Dziś jest:
Wtorek, 31 stycznia 2023

"Pamiętam że na jednym ze spacerów Einstein nagle się zatrzymał, obrócił w moją stronę i spytał czy naprawdę wierzę, że księżyc istnieje tylko wtedy, kiedy na niego patrzę"
/Abraham Pais, fizyk zajmujący się mechaniką kwantową/

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Czy można zadać pytanie do Was? Czy można Wam jakoś pomóc?
Nie, 18 wrz 2022 09:22 komentarze: 9 czytany: 3781x

Oczywiście można zadać pytanie, choć z odpowiedzią chwilę trzeba będzie poczekać proces wychodzenia z powstania bagażu zaległości chwilę zajmie. Będzie po raz pierwszy program Q&A do FN, czyli pytania i odpowiedzi na pytania do FN. O terminie powiadomimy. Także o tym, jak nam pomóc. Bardzo nam pomógł Patronite, ktrórego wkrótce także - miejmy nadzieję - uratujemy przed zagładą.Dlaczego nie pamiętamy poprzednich wcieleń?

Dziękujemy za przesłane pytanie i już odpowiadamy, choć odpowiedzi na nie padały na wirtualnym pokładzie okrętu Nautilus dziesiątki razy. Są jednak nowi czytelnicy, którzy nie czytali wcześniej naszego serwisu, stąd pewne pytania powracają jak bumerang. Zacznijmy od tego, co zawsze powtarzamy mówiąc o reinkarnacji – nie jest to żadna kwestia wiary, ale tylko i wyłącznie wiedzy i weryfikowanych faktów. Jest różnica pomiędzy budowaniem swojej wizji świata na wierze lub na wiedzy. Jak to rozumieć? To nie jest tak, że – na przykład - jakiś religijny nawiedzeniec opowiada duby smalone, że „on wie panie dzieju, że po śmierci jest tak czy siak, bo nawiedzonej biduli tak wyszeptały do uszu anioły i no tego…  od nich wie, jak jest i nie musi niczego badać i sprawdzać!”

Reinkarnacja to wiedza oparta nie tylko o przekazy buddyzmu czy hinduizmu, ale po prostu o setki, czy raczej tysiące konkretnych i prawdziwych historii, które trafiły na pokład okrętu Nautilus w ciągu ostatnich 30 lat i które jednoznacznie wskazują, że jest wędrówka dusz. Czy to się komuś podoba czy nie – po prostu jest… niczym prawo ciążenia! Dla naszej załogi jest poza przedmiotem sporu.


Przychodząc na Ziemię specjalnie nie pamiętamy poprzednich wcieleń, gdyż ta pamięć jedynie by nam przeszkadzała, a przecież naszym celem jest nauka. Oto konkretny przykład - jeśli mężczyzna poślubiający kobietę miałby świadomość, że jest to istota, z którą już kiedyś dzielił życie (a to bardzo często się zdarza), to ta wiedza uniemożliwiałaby prawdziwość doznań, których miał doświadczyć w tym życiu z tą konkretną osobą. Ta wiedza byłaby tylko obciążeniem i sprawiała, że życie wspólne z tą istotą stałoby się bardzo trudne, o ile wręcz niemożliwe.

Jesteśmy na tak prymitywnym etapie rozwoju duchowego, że mamy mieć „czystą kartę”, kiedy zaczynamy swoją grę. Ta pamięć o poprzednim życiu jest, ale jest ukryta w naszej podświadomości. Można ją odsłonić dopiero w czasie hipnozy.

Na to pytanie odpowiedzi w tym serwisie padały setki razy, ale tę ważną sprawę warto powtarzać.Jak pogodzić z ideą sprawiedliwości i dobroci boskiej fakt, że generalnie świat zwierząt opiera się na tym, że drapieżniki zjadają zwierzęta roślinożerne, dla których nie jest to doznanie przyjemne i odczuwają one strach kiedy są atakowane i zabijane. Czy dobry Bóg mógł stworzyć taki brutalny świat? Coś tu jest nie tak.

Wszystko jest bardzo logiczne, a tajemnica kryje się w braku świadomości zwierząt na takim pziomie,  na jakim są ludzie. To oznacza, że owa brutalność jest cechą świata zwierząt, który jest niższy od świata ludzi. Nasz świat powinien być owej brutalności pozbawiony, bo takie są prawa Kreacji. Jak jest w rzeczywistości? Wystarczy się rozejrzeć wokół.


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 5 sty 2023 06:54 | ocena: + 1

Ordep | Załogant

Szanowni Załoganci i Czytelnicy!

Wczorajszej nocy 03/04.01.2023 roku, miałem zaskakujący i niespodziewany sen, w którym spotkałem p. Roberta Bernatowicza. Osobiście nie znam kapitana okrętu Nautilus.

Ostatnio - jak Państwo pamiętacie - starałem się wysłać w kierunku Jego osoby pozytywne myśli, które, jak też wiemy, zawierają w sobie energię. Dość często poruszałem też ten temat w związku z przeczuciem, że nie najlepiej dzieje się w Fundacji Nautilus.

Podkreślałem nawet w moich niedawnych postach, że moja intuicja podpowiada mi, że kłopoty te wiążą się z brakiem dofinansowania Fundacji. Kto czytał moje spostrzeżenia, uwagi i wnioski, powinien to zapamiętać?

W tym śnie prowadziliśmy miłą i szczerą rozmowę. Muszę przyznać, że w śnie doszło do wytworzenia jakby takiej bliskiej więzi i przyjaznej atmosfery między nami. Tego się raczej nie spodziewałem. Może jest to związane z podobną wibracją? Lub, być może, to sposób wyrażenia wdzięczności?

Rozumowanie i rozważanie kwestii naszych poglądów na interesujące zagadnienia, związane zarówno z tematyką poruszaną w serwisie, jak również w kwestii najbliższej przyszłości było też ciekawe.

Spotkanie było bardzo przyjazne, ciepłe i serdeczne.

Pan Robert potwierdził w tym śnie moje wcześniejsze przeczucie. Powiedział wprost: " z pustego nawet Salomon nie naleje ".
Starałem się przekonać mojego rozmówcę, że nie ma życiowych sytuacji bez wyjścia. Musimy reagować na piętrzące się problemy i szukać rozwiązania takich sytuacji, aby nie było za późno.

Uśmiechał się, był pogodny, jakby chciał dać do zrozumienia, że zależy mu na dalszej aktywności związanej z działalnością Fundacji Nautilus.

Wyrażał tym samym rosnącą nadzieję na wsparcie ze wszystkich stron. Dodał na koniec, że nie zbadane są dalsze losy naszej przyszłości.

Wyraziłem swoje zrozumienie, podkreślając, że nigdy nie należy rezygnować z nadziei, bo ta umiera ostatnia.

W dobrych nastrojach rozstaliśmy się. Po chwili mój sen się zakończył.

Pozdrawiam serdecznie. Pedro

Czw, 1 gru 2022 10:19 | ocena: + 1

maxxx | Załogant

@piotrdln, brawo !
Dokładnie tak jest. To bardzo rozbudowany i skomplikowany projekt Życie na Ziemi.
Jest tu dobro i zło choć chyba nie jest to w równowadze
Dlatego mocno dostajemy po grzbiecie
Może zasłużyliśmy na to, albo nawet chcieliśmy
Ale… często nie ma tu sprawiedliwości co bardzo boli
Reinkarnacja oczywiście jest faktem.
Życie byłoby prostsze a ludzie z definicji lepsi, gdyby przyswoili że jest Życie po Życiu, w systemie reinkarnacji.
Pozdrawiam

Czw, 22 wrz 2022 21:40 | ocena: -2

Robaczek-19_80 | Załogant

Panie Robercie Ja widziałem swoje poprzednie w cielenie. Miałem ciemna karnacje i wykówałem posong w Egipcie miałem na imię conisinius czy konysiniusz nie wiem jak to się pisze i szłem pod sfinksem jest tam tunel jakieś 2.5 metra wysokości i 5m szerokości są tam komnaty i ołtarz po prawej stronie..... Do tego Kontaktują się zemną rużne istoty i byty.

Śr, 21 wrz 2022 12:53 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

Miałem nie tylko powiedziane, ale również pokazany świat z punktu widzenia wymiarów duchowych.

Nie, 18 wrz 2022 19:09 | ocena: + 2

SovietVixen | Załogant

"Czy dobry Bóg mógł stworzyć taki brutalny świat?"

W buddyzmie, drogi czytelniku, nie ma jednego nadrzednego boga. Jest tylko gigantyczna liczba istot na roznym etapie rozwoju.

Nie, 18 wrz 2022 19:05 | ocena: + 6

piotrdln | Załogant

Panie Robercie odnośnie reinkarnacji nie mam wątpliwości ale czy zastanawial się Pan odnośnie tzw dobra i zła ? ta słynna karma ?

otóż jest wiele przekazów osób co były po tamtej stronie że tam NIE MA czegoś takiego jak ZŁO , zastanawiałem sie nad tym i faktem że na ziemi ZŁO jest wszechobecne i wie Pan do czego doszedłem ?

otóż dusze chcą zaznać zła ! nie tylko dobra i być świetym , chcą też doswiadczyć złych emocji - to jest jak my uzywamy przypraw!!! nie używamy tylko słodkich jak cukier, mamy chili, pieprz jak i inne gorzkie przyprawy które wydawałoby się są niesmaczne ale je używamy !

tak samo jest wg mnie z inkarnacjami, dusze chcą też doświadczyć bólu, cierpienia, choroby itd. nie tylko dobrych uczuć jak miłość, jeśli jadłeś tylko cukier i nigdy nic gorzkiego NIE WIESZ JAK SMAKUJE GORZKIE! Musisz chociaż raz spróbować ... dlatego wg. mnie doświadczamy tyle bólu i cierpienia jak i pozytywnych emocji, bo dusze chcą doznać wszelkich uczuć,, i tych pozytywnych i tych negatywnych.

Pozdrawiam
Piotr

Rozwiń odpowiedzi (3)

Wt, 20 wrz 2022 01:57 | ocena: + 2

SovietVixen | Załogant

@piotrdln, Brawo, wreszcie ktos na to wpadl.

Wt, 20 wrz 2022 18:49 | ocena: + 1

Eleni_2008 | Załogant

@piotrdln Bardzo trafne i ciekawe porównanie z tymi przyprawami, daje do myślenia. Ostatnio czytam dużo książek o duchowości i NDE, w którejś z nich trafiłam na porównanie naszych cykli reinkarnacji do swego rodzaju teatru,w którym jesteśmy aktorami wcielający się w rolę dobrych i kochających ludzi a innym razem tzw. czarne charaktery. W następnej sztuce ( życiu) role się zmieniają i tak w kółko żyjemy kilkaset wcieleń, dopóki nasza dusza nie zrozumie, że dopiero bycie dobrym wzniesie nas na wyższe poziomy ,by w końcu zjednoczyć się ze Światłem. Pozdrawiam Kapitana i wszystkich załogantów.

Śr, 28 wrz 2022 13:43 | ocena: + 1

Ordep | Załogant

@piotrdln, witam serdecznie.
Bardzo dziękuję za ten wpis, który brzmi podobnie do mojej sugestii zawartej w moim wpisie z dnia 14.09.2022 pt. "Przetrwamy" w Dzienniku Załogantów.
Oto fragment tamtego postu:
...to takie moje przemyślenie i chęć doradzenia. Gdybym mógł w czymś pomóc, mój adres mailowy posiadacie Państwo. Jestem otwarty na rozmowę i ewentualne próby wspólnego rozwiązania problemu. Wszystko zależy od dobrej woli i ludzkiego podejścia do tego typu spraw...
Starają się sami pokonać swoje problemy, gdyż do dzisiaj nikt z FN nie zabrał głosu w tej sprawie. Być może jest to kwestia czasu?
Najmilsze pozdrowienia. Pedro

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga wszyscy śledzący  Projekt KONTAKT. Za tydzień przedstawimy zapis rozmowy telefonicznej z p. Pawłem, czyli osobą, która jest bliską rodziną p. Mariusza i który przesłał nam zdjęcie UFO w 2016, od którego zaczęła się ta historia. Naprawdę warto jej wysłuchać... pozdrawiamy z pokładu okrętu Nautilus! FN

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.