o który pytałeś został dzisiaj opublikowany w FN "NAJNOWSZE ARTYKUŁY" -" ZAGADKOWE ZDJĘCIA JASNYCH, PIONOWYCH SMUG NA NIEBIE" -tam w tym artykule jest więcej więcej materiałów, ten mój jest prawie na końcu:], pozdr

Sob, 8 cze 2019 14:51 | brak oceny

b4ndyckajazda | Załogant

Cześć wszystkim . Fajny update- kupa roboty to wszystko zebrać i opisać choćby paroma zdaniami każde ;)

Chciałbym zwrócić uwagę na wstawiony film Binghama na temat BALON SHAPE ANOMALY

POLECAM KAŻDEMU TO OBEJRZEĆ - szczególnie skupić sie na końcu filmiku w okolicy 8;21 i 9.10


Rece mi opadają
Wtf - dlaczego zdjęcia i relacje metalowych kuli (takich jak chociażby ZDANY ) profanuje się wstawiając w jednym poście wraz ze zdjęciami BALONÓW - przy których gołym okiem widać nawet SZNUREK ????

Pomóżcie mi to zrozumieć

Pt, 7 cze 2019 10:43 | ocena: + 3

Romeo | Załogant

Piękny, wspaniały artykuł z ogólnym przeglądem niektórych, wybranych manifestacji UFO. Natomiast jestem w posiadaniu konkretnego, empirycznego dowodu w postaci [urywku filmiku- mojego autorstwa!!! ] kiedy UFO manifestuje się, stoi w miejscu, coś bada, wysuwa jakieś sondy a potem nagle odlatuje, przyspiesza z ogromną prędkością pozostawiając za sobą łunę jakiegoś niesamowitego "światła atomowego"... Uchwyciłem to na mojej kamerze na 250x zoomie! To był trójkąt [trochę półprzezroczysty] z potężnym światłem w środku.
Mam kilka 100% nagrań z UFO, ale dla mnie najważniejsze jest to- aby żaden najbardziej zatwardziały sceptyk nie mógł podważyć tego dowodu. A najważniejsze w tym wszystkim jest to- aby uchwycić moment zniknięcia lub odlotu UFO!!! Bo momentu pojawienia się UFO to nikt na świecie nie jest w stanie przewidzieć.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 7 cze 2019 13:03 | brak oceny

piotrusprince | Załogant

@Romeo, Witam Romeo, mógłbyś wrzucić to co masz na jakiś serwer typu sendspace.com i dać tutaj link? ewentualnie na wiadomość prywatną?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 20 cze 2019 11:57 | brak oceny

Romeo | Załogant

@piotrusprince, ten materiał o który pytałeś jest już w najnowszych artykułach FN, oraz na kanale YT FN, pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

20 września: [...] Ostatnie dni to nieprawdopodobna historia Krzysztofa Jackowskiego zmagającego się z niewidzialnym bytem, który postanowił 'wyrównać rachunki' za sprawy przeszłości. Jasnowidz przez przypadek znalazł się w centrum wydarzeń, choć niczym nie zawinił i nie chciał mieć z tą historią nic wspólnego. Niestety ta opowieść z wielu powodów musi pozostać tylko do wiedzy kilku osób na pokładzie okrętu Nautilus- tak się czasami zdarza.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 19 wrz 2021 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

EMILCIN, POMNIK UFO I... AGENT 'OBCYCH'! ;-)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.