Dziś jest:
Niedziela, 6 kwietnia 2025

Nie ma lustra, które by lepiej odbijało człowieka niż jego słowa.
/Juan Luis Vives/

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz

Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie.
Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie




CHIŃSKA WIRUSOLOG LI-MENG YAN OSKARŻA CHIŃSKIE WŁADZE O DEZINFORMACJĘ W SPRAWIE KORONAWIRUSA
Sob, 2 gru 2023 22:43 | komentarze: brak czytany: 1525x

Chińska wirusolog Li-Meng Yan, która obecnie ukrywa się w Stanach Zjednoczonych, oskarża władze Chin o rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat pochodzenia koronawirusa. Wkrótce ma się ukazać jej szczegółowy raport na ten temat. Sprawę skomentowała WHO, która zaprzecza doniesieniom Chinki.




Chińska wirusolog Li-Meng Yan, która do kwietnia pracowała w laboratorium w Hongkongu i wchodziła w skład chińskiego zespołu zbierającego informacje o koronawirusie, udzieliła wywiadu hiszpańskiemu dziennikowi "El Mundo". Oskarża w nim władze Chin o podawanie fałszywych informacji na temat pochodzenia koronawirusa.

Chińska wirusolog oskarża Pekin o przekazywanie fałszywych informacji. "Koronawirus to sztuczny twór"
Jej zdaniem tamtejsze władze bardzo wcześnie "rozszyfrowały" SARS-CoV-2, gdy liczba zakażonych w kraju nie przekraczała 40 osób. Jak wskazuje, zamiast jednak poinformować o tym służby medyczne, pod koniec 2019 roku Pekin miał ukryć prawdę i wymyślić mit na temat targu mięsnego w mieście Wuhan, który wskazano jako pierwotne źródło zakażenia. Wcześniej - informuje chińska badaczka - w ogóle nie przekazano informacji, że wirus może przenosić się z człowieka na człowieka.




Chińska wirusolog oskarża Pekin o przekazywanie fałszywych informacji. "Koronawirus to sztuczny twór"

Li-Meng Yan powołuje się na informacje pochodzące z jej "sieci kontaktów naukowych z badaczami z Chin kontynentalnych", które stoją w sprzeczności z pierwszymi informacjami podawanymi przez Chiny i przez WHO. Jak dodaje, o tym, że koronawirus istnieje, dowiedziała się w grudniu 2019 roku od doktora Lee Poona współpracującego z WHO (Światowa Organizacja Zdrowia). Poproszono ją wówczas, by milczała. W rozmowie z hiszpańskim dziennikiem wskazuje:

Koronawirus to sztuczny twór. Nie pochodzi z targu w mieście w Wuhan, to zasłona dymna. Żadne dzikie zwierzę nie było pośrednikiem w drodze zakażenia człowieka. Koronawirus nie wywodzi się z przyrody. Nie wierzę, by powstał przypadkowo.
Rząd celowo ukrywał informacje o wirusie. Zespołom medycznym nie przekazano początkowo, że on przenosi się z człowieka na człowieka. Ratownicy nie byli na to przygotowani - twierdzi badaczka.

WHO komentuje

Jej zdaniem początkowo chińskie władze celowo badały jedynie osoby robiące zakupy na targu w Wuhan, by stworzyć wrażenie, że to stamtąd pochodzi wirus. W rozmowie z "Fox News" dodaje, że obecnie znajduje się w USA. - Muszę się ukrywać, bo wiem, jak Chiny traktują demaskatorów, a chcę powiedzieć wszystko, co wiem o pochodzeniu koronawirusa - wskazuje.

Yan przekazała, że pracuje nad "raportem opartym na solidnych dowodach medycznych, które dostarczą prawdy o wirusie i jego pochodzeniu". WHO odniosła się do sprawy i stanowczo zaprzeczyła doniesieniom na temat ukrywania pochodzenia wirusa. Organizacja poinformowała też, że w jej aktach nie ma informacji na temat lekarza o nazwisku Lee Poon, z którym miała rozmawiać Yan na temat koronawirusa w grudniu 2019 roku - podaje Fox News, powołując się na słowa rzeczniczki WHO, Margaret Ann Harris. Jak dodała rzeczniczka, inny badacz - profesor Malik Peiris, który również - zdaniem Yan - miał wiedzieć o wybuchu epidemii wcześniej, "nie jest członkiem personelu WHO" i nie pracuje bezpośrednio dla organizacji.

W maju Donald Trump zapowiedział, że Stany Zjednoczone przestaną być członkiem Światowej Organizacji Zdrowia. Formalnie do zakończenia współpracy doszło 7 lipca. USA były jak dotąd największymi płatnikami spośród 194 państw członkowskich WHO. Trump oskarżył Chiny i WHO o zmowę, oskarżył też chiński rząd o zatajanie informacji na temat realnych rozmiarów epidemii.

Żródło: PAP, gazeta.pl



Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

5 kwietnia w wędrówkę wybrzeżem wyruszyli Janek

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pon, 24 mar 2025 21:16 | [KONTAKT] Szanowny Panie Robercie n

Dziennik Pokładowy

Sobota, 5 kwietnia 2025 | Czy można jednym zdaniem zmienić świat? Ja wierzę, że trafna myśl zapisania słowami ma gigantyczną energię, jeśli zawiera w sobie światło czyli prawdę. I może zmienić jednego człowieka, czyli tak naprawdę cały świat. Jak to działa? Zobaczycie sami, bo chłopaki już wyruszyli!

czytaj dalej

FILM FN

Gorzów Wielkopolski: Bez żadnego dźwięku i hałasu

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.