Dziś jest:
Wtorek, 31 stycznia 2023

"Pamiętam że na jednym ze spacerów Einstein nagle się zatrzymał, obrócił w moją stronę i spytał czy naprawdę wierzę, że księżyc istnieje tylko wtedy, kiedy na niego patrzę"
/Abraham Pais, fizyk zajmujący się mechaniką kwantową/

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Naukowcy na całym świecie przedstawiają wyniki badań i zapewniają: koronawirus nie powstał w laboratorium.
Wt, 21 kwi 2020 20:49 | komentarze: 16 czytany: 3527x

Nowy koronawirus nie wymknął się z laboratorium w Wuhan - powtarzają naukowcy z różnych światowych labolatoriów, którzy analizowali genom wirusa. Człowiek nie byłby w stanie stworzyć tak skutecznego wirusa. Przyroda jest pod tym względem znacznie bardziej innowacyjna - powtarzają najwięsze światowe autorytety w dziedzinie wirusologii.

Amerykański wywiad na polecnie Donalda Trumpa nie dowierza naukowcom i według doniesień CNN, źródeł pandemii szuka w laboratoriach. W reakcji na te działania administracji Trumpa i naukowcy po raz kolejny przytaczają argumenty za naturalnym pochodzeniem wirusa.

O tym, że SARS-CoV-2 nie został poddany manipulacjom genetycznym wiemy już od marca
"Wszystkie dotychczasowe dowody wskazują na to, że wirus SARS-CoV-2 jest pochodzenia naturalnego, nie sztucznego" - pisze prof. Nigel McMillan z Menzies Health Institute Queensland w Australii.- Gdyby naukowcy chcieli "wyprodukować" coś takiego jak nowy koronawirus, niespecjalnie by im się to udało. Bazując na aktualnej wiedzy i doświadczeniach zupełnie inaczej zabraliby się za tę pracę. Droga, którą poszła natura, jest tak inna od tej, którą mogliby pójść naukowcy, że z pewnością by się na nią nie zdecydowali. To byłoby jak "psucie" wirusa, a nie jego "poprawianie". Ponadto nowy koronawirus jest tak zbudowany, że "w laboratorium nie ma systemu, który mógłby wprowadzić niektóre sekwencje ze znalezionych w nowym koronawirusie" - pisze prof. McMillan.
W marcu na łamach Nature Medicine można się było zapoznać z wynikami badań zespołu naukowców, m.in. Kristiana Andersena ze Scripps Research Institute z San Diego w Kalifornii. Analiza genomu koronawirusa przeprowadzona przez badaczy z Mount Sinai School of Medicine w Nowym Jorku znakomicie tłumaczy, dlaczego rodzaje mutacji znalezionych w wirusie są wyraźnie naturalne i nie są dziełem człowieka.

Chodzi przede wszystkim o tę kluczową dla zjadliwości wirusa część, którą przyczepia się do ludzkich komórek, czyli o białko tzw. kolca oraz o wyraźny szkielet patogenu. Te dwie cechy nowego koronawirusa wykluczają manipulację genetyczną - orzekli naukowcy.

Wirusy z laboratorium w Wuhan z wirusem SARS-CoV-2 dzieli co najmniej 20 lat ewolucji

Wirusolog Edward Holmes z Centrum Charlesa Perkinsa i Uniwersytetu w Sydney oświadcza:"Nie ma dowodów na to, żeby SARS-CoV-2, wirus wywołujący COVID-19 u ludzi, powstał w laboratorium w Wuhan w Chinach".

Koronawirusy są powszechnie spotykane w dzikiej przyrodziei często przenoszą się ze zwierząt na człowieka - tłumaczy prof. Holmes. Z tego, co ustalili genetycy, najbliższym znanym krewnym SARS-CoV-2 jest wirus znaleziony u nietoperzy, który nosi nazwę RaTG13. To prawda, był przechowywany w Wuhan Institute of Virology.

Tyle że - uświadamia wirusolog - wirus RaTG13 został pozyskany z zupełnie innych regionów Chin niż prowincja Wuhan, a w dodatku - co istotniejsze - poziom rozbieżności sekwencji genomu pomiędzy SARS-CoV-2 a RaTG13, jest tak duży, że można powiedzieć, że dzieli je średnio 50 lat (a co najmniej 20 lat) zmian ewolucyjnych. Zatem SARS-CoV-2 nie został uzyskany z RaTG13. W dodatku podobne wirusy znaleziono także u innych zwierząt, w tym u pangolinów.

"Obfitość, różnorodność i ewolucja koronawirusów w dzikiej przyrodzie zdecydowanie sugerują, że SARS-CoV-2 ma naturalne pochodzenie" - podsumowuje wywód prof. Holmes.
SARS-CoV-2 zmutował w wyjątkowy sposób

Naukowcy nadal badają, czy do mutacji, dzięki którym koronawirus tak dobrze "przyczepia się" do człowieka, doszło przed tym, jak dokonał skoku na ludzi, czy też już po "inwazji". Szukają także żywiciela pośredniego chociaż tutaj mają już pewne poszlaki. Niektóre dowody wskazują na to, że ogniwem pośrednim mogły być łuskowce, choć to nie jest jeszcze rozstrzygnięte.

Pandemia nie była dla naukowców zaskoczeniem

Profesor nadzwyczajny Hassan Vally, epidemiolog i wykładowca na Uniwersytecie La Trobe w Melbourne, pisze na stronie serwisu Scrimex.org:

- Od pewnego czasu zdawaliśmy sobie sprawę, że kolejny koronawirus, jak wcześniej SARS i MERS, może wywołać pandemię, a więc na wiele sposobów pojawienie się nowego koronawirusa o potencjale pandemicznym nie jest zaskoczeniem.
W styczniu 2017 roku dr Anthony S. Fauci, dyrektor National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) wskazywał na ryzyko pojawienia się pandemii.

- Jest jedno przesłanie, które chcę dziś wam przekazać w oparciu o moje doświadczenie. Nie ma wątpliwości, że nadchodzące lata będą wyzwaniem dla administracji i to na arenie chorób zakaźnych - powiedział na konferencji w Georgetown University Medical Center. "Groźba pandemii jest bardzo realna" - można przeczytać w jego artykule sprzed dwóch lat.


 

Wczesnym rankiem w niedzielę 19 kwietnia doszło do gwałtownego wzrostu w aktywności wukanu Etna we Włoszech. Według INGV Osservatorio Etneo po tej aktywności z wulkanu zaczęły wylewać się fontanny lawy i doszło tam do silnej emisji popiołu.

Aktywność sejsmiczna, zlokalizowana na obszarze krateru południowo-wschodniego, rozpoczęła się o 05:40 UTC i osiągnęła najwyższy poziom o 07:00 UTC. Erupcja rozpoczęła się 19 kwietnia około 06:30 UTC. Emisje popiołu były dość umiarkowane na wczesnych etapach, po których nastąpił gwałtowny wzrost intensywności od około 08:46 UTC.

Pióropusz wulkaniczny wzniósł się na około 5 km nad poziom morza i zaczął kierować się na wschód. Popioły spadły po wschodniej stronie wulkanu, głównie w Valle del Beauva, ale drobne opady popiołu odnotowano również w mieście Zafferana. Fontanna lawy stopniowo zmniejszała się w swojej intensywności, aż zatrzymała się około 09:55 UTC.


Nasz dział nadzorujący serwis FN przekazał ciekawą informację: w kwietniu lub maju przekroczymy barierę 2,5 mln odsłon miesięcznie.
Komentarze (16)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 23 kwi 2020 18:27 | brak oceny

paull | Załogant

@Gorki73, OK, szanuje Twoja opinie I zapal z jakim tak bardzo chcesz zeby to wszystko bylo prawda. Czy jest czy nie to juz osobna sprawa,o ktorej nie mnie rozstrzygac. .. Zostawie to tym, ktorzy w tym siedza I to draza...
Moze Kiedys znajda niepodwazalne dowody,ze nie jest to tylko fajna legenda dla milosnikow ufo. Kto wie?
Pozdrawiam raz jeszcze

Śr, 22 kwi 2020 23:16 | ocena: + 2

Arkturianin222 | Załogant

Nikt przecież nie zaprzecza włącznie z administracją D. Trumpa, że ten konkretny koronawirus jak wszystkie inne z rodziny "korona" miał w pierwotnej formie pochodzenie naturalne. Amerykanom chodzi tylko oto, że wirusem tym manipulowano w laboratorium, co skończyło się jak widzimy tragedią dla świata. W jakim celu to robiono??? Można się tylko domyslać, dowodów żadnych nie ma... Natomiast jeżeli chodzi o tzw. "naukowców", to [OCZYWIŚCIE ZA WYJĄTKIEM NIELICZNYCH ZAJMUJĄCYCH SIĘ MECHANIKĄ KWANTOWĄ] ludzie ci nie mają bladego pojęcia o mechanizmach funkcjonujących we wszechświecie. Naukowcy są co najwyżej potrzebni tutaj na ziemi dla spraw przyziemnych. Oficjalna nauka opiera się tylko na świecie fizycznym i to w bardzo ograniczonej formie- "ciemnogród", pozdr.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 23 kwi 2020 06:01 | ocena: + 2

Gorki73 | Załogant

@Arkturianin222, Witaj, mam pytanie skąd u Ciebie taka pewność, że wirusem manipulowano w laboratoriach? Pamiętam, że jak pojawił się AIDS na Świecie to też mówiono, że ma pochodzenie "wojskowe" :) Wiesz pochodzenie każdego wirusa łącznie z ebolą, z którym nie potrafimy sobie dać rady jako ludzkość, możemy przypisać tajnym laboratoriom -najlepiej wojskowym. Spiski i teorie niczym nie poparte na tematy, nie tylko wirusów są stare jak świat, z tą różnicą, że jeszcze tak "niedawno" nie przypisywano im laboratoriom czy potężnym organizacją, tylko szatanowi, wiedzmom, czarownikom, magom itp. ..mentalność człowieka, nie zmieniła się w tej kwestii zbyt bardzo. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 23 kwi 2020 08:37 | brak oceny

paull | Załogant

@Gorki73, Nie twierdzac wcale,ze wirus jest badz nie jest zmodyfikowany to staram sie na sprawe patrzec szerzej. Nie z zamilowania do terii spiskowych a ze zdrowego rozsadku i doswiadczenia.... Myslac,ze wraz z postepem technologii czlowiek nie bedzie udoskonalal tez i broni , nowych sposobow na zabijanie innych jest naiwne. Niestety taka juz okrutna natura czlowieka. ..
Skoro tak to nalezy zostawic maly margines bledu ,ze tak powiem, na mozliwosc ,ze manipulowanie wirusami w tych celach jest jak najbardziej mozliwe. ...
Zreszta zapomnijmy tylko o niecnych celach takich manipulacji. Skoro jest wielkie laboratorium w Wuhan,w ktorym pracuje sie nad wirusami , w tym takze koronawirusami aby udoskonalic leki , nie wiem znalezc szczepionki, zapobiec przyszlym pandemiom to mysl, ze cos sie nie udalo i wymknelo z pod kontroli wlasnie tam gdzie to sie zaczelo nie jest chyba az taka niedorzeczna..... Podkreslam,ze nie uwazam,ze tak sie stalo i tez jak najbardziej rozumiem ,ze bardzo prawdopodobne jest naturalne pochodzenie wirusa. Nie pierwszy przeciez raz w historii ludzkosci takie cos ma miejsce...

Mam jednak dystans do bezkrytycznego przyjmowania oficjalnych wersji. Zobacz, naukowcy roznej masci musza czesto trzymac sie okreslonej wersji dla swojego i ich mocodoawcow dobra nawet gdy nie sa tej wersji pewni, to tez zadne odkrycie. Skoro na przyklad zaden z nich nie przyzna oficjalnie,ze ufo a tym samym kosmici istnieja a nie przyznal i oficjalne stanowisko nauki w tej sprawie jest takie a nie inne to w pewnym sensie czyni to Ciebie milosnikiem teorii spiskowych o ,,zielonych ludzikach" ....

pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 23 kwi 2020 10:14 | ocena: + 1

Arkturianin222 | Załogant

@paull, Popieram stanowisko, i jeszcze dodam od siebie , że człowiek na tak prymitywnym poziomie rozwoju duchowego jak na ziemi- to krwiożercza bestia! Praca nad nowa "bronią" nad nowymi metodami zabijania się nawzajem [w tym broni biologicznej] ciągle trwają.
U.F.O. ma co robić z tą upadłą planetą ziemia, dlatego ich ciągłe wizyty

Czw, 23 kwi 2020 12:26 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@paull, Witaj ! cieszy mnie to, że szukasz prawdy i czerpiesz wiedzę z różnych żródeł, ale wybacz wiele teorii spiskowych przekracza zdrowy rozsądek. Wiele rzeczy jest powielanych, bez zastanowienia i to przez ludzi- w moim odczuciu, którzy mają problem z logicznym myśleniem na co dzień. Nie chodzi mi tu o teorie spiskowe dotyczące koronowirusa, choć już pewien odłam mówi o wpływie 5G..... i mówią to ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia na jakich częstotliwościach "chodzą' ich własne telefony komórkowe...dla mnie żenada....ps. Na koniec powiem Ci taką ciekawostkę, że dla mnie Jan Wolski z Emilcina, zrobił więcej niż niejeden naukowiec i badacz UFO !!- a dlaczego bo Był mega autentyczny i nie był w stanie tego wymyśleć, a były to jeszcze czasy PRLu, gdzie nikomu nie śnił się internet czy komputer osobisty. Jego relacja dla mnie ma o wiele większą siłę przekazu niż przekaz czy nawet nagrania Tik-Taka przez pilotów z USS Nimitz. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 23 kwi 2020 13:50 | ocena: + 1

paull | Załogant

@Gorki73, ,,Ale wybacz wiele teorii spiskowych przekracza zdrowy rozsądek"

Absolutna racja, zgoda, dlatego zawsze podkreslam,ze trzeba umiec oddzielic smieci od wiedzy. Plotki od dowodow czy chocby poszlak itd.
Tak samo jak wiele mainstreamowych mediow w swoim przekazie przekracza granice przyzwoitosci piorac ludziom mozgii manipulujac rzeczywistoscia. Tu i tu zasada jest taka sama. Mysl , miej otwarty umysl,patrz kto na tym korzysta,wyciagaj wnioski i badz ostrozny zanuim w cos uwierzysz...

Co do Jana Wolskiego to widzisz , ktos moglby powiedziec ,ze to smieszne i ze zaden z tego dowod. Inni, jak Ty, moga patrzec na to jak na symbol kontaktow z obcymi a jeszcze inni w ogole nie zwroca na to uwagi bo nie wierza w bajki i w ,,zielone ludziki" a Ciebie okrzykna zaraz fanem niedorzecznych teorii.... To bardzo latwe... . Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, w tym przypadku od tego w co chcesz wierzyc, dlatego mam slaby punkt w moim sercu dla ludzi probujacych wyjsc poza schematy myslenia wpompowanego nam od dziecka przez rzady, system edukacji itd. Swiat zdecydowanie nie jest taki jak go nam przedstawiaja wiec jesli ktos ,jak chocby nasz przedmowca @Arkturianin222 nie wyklucza mozliwosci manipulacji koronawirusem (moze z ciutke zbytnim przekonaniem ,ze to prawda,ok..) nie jest to wcale gorsze od wiary ,ze przylatuja do nas jakies tam istoty w swoich spodkach zebysmy ich na telefon mogli sobie nagrac ;)
swoja droga fajnie sie z Toba rozmawia..
Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 23 kwi 2020 18:06 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@paull, Ja też bardzo lubię dyskutować i lubię ludzi, którzy pogłębiają wiedzę....a nie powtarzają rzeczy, których tak naprawdę nie rozumieją, bo tak naprawdę nie chce im się drążyć wiedzy, która przychodzi niełatwo. Taki przykład mi przyszedł do głowy, że nie da się zrozumieć teorii Kwantów, bez porzucenia zdrowego rozsądku, trzeba przyjąć, że tak jest-bo jak na razie wszystkie doświadczenia potwierdzają jej słuszność. Ps. co do Jana Wolskiego to już słyszałem teorie, że go zahipnotyzowali ludzie, żeby takie rzeczy gadał, że ktoś mu zrobił kawał i przebrał się za nurków i takie tam...ale te wszystkie teorie można odrzucić, jeśli adwersarz w dyskusji będzie miał odrobinę wiedzy na temat hipnozy, dzięki której nie wszyscy są na nią podatni i pewnych rzeczy nie da się po prostu za jej pomocą utrwalić, a co dopiero zrobić wiszący nad lasem "autobus".... Pozdrawiam Cię serdecznie

Czw, 23 kwi 2020 14:01 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

Dodam jeszcze, że jak dla mnie historia Jana Wolskiego z Emilcina przykrywa nawet samo wydarzenie z Roswell, ponieważ jak dla mnie Jan Wolski był (niestety już go nie ma wśród nas) super autentyczny...tego nie dało się "spreparować".

Śr, 22 kwi 2020 22:17 | brak oceny

boolean | Załogant

Inne spojrzenie na sprawę:
Luc Montagnier,
Dr Francis Boyle
oraz
https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.01.30.927871v1

Śr, 22 kwi 2020 06:56 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

Jak się okazuje człowiek od wszystkiego co złe umywa ręce. A jednak ktoś nas truje, truje zwierzęta, ktoś produkuje w laboratoriach różnego rodzaju śmiercionośne specyfiki które maja zastosowanie w naszym życiu. Nikt do niczego nie chce się przyznać a jednak tak się dzieje. Podam prosty przykład o którym może niektórzy dowiedzą się po raz pierwszy. Jest coś takiego jak składnik L-cysteina( E 920). Jest to aminokwas, który dodaje się do mąki chlebowej- po co ? aby ciasto było miękkie, ciągliwe, chrupkie i aby też ciasto podczas wypieku nie przylegało to maszyn.. Substancja ta jest produkowana ze zbóż ale tak naprawdę jest to zbyt droga produkcja. I teraz najważniejsza sprawa : Więc wymyślono i zaczęto produkować- otrzymywać taniej ten składnik tj. cysteinę z piór kurzych i kaczek oraz ludzkich włosów odbieranych z salonów fryzjerskich. W Chinach tę metodę stosuje się na szeroką skalę bo jest to produkcja bardzo efektywna. Polepszacz ten oczywiście trafia z Chin do Europy i prawdopodobnie możemy go spotkać w głęboko mrożonym pieczywie z supermarketów ( sklepy te nie mają na miejscu piekarni a jedynie piecyki gdzie pieczywo dochodzi zanim trafia na półki sklepowa, jest przecież też tańsze niż w piekarni osiedlowej ).Składnik ten E920 możemy również trafić w herbatnikach, ciastach, ciasteczkach itd. Jak mnie poinformował właściciel jednej z piekarni na Podlasiu preparat ten -cysteina obecnie produkuje się już w Polsce w okolicach Torunia. On sam nie korzysta z tego preparatu ponieważ nie wyobraża sobie jak można świadomie truć drugiego człowieka. Skoro produkujemy ten preparat to dlaczego nie podajemy go na produktach. Sami siebie trujemy. Czy to będzie wirus lub inna substancja to i tak rękę do tego przyłożył człowiek. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 23 kwi 2020 09:49 | brak oceny

Radmor | Załogant

@Orion_1957, Bardzo ciekawa informacja. Cóż, jesteśmy zalewani różnymi E... Pozostaje zapamiętać i sprawdzać na opakowaniach. Oczywiście nie mamy wpływu na wybór, jeśli sztuczne składniki będą ukrywane. Tą walką powinno zająć się państwo, niestety nasze państwo nie ma czasu na takie -przepraszam za wyrażenie - pierdoły. I pozostaje jeszcze liczyć na internet, takich właśnie ludzi, którzy mając wiedzę podzielą się nią.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 23 kwi 2020 13:29 | ocena: + 3

Orion_1957 | Załogant

Witam Cię. Oczywiście że można sprawdzać naklejki na produktach szukając danej substancji ale wielokrotnie podają jedynie symbol o czym ludzie nie mają pojęcia. Jak zatem sprawdzić pieczywo kupione w supermarkecie. To nic nie daje bo zazwyczaj luzem bierzemy je z półek. I koło się zamyka. A rządzących to nie interesuje. No więc co. Każdy musi dbać o siebie i czytać. Jak bierzesz z półki tzw. masełko to nie oznacza że to jest to samo masło. Tam możemy się doszukać ile czego jest w tym masełku. Masło prawdziwe musi mieć co najmniej 82% tłuszczu bo podróbki to wystarczy przeczytać co w sobie posiadają. Dzięki Ci za komentarz. Pozdrawiam.@Radmor,

Czw, 23 kwi 2020 16:17 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

@Radmor, Dzięki za komentarz. Piszę jeszcze raz bo poprzedni gdzieś przepadł. Wracając sprawdzania etykiet na produktach to wiadomo że np. na pieczywie w supermarkecie tego nie zobaczysz ale będziesz widział jak wkładają pieczywo do piecyka - zamrożone. Często jest tak że pieczywo nawet trafiało do Polski z Chin. Skoro truskawki docierają to dlaczego pieczywo mrożone ma nie dotrzeć. Na różnych wyrobach często lub tez nie pojawia się tylko symbol substancji E920. Nikomu to nic nie mówi wiec kupuje dany produkt. Na wszystko obecnie trzeba zwracać uwagę nawet na masło a nie masełko. Dobre masło musi mieć 82% tłuszczu więc tylko takie należy kupować. Żeby dobrze a niedrogo żyć trzeba zwracać niestety na wszystko uwagę bo oni nas truli i będą to robić. Pozdrawiam

Śr, 22 kwi 2020 05:00 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

Jedyne szczęście to chyba tylko to że naukowcy nie wierzą w istnienie pozaziemskiej cywilizacji bo zapewne obcym by zarzucili że są sprawcami panującego na świecie koronawirusa. Skoro ten wirus nie pochodzi z laboratorium tzn. człowiek ma czyste ręce. Komuś jednak trzeba to przyklepać !

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 22 kwi 2020 06:04 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@Orion_1957, Witaj, super spostrzeżenie, oficjalnie rzeczywiście mało który z naukowców wierzy w UFO a jak już, to nie mówi o tym otwarcie. To by było dopiero, jakby nauka oficjalnie przyznała, że Oni istnieją.... wysyp teorii spiskowych na ten temat byłby rzeczywiście imponujący i jeszcze byłyby pytania w stylu: "dlaczego nam nie Pomagają ". Wydaje mi się Orionie, że wysyp teorii spiskowych wszelkiej maści jest spowodowany tym, że człowiek od zarania dziejów zawsze szuka "pokrętnego" wytłumaczenia w trudnej sytuacji, zapominając często, żeby przyjrzeć się temu co robi lub robił osobiście. Na koniec przytoczę takie porównanie, które pewnie każdy zna ze szkoły...jak uczeń dostaje z odpowiedzi "pałkę" bo na nią zasłużył, to w wielu przypadkach wytłumaczenia tego faktu obrywa się Nauczycielowi :) . Pozdrawiam Cię.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga wszyscy śledzący  Projekt KONTAKT. Za tydzień przedstawimy zapis rozmowy telefonicznej z p. Pawłem, czyli osobą, która jest bliską rodziną p. Mariusza i który przesłał nam zdjęcie UFO w 2016, od którego zaczęła się ta historia. Naprawdę warto jej wysłuchać... pozdrawiamy z pokładu okrętu Nautilus! FN

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.