Dziś jest:
Czwartek, 9 lutego 2023

I pokazujemy...
Tekst wypowiedziany przez 10-letniego chłopca podczas incydentu operacji KONTAKT.

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

JAKA RELIGIA JEST WASZYM ZDANIEM NAJSŁUSZNIEJSZA? JAKIE POLECACIE LINKI? GDZIE JEST TEN WYMARZONY SUPER-LINK PROWADZĄCY DO WITRYNY, KTÓRA WSZYSTKO WYJAŚNI W TAKICH TEMATACH JAK BÓG?!
Wt, 18 luty 2020 14:36 komentarze: 9 czytany: 4637x

[...]Droga Fundacjo, Czytam Wasz serwis w miarę regularnie i praktycznie nie ma dnia żebym nie zajrzała na stronę Nautilusa. Jestem Wam bardzo wdzięczna za poszukiwanie Prawdy i stawianie pytań, na których odpowiedzi czeka de facto niewielka garstka osób zainteresowanych czymś więcej niż kredyt w walucie obcej/rodzimej tudzież szeroko rozumiana "karrierra" zawodowa...

 Nie lekceważę w/w. wspomnianych  tematów, ale ostatnio dręczą mnie pytania, dosłownie dręczą i zamęczają, związane z religiami na ziemi, rozwojem duchowym ect. Dlatego piszę do Was z prośbą o wskazówki gdzie dalej szukać/czytać.

Przeczytałam książkę "Misja" która (przynajmniej w moim odczuciu) zadaje jawny kłam wobec pochodzenia Jezusa Chrystusa (w kontrze do katolicyzmu rzecz jasna) i nie mogę sobie miejsca znaleźć, dosłownie. Jak wobec tego co jest napisane w tej książce "ustawić się" do świadectw owych osób prywatnych które twierdzą że miały objawienia Jezusa, Maryi, tego co się dziej w Megjugorie, tego co się działo np. w Garibandal, relacji współczesnych mistyków którzy twierdzą " że piekło istnieje i rząd dusz tam trafi ect ect.." 

Jakie jest Wasze do tego podejście, czym się kierujecie?

Co do reinkarnacji nie mam żadnych wątpliwości, ale czasami aż się boję cokolwiek powiedzieć swoim zacietrzewionym przyjaciołom katolikom żeby nie dali mi w głowę krucyfiksem - nie żebym była taka bojaźliwa, ale próbuje stawiać pytania tym.... zatrzaśniętym umysłom... ale opór na jakąkolwiek wątpliwość jest wręcz niebywały. 

Przecież to nie oznacza od razu zdrady w to co wierzę, ale trudno bezrefleksyjnie klepać te wszystkie formułki i modlitwy jak się chociaż w niewielkim stopniu wychyli za tą kurtynę polskiej cepelii "duchowej".

Pisałam już do Was kiedyś, pracuję w […] znam, szanuję wielu księży, duchownych którzy potrafią pochylić się nad tematami których doktryna katolicka zabrania w imię działania złego... Niemniej każda próba sięgnięcia po "szatańskie wersety" odbywa się cichaczem, po kryjomu, żeby zaraz horda tych "wierzących właściwie" nie odprawiła sądu ostatecznego, już tu na ziemi, nad innowiercami.

Podkreślam - szanuję to co kościół w obszarze duchowym robi dla ludzi (pewne aspekty), ale czasami jak […] i […] nie mogę sobie tego wszystkiego uporządkować, ułożyć dlatego zwracam się do Was z prośbą o podpowiedz lektur, linków które pozwoliłyby mi uporządkować ten koszmarny zamęt który ostatnio dosłownie mnie wykańcza.

Dobrego dnia:)

[…]

 

Dziękujemy za zadanie pytania. Nie ma żadnych cudownych, wszystko wyjaśniających linków czy książek, nie ma żadnych wszechwiedzących mistrzów – powtarzamy to cały czas. Także nie powinno się traktować nas jako wszechwiedzącej wyroczni. Książka MISJA opisuje naszym zdaniem prawdziwe wydarzenia, ale to ma znaczenie drugorzędne dla istoty pytania o właściwą drogę dojścia do prawdy.

Bardzo właściwą ścieżką jest naszym zdaniem ta oparta o przecudowną wskazówkę, którą zawarł Budda i które jest jednym ze zdań budujących naszą filozofię poznania prawdy.

Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym.

Budda Siakjamuni

 

Trochę więcej na temat naszej filozofii jest w najnowszym wpisie w „Szalupie Ratunkowej”.

 https://www.nautilus.org.pl/szalupa,233,ktora-religia-jest-prawdziwa-gdzie-szukac-boga-jakie-sa-prawidlowe.html

 

 

From: [...]
Sent: Monday, February 17, 2020 8:29 PM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Technologie

 

Czy Fundacja się kiedykolwiek zastanawiała jakie są już na Ziemi dostępne technologie o których szarzy ludzie już wiedzą a teraz jakie są o których nie wiedzą? Ktoś kiedyś powiedział że te o których nie wiemy są o 50 lat do przodu może i więcej tak więc jeśli US Army ma patent na pojazd antygrawitacyjny to już wiemy a technologie ukrywane..? Np. nie wyczerpalne źródła energii, podróże w czasie, podróże po wszechświecie, lek na raka, antidotum na wszelkie niebezpieczne wirusy itd. itp

Może to wszystko już jest i tylko nie wielka grupka zaufanych ludzi to wie.. To tylko moje przemyślenia..Pozdr.
Witamy,

Problem jest jeden – utrzymać tajemnicę w gronie dwóch osób jest bardzo trudne. Trzech? Prawie niemożliwe. Więcej niż trzech? To fikcja do potęgi n-tej

Pzdr

FN

 

Ta wiadomość została wysłana przez Fundację Nautilus.

Copyright © 1999-2020 FN. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 4 mar 2020 14:58 | ocena: + 1

sidhartha | Załogant

KK jest najbliżej prawdy xD
na 2 miejscu jest buddyzm ZEN

Nie, 23 luty 2020 22:48 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

"Problem jest jeden – utrzymać tajemnicę w gronie dwóch osób jest bardzo trudne. Trzech? Prawie niemożliwe. Więcej niż trzech? To fikcja do potęgi n-tej" to na pewno wazni ludzie na stanowiskach paplają na lewo i prawo XDDDDD oczywiscie ze utrzymac tajemnice jest latwo. wystarczy w tym siedziec samemu albo byc zastraszonym. fundacjo zmiencie sie na lepsze

Czw, 20 luty 2020 15:41 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

Przytoczę słowa Archanioła - "Są religie ważne i religie prawdziwe. Ważne to te, które mają na celu dobro człowieka. Prawdziwe to te, w których udziela się chrztu w Imię Ojca, Syna i Ducha Św oraz Wyznanie Mojżeszowe i Świadków Jehowy."

Czw, 20 luty 2020 15:07 | ocena: + 1

Jablko5 | Załogant

Ja polecam Orędzia podyktowane Vassuli Ryden przez Jezusa, ktory mówi że wszystkie religie są dobre i wszystkie prowadzą do niego Jedynego Boga, do przeczytania w internecie.Jola

Śr, 19 luty 2020 18:14 | ocena: + 1

ZdjecieWsepii | Załogant

Wg włoskiej mafii trzy osoby mogą dochować tajemnicy, jeśli dwie z nich nie żyją :D

Śr, 19 luty 2020 03:35 | ocena: + 1

Caoii | Załogant

Chyba znam odpowiedź na jedno z pytań zadanych przez autorkę maila, Nautilusie jeśli możecie przekażcie jej moją odpowiedź na to bo może to być dla niej bardzo ważne.

Chodzi o to jak to jest z tymi objawieniami, że ludzie się zarzekają, że widzieli Jezusa, albo, że objawiła im się Maryja, albo byli w Niebie lub Piekle i je widzieli.

Te objawienia są w każdej religii. Katolik spotka w objawieniach Jezusa, muzłumanin Mahometa albo Allaha, buddysta spotka Buddę, a starożytny Grek spotka Zeusa.

Jak to możliwe? Czy to znaczy, że wszystkie religie świata są prawdziwe?

Otóż jednocześnie i znaczy i nie znaczy. Zależy jak na to spojrzeć.

Istnieje coś takiego co zostało nazwane ,,Egregorem''. Jeśli grupa ludzi w coś wierzy, na przykład w jakiegoś bożka, albo w jakieś mityczne krainy (jak katolicy w Niebo i Piekło, albo wikingowie w Vallhallę) to to... zaczyna istnieć na planie duchowym.

Wiara ludzi sprawia, że ich bóstwo i krainy z ich religii zaczynają rzeczywiście istnieć w świecie duchowym. I potem ten Egregor ich religii może wpływać na ich życie. Postacie z religii mogą im się objawiać, ci ludzie mają też wstęp do krain w duchowym świecie należących do tej religii oraz ta siła potrafi tworzyć różne cuda w ich otoczeniu, stąd te wszystkie cudowne uzdrowienia, płaczące figurki, materializują się przedmioty i inne cuda znane we wszystkich największych światowych religiach.

Głęboko wierząca w daną religię osoba po śmierci ciała fizycznego prawdopodobnie trafia do krainy ze swojej religii. Ale nie na stałe. Spędza tam jakiś czas, a potem zaczyna odkrywać, że jest coś więcej i ta kraina, nie jest wszystkim. Odkrywa, że istnieje coś znacznie większego i wtedy opuszcza świat swojej religii i trafia do prawdziwego domu (a później też do kolejnych żyć w fizycznym świecie, reinkarnacja).

Tak więc cuda i objawienia w religiach są prawdziwe, ale występują one w każdej religii i nie znaczą, że ta religia jest prawdziwa tylko po prostu siła wiary ludzi sprawiła, że to w co wierzą istnieje rzeczywiście w świecie duchowym jako jeden z bardzo wielu różnych światów lub wymiarów które tam są.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 23 luty 2020 20:03 | ocena: + 1

SovietVixen | Załogant

@Caoii, Bardzo pozytywnie brzmiący scenariusz.

Wt, 18 luty 2020 23:31 | ocena: + 1

pawel1992k | Załogant

Można by zacząć od tego że każdy przychodzi na ziemie w innym celu, jeden chce doświadczać czegos i wiara nie jest mu tu potrzebna, inny przychodzi tu żeby rozwijać sie duchowo i poświęca mnóstwo czasu na rozwój duchowy, żadna z tych dróg nie jest lepsza ani gorsza. Dlatego wydaje mi sie że nie ma jednoznacznej odpowiedzi jaka droga powinnismy isc. Najważniejsze jest żyć w zgodzie ze soba i swoim sumieniem. Dobrze jest przyjąć sobie jakiś aksjomat np to że reinkarnacja istnieje i na tej bazie budować swój światopoglad przez pryzmat swoich doświadczen i wiedzy jaka zdobywamy. I oczywiście wszystko podważać. Prawda sie sama obroni i prędzej czy później po zdobyciu odpowiedniej ilości informacji otrzymamy odpowiedź na podstawie której będzie można dalej budować. Niestety na to potrzeba duzo czasu i doświadczen wiec mozna sie tu wspomóc wiedza FN, chociaż z drugiej strony zgodnie ze wskazówka Buddy z tego wpisu może nie powinniśmy... i tu znów wracamy do swojej zdobytej wiedzy i doswiadczen komu można zaufać. Jednym słowem odpowiedź jest zawsze w nas i trzeba sobie zaufać.

Wt, 18 luty 2020 18:51 | brak oceny

andromeda123 | Załogant

Witaj polecam film pt. Prawdziwa Góra Boga [ https://www.youtube.com/watch?v=64QKHBTBmGc ]
drugi film ciekawy urywek jest od 0:35 Archeologia - Droga Izraela z Egiptu , Exodus ujawniony (full movie) [ https://www.youtube.com/watch?v=ZZ2EKSjb82o ]
dekalog judaistyczny [ http://dekalog.pl/ ]
książkę którą polecam [ http://polska.ksiegawiedzy.net/ ] jest dostępna w 9 bibliotekach w Polsce wszystko zawarte jest na stronie

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[...] Dzień dobry, Podzielę się z Wami pewną myślą dotyczącą reinkarnacji oraz obaw o dalszy los Polski. W latach 90. w jednym z odnicków Nautilusa Zet były wypowiedzi chłopca, który w poprzednim wcieleniu mógł być rycerzem z Malborka. Powiedział, że specjalnie wybrał sobie kolejne wcielenie teraz we współczesnej Polsce bo tu mu się nic nie stanie, bo nie będzie tu wojen, a on już zginął raz w walce i drugi raz tego nie chce. Obecnie boimy się eskalacji wojny z Ukrainy na Polskę. Jeśli wierzyć...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Sobota, 4 lutego 2023 | 8 stycznia minęła rocznica incydentu z UFO w Zdanach. Fascynującego, poruszające do głębi swoją prawdziwością i w ogóle wszystkim, każdym elementem. Był kamieniem milowym dla mnie w zrozumieniu, jak złożone jest to zjawisko. To zdumiewające, jak wiele analogii dostrzegam z historią operacji „Kontakt”. I już wyjaśniam, dlaczego.

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.