Dziś jest:
Środa, 19 grudnia 2018

Ludzie są brani przez załogi UFO na pokłady ich pojazdów. Od kiedy? Prawdopodobnie od początku pobytu człowieka na Ziemi.
/Budd Hopkins, zajmuje się przypadkami CEIII i CEIV/

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Dlaczego jedni pamiętają przeżycia ze śmierci klinicznej, a inni nie pamiętają nic?
Wt, 4 wrz 2018 09:34 komentarze: 13 czytany: 1759x

Dzień dobry Nautilusie :) Na wstępie dziękuję że jesteście i za pracę jaką wkładacie w prowadzenie tak dużej machiny.  Mam pytanie. Rozmawiałem na temat religii czy wiary z mojej mamy mężem, jest on bardzo zatwardziały w swoich poglądach. Rozmowa dotyczyła życia jego zdaniem jak najbardziej trzeba wykorzystać życie pod względem materialnym czyli kasa rozrywka itp itd. Ja podchodzę dzięki wam inaczej dla mnie religia nie istnieje a jest WIEDZA.

Do sedna sprawy.

Mówił mi że kiedyś był renomowany i tam nic nie ma tylko ciemność żadnych świateł i tuneli podobna relację czytałem dziś człowieka który się zatrzymał i mówił tam nic nie ma.

Dlaczego inni mają pustkę po śmierci klinicznej?

Pozdrawiam

Wojtek Irlandia

 

Dziękujemy za wiadomość. To bardzo ciekawe pytanie, a odpowiedź na nie jest bardzo prosta: każda osoba przeżywając śmierć kliniczną (np. ustanie pracy serca) i opuszczenie ciała duchowego przeżywa wszystko to, co znamy ze śmierci klinicznej, a więc tunel, światło na końcu itp. Skąd to wiemy? Nawet te osoby, które nie pamiętają niczego po zatrzymaniu pracy serca lub ciężkiej operacji czy wypadku i które mówią „niczego nie pamiętam” pod wpływem hipnozy są w stanie „odblokować sobie wspomnienia” i dokładnie opisać to, co przeżyły przebywając poza ciałem. W naszym archiwum mamy takie historie, więc to jest regułą. Pytanie jest proste: dlaczego jedni pamiętają, a inni nie? To jest związane z tym, czy taka „pamięć” jest korzystna z punktu widzenia karmy (przeznaczenia) takiej osoby. Jeśli powinna pamiętać takie przeżycie, to będzie pamiętać. Kto o tym decyduje? Wyższe istoty duchowe, które w Azji nazywane są „władcami karmy”.

Na koniec dwie piękne historie związane ze śmiercią kliniczną z naszego Archiwum Wideo FN.Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 5 wrz 2018 17:25 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

"Wyższe istoty duchowe, które w Azji nazywane są „władcami karmy”." ja je nazywam archontami

Wt, 4 wrz 2018 10:20 | ocena: -1

nikodem | Załogant

i dodatek .
Zgadzam się z jednym z Fundacja. - zjawisko tuneli, swiateł czy obecności bliskich - JEST ZAWSZE ( poza obecnościa bliskich ).
Ale nie zawsze pamietamy bo nie zawsze dochodzi do tej ostateczności albo proces jak tak szybki i nagły i mimo, że został uruchomiony i został zapisany ale nie zdązylismy go "przezyć " czyli przetworzyc w naszym mózgu. i TYLE.
PS. zadne tam karmy czy inne.

Wt, 4 wrz 2018 10:12 | ocena: -1

nikodem | Załogant

i na koniec .....
Dlaczego ludzie doświadczają tzw. wiedzenia np. stołu operacyjnego gdzieś z góry. Dusza nie ma oczu. I jesli by przyjąc, iz dusza ma po smierci świadomość to jak widzi ? Przeciez NIE ma oczu ?
Otóz nie ma świadomości ani możliwości widzenia. Widzi NASZ mózg a oko jest tylko za zycia receptorem światła.
Co jest receptorem swiatła , kiedy tzw. " dusza" jest na etapie opuszczania ciała ? Nie wiem . Tzw. zjawisko NDE to stan w , którym tzw. "dusza " dalej jest połączona z ciałem czyli z mózgiem ONA jeszcze na 100% nie opuściła ciała fizycznego. Połączenie tzw. duszy z ciałem daje jej możliwośc przetwarzania informacji, daje jej mozliwość świadomości, bo gdy juz opuści ciało fizyczne dusza traci swiadomość.
Dlatego TAK wazne jest aby w momencie umierania dusza jako ostatnie zapamiętane chwile miała zapamietaną PRZYJEMNOSC, RADOSC a nie strach.

Reasumując :
Tzw. przypadki NIE pamietania zjawisk powiązanych z NDE mogą wynikac :
1. proces umierania nie osiągnął jeszcze odpowiedniej głebokości
2. był bardzo nagły , szybki, raptowny

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 5 wrz 2018 17:27 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@nikodem, XDDDDDDD a we snie jak widzisz? skoro masz oczy zamkniete? jak slyszysz wlasne mysli skoro dzwiek to drgania powietrza a kiedy myslisz zadne powietrze nie drga? Ja prosze fundacje. pomozcie nikodemowi przestac sie osmieszac. on sie wypowiada jakby zjadl wszystkie rozumy. a tak naprawde to on nic nie wie. tyle co mu "naukoffcy" powiedza

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 5 wrz 2018 20:34 | ocena: -1

weerb | Załogant

@magdakowalska48,
Obraz we snie jest syntetyzowany przez mozg. Dzwiek glosu tak samo, zostal poznany kiedys i mozg go zapamietal. NatomIast za nic nie moge uwierzyc ze mozg "widzi" obraz znad stolu operacyjnego i przekazuje go duszy ktora nieswiadomie wisi pod sufitem

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 6 wrz 2018 15:56 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@weerb, "za nic nie moge uwierzyc ze mozg "widzi" obraz znad stolu operacyjnego i przekazuje go duszy ktora nieswiadomie wisi pod sufitem" bo masz ciasny umysl i tak zostales wychowany i jak baran powtarzasz po innych takich samych "madrych" inaczej jak ty

Pt, 7 wrz 2018 08:05 | ocena: + 1

nikodem | Załogant

@weerb, działania ludzkiego mózgu - to po prostu potęga.
Ja nawet zaryzykuje twierdzenie, ze w obecnym stanie wiedzy ale i dzisiejszym świecie cywilizacyjnym tzw. świadomość jest główną barierą do wydobycia pełni funkcjonalności mózgu ludzkiego. Tutaj zachodzi takie sprzężenie zwrotne dodatnie - im więcej wiemy tym bardziej rośniemy cywilizacyjnie a tym bardziej zwiększamy ten mur. Ale podobnie jak w układach automatyki ze sprzeżeniem zwrotnym dodatnim musi przyjść "katastrofa". Wydawałoby sie , ze aby ten mur zburzyc wystarczy zmiana znaku w sprzeżeniu zwrotnym ale to byłoby zbyt proste gdyż wtedy nie było by postępu. Wiec wydaje się, iż jest to proces naturalny - tak ma być.
W złożonych układach sterowania użyje to słowa ( TFUUU ) wielowymiarowych ( to nie te wymiary ) obydwa sprzeżenia maja swoja role, Tak wiec i w ludzkim mózgu również. Nie ma możliwości przełamania tego muru jakim jest obecna świadomość bez nauki i wiedzy.
A więc jak widzi ludzki mózg np. podczas operacji ciała na stole operacyjnym ? Tego jeszcze nie wiemy.
Ale takie pytanie trzeba postawić jeśli przyjmiemy, że dusza po śmierci zachowuje świadomość - jak widzi dusza w postaci ducha w naszej rzeczywistości > To jest dokładnie to samo pytanie.
Częściową odpowiedzią , ze w obydwu przypadkach dusza widzi jest FAKT potwierdzony we wszystkich religiach, iż ma połączenie z ludzkim mózgiem ( bo to widzenie jest osobnicze, Marysia widzi a wiec to mózg Marysi ). W za postrzeganie rzeczywistości potrzebne jest światło, tak tworzy się świat. W człowieku receptorem swiatła jest oko ludzkie, ale to tylko "czujnik" i nic więcej. Obraz powstaje w mózgu, to mózg widzi a nie oko. Wiec mamy dwa warianty :
1. dusza ma swiadomość a wiec gdzie jest receptor światła , oraz gdzie jest "mózg" duszy ?
2. dusza NIE ma swiadomości a wiec gdzie jest receptor swiatła ?

Zauwaz, że to DRUGIE jest nie tylko bardziej poprawne i logiczne ale zgodne i z religiami i z nauką. Dusza jako byt ( no własnie ) niematerialny ? a skąd taka pewność ? Gdyby np. ściana była zbudowana z Kondesatu Bosego-Einsteina - moglibysmy przez nia przejść ( pewne uproszczenie). Tak wiec NIE wiemy z czego zbudowany jest DUCH i z czego dusza w naszej rzeczywistości. A tez trzeba dodać, ze dusza wisząca nad stołem operacyjnym jest CAŁY czas połaczona z ciałem a tym samym z mózgiem. Dusza to paczka całej informacji zgromadzonej za życia . Ale aby taka informacji mogła byc przetwarzana poza ciałem fizycznym musi miec nosnik a tym jest zwykle energia. Energia to pole cząstek przenoszacych tzw. oddzialywania sił. Jakie jest to pole w przypadku duszy , która znjaduje sie w naszej rzeczywistości ? Czy reaguje ono z siłami , które nas otaczają ? Np. światłem ( fotonami ) ? Nalezy oczekiwać, że ta forma pola energetycznego potrzebna do przenoszenia informacji w postaci duszy tak własnie działa - i nie ma tu nic CUDOWNEGO

Śr, 5 wrz 2018 20:20 | ocena: + 1

weerb | Załogant

@nikodem,
Czyli w nastepnych etapach ewolucji czeka nas zanik receptorow swiatla czyli oczu... a skoro mozg nie bedzie ich potrzebowal, to rowniez uszu narzadow wewnetrznych, a wiec ciala. Ewoluujemy do postaci niematerialnej i czym bedziemy wtedy?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 6 wrz 2018 15:57 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@weerb, nikodemem

Wt, 4 wrz 2018 10:02 | ocena: -1

nikodem | Załogant

A ja na to odpowiem troche inaczej ale ....
W Judaizmie, Islamie mówi się, ze czlowieka, który umarł mnalezy pozstawić na kilka dni ( ile ? nie pamiętam obecnie ale jest to konkretna liczba ). Dlaczego ? W tamtym czasie wierzono, iż jest to czas aby tzw. "dusza" mogła w całości wyjść z człowieka.
Obecnie wiemy, ze niektóre choroby moga prowadzić do stanów zapasci, które wyglądaja jak stan smieci. Obcenie to leczymy. Samoistnie zdarzały się przypadki, gdy człowiek nagle ożył ( zmartwychwstał ).

Teraz wróce do artykułu.

Tzw. efekt NDE, który najczęściej występuje podczas śmierci klinicznej ale nie tylko ma za zadanie nastepiujące :
1. powoduje swoiste "znieczulenie" przed definitywną śmiercią,
2. mózg człowieka w kolejnych etapach smierci ( jako proces ) wyłacza po kolei obszary mózgu , które sa mu nie potrzebne aby ratować ciało człowieka,
3. w ostatnich etapach wyłączone sa wszystkie te które np. sterują motoryką ( nogi, ręce,l oczy , uszy ale i tzw. zwieracze gdzie sa mięsnie gładkie )
4. mózg przechodzi do etapu podtrzymania TYLKO samego siebie i na tym sie koncentruje maksymalnie,
5. na tym etapie mózg jest odciążony od wszystkiego działania, analiz , wnioskowań bodźców zewnętrznych i pozostawia niejako działania TYLKO w zakresie emocjonalnym
6. tak jestesmy skonstruowani aby w tym ostatnim etapie NIE bać się
7. jezeli przyjmiemy , ze religie sa spojne i mają znaczenie wówczas nalezy także przyjąc iz ten ostatni etap to etap przygotowania "duszy " do wyjścia,
8. tzw. "dusza" to w zasadzie całkowita INFORMACJA o naszym zyciu, dusza po smierci ( po opuszczeniu ciała ) NIE posiada juz swiadomości , wraca do "oceanu dusz" ( co to jest ? nie wiem )
9. jesli człowiek by się bał , był ogarniety strachem w tej ostatniej sekundzie wówczas w zapisanej informacji tej duszy co by było ? strach . A wiec mechanizm znieczulenia jest bardzo istotny aby zamiast strachu była rozkosz, przyjemność wrecz nirwana
10.w tym ostatnim etapie widzimy znajomych, rodzine najbliższych - w momencie narodzin kanał łaczący nasza dusze jest zamykany, w momencie śmierci jest na powrót otwierany a wiec jeszcze nasz MOZG ma do nich dosstep, może je przetwarzać, z duszy Ojca, Matki, Dziadka a tym samym tworzymy wrazenie jaby dusze zmarl;ych miały swiadomość a tak niestety NIE jest,
11. w tym ostatnim etapie z tego powodu CIESZYMY sie , nie chcemy wracać
12. dlaczego nie wszystkie osoby to odczuwają ? z punktu medycznego najprawdopodobniej zalezy to od głebokości samego procesu umierania i tylko dlatego. Sam proces umierania jest bardzo subtelny. Procesy zachodzace w mózgu, gdyby podzielc czas umierania na ułamki sekund, to w kazdym takim ułamku zachodza ogromne procesy ( mózg to 100 miliardów neuronów )

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 7 wrz 2018 01:41 | brak oceny

Ernestto | Załogant

@nikodem, Wszystko fajnie, tylko po co to ? Po co ten Ocean dusz będący zbiorem informacji, dla kogo ? Sam jestem sceptyczny, jeśli chodzi o dobre wiadomości , jednak tutaj znajduje pewne elementy "zbędne" Jeśli to tylko ułuda mającą nas uspokoić, to po co osoby znajdując się poza ciałem widzą rozmaite sytuacje, jakich nieczynny lub niemacający z rzeczywistością kontaktu mózg nie miałby szans zarejestrować. Trochę bez sensu...Rozumiem, że przeczy pan istnieniu świadomości bez fizykalnego ciała, wydaje mi się, jednak, ze pewne relacje są zdumiewające pod tym względem. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi...

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 7 wrz 2018 08:26 | brak oceny

nikodem | Załogant

@Ernestto, i dalej .........
Tak wiec ta forma pola oddziaływuje z otoczeniem a z racji iz dalej jest połaczenie z ciałem a tym samym z mózgiem, mózg daje sobie dokładnie rade z przetworzeniem i nastepnie zbudowaniem obrazu.
Ale to działa TYLKO w naszej rzeczywistości. Po śmierci dusza jako paczka informacji "ulatuje" z ciała fizycznego. Jednak aby to zrobic znowu potrzebna jest jako nosnik ta własnie energia, bez energii informacja nie zostanie przeniesiona, stąd czasami utrwalamy nad osobą zmarła jakąś chmurkę tej własnie energii, która niesie ze sobą tą własnie paczke informacji ( dusze ). Gdzie ulatuje ? Nie wiem, to juz zakres religii.

I dalej ..... to znieczulenie jest na ostatnim etapie umierania. Stany jakich doświadczaja ludzie będący na stole operacyjnym jak widać nie są tym ostatnim etapem choć może być blisko. W tym temacie sa prowadzone badania medyczne ale sa one trudne bo trzeba badać stany na granicy śmierci a wolontariusze nie są chętni.

Tak, pewne relacje sa zdumiewające. Ale tak działa ludzki mózg. Rzeczywistość jaką może stworzyć sam sobie bez udziału bodźców zewnetrznych jest co do jakości i " rzeczywistości " dokładnie taka sama a nawet lepsza. Schizofernia jest taka namiastką - ludzki mózg tworzy dwie rzeczywistości. Rzeczywistość świata wytworzona przez mózg bez udziału receptorów na bodzce z zewnątrz jest tak rzeczywista w wielu przypadkach , ze nie do odróznienia. Ale to są fakty a nie CUDA. I dlatego pewne relacje sa tak zdumiewajace. I zwykle osoby je doswiadczające interpretuja to jako - dusza jest swiadoma albo zmarły dziadek do mnie mówił albo duch mnie dusił. Ale podkreslam - to nie jest jakas UŁUDA tak się dzieje i to tez sa fakty ale w takich przypadkach z róznych powodów dana osoba ma możliwośc dostepu do zapisanych w duszach zmarłych informacji a dostep jest przez nasz ludzki mózg a ten moze robic CUDA.

PS. uzywasz zwrotu - UŁUDA ale to nie jest UŁUDA to jest "rzeczywistość " nazwe to nierzeczywista. I teraz zadaj sobie pytanie - kto to wszystko tak skonstruował ? reinakarnacja ? karma ? NIE - siła sprawcza , która w Judaizmie nazywana jest Bogiem.

Pt, 7 wrz 2018 08:38 | brak oceny

nikodem | Załogant

@Ernestto, i na koniec ....
Po co to ? Nie wiem ale przypuszczam. Informacja jest najwazniesza rzecza we wszechświecie, bez niej nie było by niczego. To ,ze aby informacja była przenoszona ( komunikacja ) , przetwarzana ( zdobywanie wiedzy, nowych informacji ) - potrzebne są dwie formy albo masa albo energia ( nie ma znaczenia wszak e=mc2 ). Czyli swiat materialny ( ten nasz - barionowy ) jest potrzebny własnie po to. Innym zagadnieniem ,które opisał śp. Hawking to zasada zachowania energii na horyzoncie zdarzeń. Byłaby błedna gdyby nie zasada zachowania informacji. Hawking to powiazał. A wiec jak jest kumulowana Informacja na Horyzoncie Zdarzeń ? Jak to wykorzystac ?

I najnowsze ( o tym juz pisałem ) . W jednej z dyskusji na mailu toczyłem rozmowe nt. czy jest możliwa emisja fotonu w świecie zbudowanym z antymaterii i co to bedzie za foton ( anty foton ). Jednocześnie okazało sie że sa robione poszukiwania tzw. ciemnego fotonu odpowiedzialnego za czarną materie ( to NIE jest antymateria ). Nie znaleziono go ale znaleziono co innego tzw. protofobiczny BOZON X. To cząstką, przenoszaca najprawdopobniej PIATE ELEMENTARNE oddziaływanie, które pozwala np. oddziaływać ze soba ELEKTRONOWI i NEUTRONOWI ( co obecnie jest wykluczone ). Tym samym prowadzic to będzie do UNIFIKACJI oddziaływań : elektromagnetycznych, mocnych i słabych w siłe FUNDAMENTALNA, która jest również odpowiedzialna za czarną materię ( sa już takie unifikacje robione matematycznie ). Bedzie to rewolucja w fizyce bo bedziemy mogli wtedy znajdywac czarną materię.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Tym razem cały LIVESTREAM będzie poświęcony najbardziej fascynującemu ze wszystkich naszych projektów, czyli PROJEKTOWI KONTAKT ... tego dnia musicie być z nami na pokładzie okrętu NAUTILUS - początek o 21.00

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga wszyscy zainteresowanie Projektem KONTAKT! Między innymi o tej sprawie jest najnowszy wpis w DZIENNIKU POKŁADOWYM... zapraszamy do lektury! ... .... ..... ..... ...... ...... ..... ....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 12 gru 2018 09:05 | [...] dzisiaj [10 grudnia - przyp. FN]  na Krakowem w okolicy godziny 11 zaobserwowałam białą kulę sunącą po niebie.akurat jechałam autobusem linii 144 ulicą czarnowiejską (od aleji Kijowskiej) po lewej stronie na niebie, sporo nad budynkami, jednak dobrze widoczna sunęła biała kula, lub srebrna odbijąjąca biel chmur które znajdowały się nad nią. Przyznam, że ostatnio częściej sprawdzam doniesienia o UFO, z tego powodu nie wyciągnęłam telefonu. Myślałam, że za chwilę uznam to za przywidzenie...

Dziennik Pokładowy

Środa, 19 grudnia 2018 | Zbliża się rocznica pojawienia się UFO w Zdanach. Oczywiście jak co roku będziemy na miejscu gdzie wszystko się zdarzyło, ale przy okazji zawsze zdumiewa mnie coś innego. Postawa ludzi, którzy są gotowi wygłaszać nawet najbardziej zidiociałe, wariackie tezy na granicy kabaretu, aby tylko na siłę „zdemaskować, opluć i w ich mniemaniu wyjaśnić wbijając w piach, bo… on widzi, on wie i już...

czytaj dalej

FILM FN

MOC ENERGII CHI

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.