Dziś jest:
Środa, 1 lutego 2023

Badałem przypadki uprowadzeń przez UFO w takich krajach jak Zimbabwe, Arabia Saudyjska czy Nowa Gwinea. Zjawisko uprowadzeń przez UFO jest po prostu prawdziwe.
/Budd Hopkins, zajmuje się przypadkami CEIII i CEIV/

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

JAK POSTRZEGACIE TZW. TEORIE SPISKOWE?
Sob, 27 paź 2018 09:01 komentarze: 5 czytany: 4637x

Na pokład okrętu Nautilus dostaliśmy bardzo ciekawego e-maila od naszego czytelnika, który dotyczył tzw. teorii spiskowych. Co prawda nie ma w nim zawartego jasnego pytania, ale ze względu na wagę poruszonego problemu treść tego listu trafi do okienka „PYTANIA DO FN”. Także list zostanie zaprezentowany na końcu tekstu o teoriach dotyczących tego, że nie było lądowania na Księżycu. A teraz wiadomość od p. Krzysztofa.


[...] Witam,
Jestem właśnie po lekturze artykułu o teoriach spiskowych dotyczących lądowania na Księżycu.
Tak się moje życie ułożyło, że od dłuższego czasu żyję i pracuję w UK. Praca w magazynie: nic specjalnego ale z racji specyfiki wykonywanych czynności często prowadzę wielogodzinne dyskusje ze znajomymi z pracy.

Przyp. FN: link do tekstu o „teoriach księżycowych” (o którym wspomina nasz czytelnik) poniżej:

https://nautilus1.home.pl/nowa/artykuly,3583,teorie-spiskowe-dotyczace-ladowania-ludzi-na-ksiezycu---kilka.html


Nietrudno pewnie się domyślić, że poruszony był też temat lądowania ludzi na Ksieżycu. W zasadzie takie tematy to rzadkość, bo trudno znaleźć kogoś kto potrafi powiedzieć coś sensownego niż tylko zdawkowe opinie.
Tym razem rozmawiałem z kolegą z Rumunii. Człowiek naprawdę inteligentny o szerokich horyzontach umysłowych. Jak to mówią: można z takim porozmawiać na wiele tematów.
No i pewnego razu rozmowa zeszła na temat lądowania na Księżycu Amerykanów. Kolega stwierdził, że to bzdura i że człowiek nigdy nie postawił tam nogi.
Zaintrygowany jego stanowiskiem w tej sprawie zacząłem wypytywać go o dowody na jakich się opiera jego teza. No i tu mnie zamurowało. Okazało się bowiem, że kluczowym argumentem jest ...filmik jaki obejrzał w internecie. Na potwierdzenie przytoczył kilka fragmentów z tegoż filmiku o niescisłościach i kolidowaniu z oficjalną wersją historii o lądowaniu człowieka na Ksieżycu.
W tym miejscu muszę nadmienić, że z wykształcenia jestem historykiem i nie mam żadnych wątpliwości co do lądowania Amerykanów na Księżycu (wrócę jeszcze do tego na koniec). Właściwie to rozbawiło mnie sformułowanie w Waszej sondzie: czy wierzysz w lądowanie, bo wiara nie ma tu nic do rzeczy: to kwestia podstawowej wiedzy. Pytanie powinno brzmieć raczej: czy wierzysz w teorie spiskowe sugerujące, że człowiek nigdy nie stanął na Księżycu...
Z ciekawością słuchałem argumentów kolegi i po powrocie z pracy znalazłem w internecie filmik, na który się powoływał no i oczywiście go obejrzałem. Następnego dnia znając dokładnie jego żródło informacji wróciłem do dyskusji.
Co mnie jeszcze bardziej zaciekawiło: okazało się, że wiedza mojego kolegi na temat programu Apollo jest szczątkowa. Kolega uparcie twierdził, że lądowania nigdy nie było a Amerykanie owszem wylecieli z Ziemi ale cały czas krążyli po orbicie okołoziemskiej...
Ponieważ moje wywody nie trafiały mu do przekonania a jego nie były w stanie zmienić moich, zaczął z innej beczki. Mianowicie sięgnął po arbitraż innych osób z pracy aby dowieść, ze inni myślą tak samo jak on. No i ... się nie mylił. Na pięć spytanych osób cztery potwierdziły jego przypuszczenia... W tym momencie moja wiara w człowieka inteligentnego została mocno zachwiana.

Jak wszystkim wiadomo, lądowanie amerykańskich astronautów na Księżycu (sześć razy) było skutkiem zimnej wojny z ZSRR i wyścigu o prestiż i prymat nad światem. To ZSRR jako pierwszy udanie wysłał misję na Księżyc ale była to misja bezzałogowa.
Amerykanie okazali się koniec końców lepsi w gwiezdnym programie. ZSRR musiał się z tym pogodzić.
Czy Związek Radziecki zanegował w 1969 sukces USA? Nie. Obie strony w tym czasie uważnie patrzyły sobie na ręce (i postępy naukowe przeciwnika). Taka mistyfikacja nigdy by nie przeszła a już na pewno nie szesciokrotnie...

W wikipedii istnieje hasło poświęcone teorii spiskowej lądowania na Księżycu. Jest chyba ponad setka argumentów na podważenie prawdziwości lądowania człowieka na Księżycu (od słynnej flagi po pasy van Allena) i setka kontrargumentów.
Innymi słowy wszystkie wątpliwości zostały w rzeczowy sposób opisane i wyjaśnione.

Mnie w tym wszystkim najbardziej zastanawia rola internetu w życiu człowieka. Wiedza deprecjonuje się bowiem na naszych oczach. Ludzie, którzy nie mają żadnej solidnej wiedzy na dany temat po obejrzeniu jednego filmiku na youtubie (kto go stworzył nie wiadomo) uchodzą za ekspertów i znawców tematu. To stwarza w dalszej perspektywie pokusę uznania wykształcenia książkowego (tak to ujmę) za niepotrzebne i złudne:
po co bowiem poświęcać czas i pieniądze na solidną edukację jeśli wszystko można znaleźć w internecie?
Ku przestrodze.

PS: Ponieważ nie udało mi się przekonać kolegi do swoich racji i każdy pozostał przy swoim zdaniu, na koniec rzuciłem: Ty chyba wierzysz pewnie, że World Trade Center to sami Amerykanie wysadzili? A on : oczywiscie, to robota CIA...

Pozdrawiam redakcję. Podziwiam Was za ogromny wkład pracy w Nautilusa. Za chęci i wolny czas, który poświęcacie na redagowanie tej strony.
Krzysztof/ wierny czytelnik Nautilusa

 

Szanowny Panie Krzysztofie!

Pięknie dziękujemy za Pana list (i ciepłe słowa pod naszym adresem) – jakże budujący i dający nadzieję, że nie tylko my postrzegamy to szaleństwo. Bo jest to szaleństwo – proszę nam wierzyć. Od tylu lat zajmujemy się sprawami duchów, obecności UFO na Ziemi czy np. najbardziej niezwykłych fenomenów. Nie są to jednak żadne „teorie spiskowe”, a fakty. Tak mówimy od lat. Tak stawiamy tę sprawę. I tak jest.

Ale ludzie nie tego chcą, nie to „ich kręci”, nie po to wchodzą na serwisy o tzw. zjawiskach niewyjaśnionych, nie tego szukają. Już wiele lat temu zauważyliśmy, że jeśli w serwisie pojawi się artykuł na temat powiedzmy „A”, to ma on „x” odsłon. Jeśli jednak jest jakakolwiek publikacja związana z jakąś zidiociałą do imentu teorią spiskową, to taka publikacja ma „1000 razy X” odsłon. Jakie cechy musi mieć teoria spiskowa, aby „kręciła”? Po pierwsze:

- muszą być jacyś źli, przez których jest tak i siak, co nie podoba się miłośnikowi takiej zidiociałej teorii spiskowej i przez „tych złych” on czuje się źle, niedoceniany, oszukany, albo ma mniej, niż inni, którzy „z tymi złymi” są oczywiście w układzie, no bo jak inaczej?

- złymi mogą być obcy z UFO, ale także tajne służby. Według wyobrażeń zdziecinniałych miłośników teorii spiskowych w tych służbach nie pracują tacy sami ludzie jak we wszystkich innych miejscach świata (część to nieudacznicy, rzucają ich żony, mają kłopoty w domu z dziećmi itp.), tylko jacyś nadludzie, herosi zła, bezwzględni i myślący tylko o jednym: „kasie i władzy”. ;)

Jeśli tylko uruchomi Pan portal, gdzie będą publikowane nawet największe idiotyzmy, ale będzie tam o tym, że „oni robią tak i dlatego jest mi  źle i na świecie też”, to w Polsce jest stuprocentowa gwarancja, że taki portal wzbije się na same szczyty popularności. Bo Polacy uwielbiają zidiociałe teorie spiskowe w stopniu nieporównywalnie większym niż inne nacje. Ten „kolega z Rumunii” wierzący w zamach „George Busha na samego siebie w 2001” to i tak mały pikuś wobec tego, jakie dzikie węże spiskowe krążą w polskich głowach… Już kiedyś kilkanaście lat temu po kolejnej publikacji krytykującej tzw. zidiociałe teorie spiskowe (tak trzeba to nazywać) zalała nas taka fala tzw. hejtu, że postawiliśmy tezę:

Jeśli kiedyś w Polsce pojawi się nikczemna grupa ludzi, która będzie głosiła nikczemną i do imentu zidiociałą teorię o tym, że „jacyś źli zrobili zamach i to oni są przyczyną tego, że masz kompleksy i nie czujesz się zadowolony”, to tacy ludzie zyskają w Polsce poparcie przekraczające wyobraźnię np. w wyborach parlamentarnych. I te słowa podtrzymujemy!

W każdym razie ludziom trzeba to powtarzać, gdyż nawet jeśli tylko jedna osoba zrozumie, na czym polega idiotyzm tak zwanych „nie zgadzających się milionów szczegółów, co świadczy o takim to a śmakim twierdzeniu spiskowym”, to i tak będzie to nasz ogromny sukces. Sprawa fenomenu „tysięcy niezgadzających się szczegółów” została dokładnie wyjaśniona przez naszego kolegę z pokładu okrętu Nautilus w tekście o zakłamanej, obłąkańczo wariackiej teorii o „mistrzu hipnozy Wawrzonku”, a ten link ponownie i jeszcze raz prezentujemy poniżej.

https://www.nautilus.org.pl/dziennik,151,10-maja-2017--emilcin-jako-mistyfikacja-mistrza-hipnozy-sw-p.html?year=2017&month=5&day=10

W każdym razie na zakończenie – jeszcze raz dziękujemy za ten list, a jego treść dała nam wiele siły i nadziei, że to upiorne i szkodzące tak bardzo nam zjawisko jak fascynacja „zidiociałymi teoriami spiskowymi” będzie się zmniejszać gdyż obecnie w Polsce mniej więcej jedna osoba na trzy jest po uszy zanurzona w parującym kotle, w którym kłębią się teorie o „urojonych zamachach, bestiach z tajnych służb, złych gadoidach i płaskiej Ziemi”.  ;)

p.s.

Z treścią PYTANIA W ECHO-SONDZIE - pełna zgoda!


 


Komentarze (5)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 5 lis 2018 12:51 | brak oceny

ona | Gość

Po przeczytaniu powyższego artykułu stwierdzam, że na koniec artykułu podsumowaniem mogłaby być tylko "Płaska Ziemia" i nie zawiodłam się :)
To jest właśnie przykład pseudoteorii tak głupiej, że nawet trzylatki się z tego śmieją, a która ma rzeszę "wyznawców", wierzących w filmiki na youtubie. Pozdrawiam redakcję!

Pt, 2 lis 2018 00:46 | brak oceny

Tetryk | Gość

Mam pytanie czy rosvell.skinwalker ranch.chupacabra.v7 dzwon.wałęsa agent.hitler w argentynie.black go.sfinks w bucegi.przełecz diatłowa.demony.Jezus w indiach.teoria ewolucji.historia sumerów.to teorie spiskowe czy prawda jestem sceptykiem chodź przeczytałem troche nie mam 100 %pewności nauka tego nie potwierdza więc teoria.jednak wiara i indoktryna wpojona za młodu ma tutaj znaczenie.ludzie sa oklamywani non stop tv jest tego najlepszym przykładem tvn i tvp dwie inne rzeczywistości "powiedz mi w co wierzysz a powiem ci kim jesteś".najlepszym rozwiązaniem jest mieć otwarty umysł na każdą możliwość.czy jesteśmy na 100% pewni nie mając 100%owych dowodów to chyba wiara.także prosze dane na obalenie tych teorii, nie jedną książke i dwa filmiki .z wyrazami szacunku wierny czytelnik Okrętu NAUTILUS

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 2 lis 2018 14:29 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@Tetryk, jesli powie sie "spisek" to fundacja zacznie zachowywac sie jak normalni ludzie ktorzy slysza "ufo". na takie tematy nie warto rozmawiac z fundacja bo "ona wie lepiej" ja rozumiem ze fundacja ma dowody na duchy ufo i te inne ale w przypadku spiskow tak latwo nie ma. nie moga pojsc do busza i zapytac czy on zrobil 9/11. no bo skoro jeden wojskowy nie truje to znaczy ze nikt nie truje prawda? a politycy to idioci. tylko kto jest wiekszym idiotom? ten kto wybral czy ten kto zostal wybrany?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 5 lis 2018 00:23 | ocena: + 1

Tenochtitlan3 | Załogant

@magdakowalska48,
Teorie spiskowe a i owszem istnieją w historii ale nie są tak spektakularne...
Czy słyszeliscie o incydencie w Zatoce Tonkijskiej (to był oficjalny powód przystąpienia USA do wojny z Wietnamem Północnym) ? Został on sfabrykowany przez administrację amerykańską, a w opracowaniach historycznych oględnie mówi się dziś o ,,niejasnych okolicznościach''...
Jak chcesz negować fakty historyczne (np lądowanie Amerykanów na Księżycu) to proponuję zacząć od odwiedzin nauczycieli historii ze szkoły podstawowej/gimnazjum/liceum/ technikum i próbę wyłożenia im swojej karkołomnej teorii. Z pewnością będą dumni, że wykształcili takich detektywów i nie omieszkają wspomnieć o tym swoim uczniom na najbliższej lekcji...

Pon, 5 lis 2018 00:07 | ocena: + 1

Tenochtitlan3 | Załogant

@Tetryk,
Mam nadzieję, że lądowania Amerykanów na Księżycu nie wrzucasz do jednego worka z powyższymi teoriami, bo to nie teoria tylko fakt historyczny.
ZSRR nie podważył tego faktu chociaż tylu mieli szpiegów w USA... A byłby to dla nich prezent stulecia: ogłosić jak obłudny i kapitalistyczny Zachód kłamie i fabrykuje dowody aby pognębić wiodącą potęgę w eksploracji kosmosu (czytaj: ZSRR)...
Tymczasem po latach domorośli detektywi odkrywają historię na nowo: na podstawie informacji zawartych w internecie...:)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Dzień dobry,  Podzielę się z Wami pewną myślą dotyczącą reinkarnacji oraz obaw o dalszy los Polski.  W latach 90. w jednym z odcinków Nautilusa Zet były wypowiedzi chłopca, który w poprzednim wcieleniu mógł być rycerzem z Malborka. Powiedział, że specjalnie wybrał sobie kolejne wcielenie teraz we współczesnej Polsce bo tu mu się nic nie stanie, bo nie będzie tu wojen, a on już zginął raz w walce i drugi raz tego nie chce. Obecnie boimy się eskalacji wojny z Ukrainy...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.