Dziś jest:
Sobota, 23 listopada 2024
Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osobliwie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...
/Albert Einstein/
Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl
Zaginione miasto odkryto w Meksyku dzięki technice polegającej na wysyłaniu wiązki lasera z samolotu na ziemię. Odbite sygnały pozwoliły odtworzyć mapę regionu. Znaleziono 40 tys. fundamentów. To oznacza, że była to potężna metropolia.
Miasto nazywa się Angamuco. Zbudował je lud Purépecha (Taraskowie), który rywalizował z Aztekami. Miasto powstało około 1000 lat temu. Było dwukrotnie większe niż Tzintzuntzan, kulturalna stolica tamtejszych rejonów, która miała powierzchnię 26 km kwadratowych.
W Angamuco nie było centralnego punktu. Piramidy i place były rozmieszczony wokół ośmiu stref na obrzeżach miasta - informuje Daily Mail. Między 1000 a 1350 rokiem miasto zamieszkiwało około 100 tys. ludzi.
Miasto znaleźli amerykańscy naukowcy. Zespołem z Uniwersytetu w Kolorado przewodził profesor Chris Fisher. Naukowiec podkreśla, że gdyby użyć tradycyjnych metod archeologicznych, badania trwałyby przynajmniej 20 lat.
W badaniach wykorzystano technikę Lidar. Jej szczególną zaletą jest zdolność do "prześwietlania" bujnej roślinności. To szczególny problem w pracach archeologicznych na terenie Ameryki Łacińskiej. Jedna z ekip archeologów miała przechodzić 10 metrów od największej piramidy w Angamuco, nie zdając sobie z tego sprawy właśnie z powodu roślin.
Laserowe skanowanie terenu już wcześniej pozwoliło znaleźć tak niezwykłe miejsca. Przykładem jest Gwatemala, gdzie w dżungli znaleziono miasto należące do społeczeństwa Majów. Przez setki lat były tam ukryte budynki mieszkalne, pałace a nawet mosty i fortyfikacje.
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Dziennik Pokładowy
FILM FN
EMILCIN - materiał archiwalny
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie