Dziś jest:
Czwartek, 23 stycznia 2025
Twierdzenie, że Ziemia to jedyny zaludniony świat w nieskończonej przestrzeni jest równie absurdalne jak przekonanie, iż na całym polu prosa wyrośnie tylko jedno ziarenko.
/Metrodor, filozof grecki z IV wieku p.n.e./
Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl
[…] Witam,
Zanoszę się z zamiarem stworzenia kanału z obserwacjami UFO, oraz odwiedzinami potencjalnych miejsc lądowania. Zbieram właśnie sprzęt i chciałem zapytać, czy Fundacja udzieliłaby mi jakiś rad jeśli chodzi obserwację (używany sprzęt itp.) jako, że mają Państwo w tym spore doświadczenie.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam.
[dane do wiad. FN]
Dziękujemy za pytanie i bardzo nam miło, że interesuje się Pan UFO, a także myśli o stworzeniu kanału w sieci o tej tematyce. Zacznijmy od tego, że faktycznie sprzęt był kompletowany latami, ale kolejne „rewolucje technologiczne” sprawiały, że dawne „świetne kamery” są dziś zabytkami. Podliczyliśmy się ostatnio, że w Bazie FN jest ok. 50 kamer. Ale powiedzmy, że rzeczywiście można wyróżnić kilka elementów „sprzętu do obserwacji UFO”.
Nie ma czegoś takiego jak „kamera do obserwacji UFO”. Najbardziej znane UFO (pomińmy obiekty duchowe typu np. „orbs”) to oczywiście pojazdy latające. Otoczone są one polem maskującym, które uniemożliwia oglądanie ich gołym okiem. Jeśli „ich” widać wyraźnie, to znaczy, że „oni” tego chcieli. Bez dwóch zdań.
Matryca aparatu cyfrowego lub kamery łapie trochę szersze pasmo niż ludzkie oko i dzięki temu można ich pojazdy zarejestrować, choć – powiedzmy to wprost – trzeba mieć gigantyczne szczęście, gdyż jednorazowo w obszarze Ziemi jest najwyżej kilka pojazdów obcych cywilizacji (tak się szacuje w świecie ufologicznym), a Ziemia – jak wiemy – jest dosyć sporą planetą.
Poszliśmy w trzech kierunkach. Pierwszy to układy do monitoringu. Koniecznie z własnym zasilaniem, mobilne i gotowe do działania po przewiezieniu nawet w odległe miejsce, z możliwością podłączenia co najmniej kamer z podczerwienią. Mamy kilka takich układów, ale najnowszym jest ten, który widać na zdjęciu poniżej.
Do zarejestrowania UFO nadaje się praktycznie każda kamera (nawet te w telefonach komórkowych), ale najlepszym sprzętem jest lornetka z możliwością zapisu w wysokiej rozdzielczości w systemie trójwymiarowym (3D). Taki sprzęt pozwala przybliżyć dowolny, nawet najmniejszy punkt na niebie i oczywiście zarejestrować go na dwóch ścieżkach dających efekt stereoskopii.
Na koniec polecamy stosowanie zdjęć w podczerwieni, czyli używanie kamer czy aparatów fotograficznych z użyciem filtra podczerwieni. Jaki daje efekt nałożenie na obiektyw takiego filtra? Przykład poniżej.
/zdjęcie zwykłe/
/zdjęcie poniżej z filtrem 720/
Próbowaliśmy z różnymi filtrami, ale najbardziej polecamy klasyczny, czyli 720.
FILTR PODCZERWIENI INFRARED IR 720 55mm
Na koniec polecamy zwykłe „antyradary samochodowe”, które reagują na zmienne pole magnetyczne. Jako „czujniki pojawienia się w pobliżu obiektu UFO” są bezkonkurencyjne. Przekonali się o tym zarówno nasi ludzie z projektu „Otwarte Niebo”, jak i koledzy z amerykańskiego MUFON.
Nawet najlepszy sprzęt nie zastąpi jednak czynnika ludzkiego. W obserwacjach UFO nie liczy się bowiem nawet najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia do rejestracji obrazu i dźwięku, ale ludzki umysł. Medium mające dar postrzegania pozazmysłowego jest w stanie tak podwyższyć swoje wibracje, że nagle widzi te pojazdy za pomocą własnych oczu bez używania „filtrów i kamer”. Ale do tego trzeba być prawdziwym medium.
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Dziennik Pokładowy
FILM FN
HENRYK BRONOWICKI O UFO w 1984
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie