Dziś jest:
Sobota, 23 lutego 2019

Nie trać nigdy cierpliwości; to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi.
Antoine de Saint-Exupéry

Komentarze: 7
Wyświetleń: 5749x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 4 lip 2018 07:48   
Autor: FN, źródło: FN   

ENERGIA PRZEDMIOTU – OTACZA NAS OCEAN ŚLADÓW ENERGETYCZNYCH

Od wielu lat w serwisie FN piszemy o tym, aby uważać na przedmioty. Nasza kultura i cywilizacja przykłada do nich ogromną wagę, ale przede wszystkim zachęca do ich posiadania (bogactwo ma być celem spełnionego życia), a pomija rzecz podstawową – każdy przedmiot zawiera w sobie ‘energetyczny ślad’ niczym linia na wodzie, którą pozostawia płynący statek. Ale ten "ślad energii" jest trwały niczym granit.


O tym, że tak jest może przekonać się każdy, kto choć przez chwilę miał okazję obserwować z bliska pracę jasnowidzów. Oni traktują przedmiot należący do danej osoby jak „ślad” prowadzący do danego wydarzenia lub właśnie danej osoby. Niezwykłe jest to, że "ów tajemniczy ślad" zawiera nawet zdjęcie, na którym jest dana osoba... Potwierdził to wielokrotnie Krzysztof Jackowski.


Jasnowidze mówią, że w każdym przedmiocie zawiera się „cząstka energii” osoby, która go „posiadała”. Piszemy w biorąc to w cudzysłów, gdyż powtarzamy z całą mocą:

ANI JEDEN PRZEDMIOT NIE JEST „TWÓJ”, SKORO W MOMENCIE ŚMIERCI FIZYCZNEJ WSZYSTKIE TRAFIAJĄ ALBO DO INNYCH LUDZI ALBO NA ŚMIETNIK

WSZYSTKO, CO JEST „NASZYM DOBYTKIEM” ZOSTAŁO PRZEZ NAS JEDYNIE POŻYCZONE NA CZAS KRÓTKIEJ PODRÓZY ZWANEJ ŻYCIEM. TO DLATEGO MÓWIMY, ŻE ŁATWIEJ PRZEZ ŻYCIE IŚĆ Z MAŁYM BAGAŻEM NIŻ Z DUŻYM. STRACISZ MAŁY BAGAŻ? TYLKO SIĘ UŚMIECHNIESZ. PRZYJDZIE CI ROZSTAWAĆ SIĘ NA ZAWSZE Z DUŻYM BAGAŻEM? NIE BĘDZIESZ MÓGŁ SIĘ Z TYM POGODZIĆ I BĘDZIESZ CIERPIAŁ OGROMNIE.

Ludzie tymczasem z zapałem robią już nie ‘duży bagaż’, ale najchętniej przejęliby wszystkie „fajne przedmioty tego świata”, aby… po prostu je mieć. Dlaczego? Bo lubią. Bo chcą. I już. To jest główny powód poświęcenia całego życia na zarabianie pieniędzy - jak najwięcej, więcej niż mają inni... i tak bez końca aż do śmierci, która ich przeważnie zaskakuje i wtedy dopiero widzą, że ten czas na zarabianie czegoś, co właśnie "przepadło" był po prostu stracony.


Chorobę „chęci posiadania” bardzo dobrze pokazuje film „Królowa Wersalu”, który pokazujemy poniżej. Jest on w naszym archiwum jako przykład choroby trapiącej ludzkość. Poza wszystkim jest to naprawdę znakomity dokument, a my na pokładzie okrętu Nautilus uwielbiamy filmy dokumentalne! I mamy jeden z największych zbiorów takich filmów zgranych do wersji cyfrowej w Polsce.

Taki jest nasz świat – szaleńczy i skupiający się na nieistotnych drobiazgach pomijając rzeczy najważniejsze. Ale to była tylko mała uwaga o tym, czym powinny być przedmioty w naszym życiu i dlaczego warto jest mieć „mały bagaż” i nauczyć się cieszyć tym, że jest tyle rzeczy, których nie potrzebujemy do szczęścia…Jeśli założymy, że każdy przedmiot ma „energetyczny ślad” tych, którzy mieli go blisko siebie to oznacza, że musimy bardzo uważać na przedmioty, gdyż te należące do „złych i podłych ludzi” będą mogły wpływać na nasze życie. Taki wątek pojawił się w opisie historii, która trafiła na pokład okrętu Nautilus.

 

[…] Dzień dobry,

Natrafiłam ostatnio na artykuł "Czy przedmiot może przynosić pecha?" i chciałabym się w związku z tym podzielić pewną historią.

Było to wiele lat temu, myślę, że ponad 10. Wracając do domu z zakupów, znalazłam wyjątkowej urody broszkę. Była cała srebrna, w kształcie baletnicy, wyjątkowo misternie wykonana. Nie wyglądała na współczesny seryjny wyrób, raczej na dzieło dobrego jubilera sprzed lat. Początkowo bardzo ucieszyłam się ze znaleziska. Podniosłam broszkę, obejrzałam, włożyłam do kieszeni płaszcza... i tu pojawił się problem.

Ogarnęło mnie niesamowicie silne przeczucie, że pod żadnym pozorem nie mogę tej broszki zatrzymać, co więcej, że muszę się jej jak najszybciej pozbyć! Po drodze do domu mijałam jubilera, u którego zwykle zaopatrywałam się w biżuterię, więc wstąpiłam do niego i spytałam, czy nie chciałby broszki ode mnie odkupić. Powiedział wtedy coś w rodzaju, że gotowy towar go nie interesuje i może ją co najwyżej kupić "na złom". Byłam w rozterce. Z jednej strony dostałabym za broszkę jakieś marne grosze, z drugiej - coraz bardziej czułam, że muszę się od niej "uwolnić". Położyłam broszkę na ladę, powiedziałam: "w takim razie proszę ją sobie wziąć" i uciekłam. Jubiler pewnie uznał mnie za kompletną wariatkę.

Do dziś nie rozumiem, co mną wtedy kierowało. Po prostu czułam, że nie mogę tej broszki zatrzymać. Co miałoby się stać, gdybym ją jednak zatrzymała? - nie mam pojęcia. Ale wrażenie było tak silne, że ani przez moment nie próbowałam z nim walczyć, pomimo tego, że broszka była przepiękna i pewnie dość cenna.

Kiedy już pozbyłam się broszki, poczułam niesamowitą ulgę.

Piszę o tym, bo być może są osoby, którym przydarzyło się coś podobnego. Chętnie bym się dowiedziała, że nie jestem w swoich odczuciach osamotniona i że nie był to przypływ szaleństwa. :)

Pozdrawiam

[dane do wiad. FN]

P.S. Wspomniany zakład jubilerski nie istnieje od lat. Nie wiem, czy zbankrutował, czy tylko zmienił lokalizację.

 

Na koniec jeszcze jeden materiał z naszego archiwum. To odcinek serii „Nawiedzone Przedmioty”, którą mamy w naszym ARCHIWUM WIDEO FN. Pokazuje on niezwykłą sytuację, kiedy w przedmiocie była specjalnie ukryta „potężna i zła energia”, która wprowadzała kolejnych właścicieli przedmiotu (w tym przypadku zegarka) w stan graniczący z obłędem. A więc – uważajcie na przedmioty i pamiętajcie o „małym bagażu”! ;)

Komentarze: 7
Wyświetleń: 5749x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 4 lip 2018 07:48   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 29 lip 2018 14:09 | brak oceny

nikodem | Załogant

Nie ma żadnego śladu energetycznego, nic takiego NIE istnieje. Energia jako taka jest do niczego nie potrzebna za wyjątkiem jednej rzeczy - do przekazywania informnacji. Energia jako siła sprawcza jest nośnikiem INFORMACI aby to co może sie wydarzyc , mogło się wydarzyć w okreslony sposób. Sama energia jest do niczego nie potrzebna poza jednym - do przekazywania informacji . Stąd wszelka materia w tym przedmioty przechowują informację a majac na uwadze teorię falową materii , każda cząstka aby wiedzieć, ze jest inna w innym miejscu musi miec o niej wiedze ( efekt splątania ) a bez informacji bedzie to nie możliwe. Ale aby posiąść taką inforamcje musi być energia . Energia nie jest ani zła ani dobra. Podbnie jak czysta płyta CD nie jest ani zła ani dobra. To informacja tam zawarta jest albo zła albo dobra. Stąd majac na uwadze, iż zwykły elektron jako efekt " materializujący " z fali stojącej wynikłej z fali odśrodkowej i dośrodkowej a kazda cząstka to inna cześtotliwość, a atom to interferencja, dyfrakcja składowych, a cząsteczka chemiczna to dalsza intereferencja i dyfrakcja i dalej coraz bardziej im bardziej makro ciało tak wiec i przedmioty przechowują informacje - jakie ? różne takze i takie nt. środowiska w jakim przebywały czyli takze np. emocje osoby jej dotykające na przykład. Bo tak możemy wiedzieć o tym co nas otacza czyli wymieniac informacje a do tego jako nośnik potrzebna jest energia. Stad przedmioty oddziaływują na nas w rózny sposób - zły , dobry. Ale ENERGIA nie ma NIC z tym wspólnego. To informacja PS. przy okazji zasada dot. entropii i zasada zachowania energii i na to zasada zachowania informacji.

Czw, 12 lip 2018 21:03 | brak oceny

relatysta | Załogant

Nie oceniał bym tak krytycznie tę rodzinę.
Nie sądzę by krzywdzili ludzi, nie byli gorsi od innych.
Trafiła się taka możliwość i korzystają z niej. Dają prace, marzenia, namiastkę niezależności, system jest winny ale to sprawka nas wszystkich - godzimy się na niego.
Sprawdziłem ich dalsze losy. Pozwali twórców filmu za nierzetelność. Wiktoria przedawkowała w wieku 18 lat, dom ukończyli, są nadal bardzo bogaci...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 14 lip 2018 11:52 | brak oceny

Barcol84 | Załogant

@relatysta, uważasz ze zachowują sie moralnie? Nazywanie ludzi frajerami? System jest winny ze rodzina pływa w luksusie i psuje sie, fermentuje? A to nie jest zachlannosc, czy nieumiarkowanie? A to my wolnej woli nie mamy? System nami kieruje? Chyba nad chciejstwem mozna zapanować? Ja tez mam tyle pieniedzy żebym mógł sobie zrobic np; luksusowy basen w ogrodzie z wszelkim wyposażeniem, ale po co mi to? Trochę umiaru....

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 16 lip 2018 14:31 | brak oceny

relatysta | Załogant

@Barcol84, Dobrze by było określić na czym polega - niemoralne zachowanie?
Czy nazwanie kogoś stwierdzeniem/osądem - frajer, czy może posiadanie czternastu psów zamiast jednego?
Skoro system- według Ciebie jest OK, to Ich "beztroskie" bogactwo jest chyba reinkarnacyjną nagroda za jakiś dorobek życiowy.
Nie chcesz zmieniać systemu, to poco "święte" oburzenie nagrodą jaką dostali.
Jak nie Oni to inni...

Sob, 7 lip 2018 05:59 | ocena: + 2

Barcol84 | Załogant

Świetny artykuł, ja podobnie uważam że we wszystkim trzeba mieć umiar, szczególnie w chęci posiadania przedmiotów i władzy, bo skrajne przypadki chciejstwa prowadza do patologi i zezwierzecenia człowieka.
Tak sie zastanawiam, bo sam prowadzę działalność i wiecznie kupuje nowe przedmioty które służą do produkcji i ułatwiają życie. Jednakże przekaże to wszystko następcy przed śmiercią i zrobię to dobrowolnie. Czy takie posiadanie też stwarza niebezpieczeństwo energetyczne? Bo inaczej jak pracować? Tylko rękoma?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 8 lip 2018 19:53 | ocena: + 2

George | Załogant

@Barcol84, Niepotrzebnie się martwisz. Samo posiadanie nie jest złe - złe jest przywiązywanie się do materialnym przedmiotów i uzaleznianie od przyjemności 5 zmysłów. Nabywanie przedmiotów służących do pracy jest bezpieczne. No chyba że nie możesz zasnąć bez przytulenia wiertarki udarowej i opowiadasz jej bajki na dobranoc. Wtedy jest to przywiązanie i może stwarzać problemy.

Śr, 4 lip 2018 18:13 | ocena: + 2

Robespierra | Załogant

Bardzo dziękuję za film „Królowa Wersalu”. Nie wiem czy jednak wszyscy po obejrzeniu wysnują prawidłowe wnioski. "Królowa" niestety do samego końca nie zrozumiała lekcji i nie potrafiła zahamować swojego pożądania materialnego. Fortuna zbita na naiwności ludzi zwanych przez właścicieli "frajerami" rozsypała się w drobny mak. Brak szacunku do innego człowieka, zachłanność , manipulacja ludźmi i budowanie w ten sposób swojego bogactwa zawsze się źle skończą.

Niestety ludzie, którzy tylko odrobinę więcej mają inteligencji niż rozmówca, są w stanie zmanipulować tę osobę i np. doprowadzić do kupna rzeczy, na które jej nie stać i ich nie potrzebuje, pokierować rozmową w ten sposób, że rozmówca myśli, że coś jest okazją i wzbudzić pragnienie posiadania.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

ZAPRASZAMY DO KAJUTY ZAŁOGI ... TAM PREZENTUJEMY ZDJĘCIA 'DZIWNEGO OBIEKTU'  ZNALEZIONEGO NA GOOGLE MAPS PRZEZ NASZEGO CZYTELNIKA. JEST TAKŻE WIELE NOWYCH WIADOMOŚCI .. wystarczy się zalogować i kliknąć ikonkę KAJUTA ZAŁOGI ... to nasze 'wewnętrzny' pokład okrętu Nautilus ;) ....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 20 luty 2019 03:29 | [...] Zupełnie nie wiem jak to opisać, co jakiś czas (nie wiem dokładnie co ile, możne co 2 minuty) obiekt wypuszczał strugi światła, które wyglądały zupełnie jak fajerwerki, przy czym nie były tak jasne jak sam obiekt. [...] Cały opis obserwacji UFO nad warszawskim Mokotowem 18 lutego 2019 jest w dziale RELACJE serwisu www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 21 lutego 2019 | Zrozumiałem, jak bardzo mylił się Steven Hawking. Czytając jego najnowszą (i niestety ostatnią) książkę powoli dotarło do mnie, że archiwum i wiedza zgromadzona przez Fundację Nautilus jest kluczem do wyjścia z impasu, w którym znalazła się fizyka teoretyczna.

czytaj dalej

FILM FN

Atlantyda NA TROPIE KOSMITÓW - z archiwum FN

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.