Dziś jest:
Środa, 22 stycznia 2025
Twierdzenie, że Ziemia to jedyny zaludniony świat w nieskończonej przestrzeni jest równie absurdalne jak przekonanie, iż na całym polu prosa wyrośnie tylko jedno ziarenko.
/Metrodor, filozof grecki z IV wieku p.n.e./
Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl
21 lutego 2022 doszło do kolejnego wybuchu wulkanu Etna. Od poprzedniej erupcji minęło zaledwie 11 dni. Media na całym świecie zalały spektakularne zdjęcia z Sycylii.
Etna to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. W ubiegłym roku wybuchała ponad 50 razy. W poniedziałek 21 lutego doszło do kolejnej erupcji. Sycylijskie władze w związku z tym wydały alarmy dla lotnictwa.
Sycylia. Kolejny wybuch Etny
21 lutego z krateru Etny wystrzeliła fontanna lawy. Z kolei nad nim uniosła się chmura popiołu i dymu. Co ciekawe, sięgnęła ona wysokości ponad 12 kilometrów. Niezwykłe zjawisko udało się zarejestrować na licznych zdjęciach i nagraniach. Widzimy na nich wschodniosycylijskie miejscowości przyćmione przez chmurę wydostającą się z Etny.
Zagrożenie dla lotnictwa
Materiały wulkaniczne są poważnym zagrożeniem dla lotnictwa. Władze Sycylii wydały już ostrzeżenia, a lotnisko w Katanii zostało czasowo zamknięte. Z kolei samoloty przekierowano do Palermo. Ruch lotniczy będzie ograniczony do końca kryzysowej sytuacji.
Do poprzedniej erupcji doszło w czwartek 10 lutego. Jak poinformowały włoskie media, Etna wyrzuciła wówczas popiół na wysokość prawie 10 kilometrów, a słup lawy sięgał 600 metrów. Tamtejszy Narodowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii poinformował, że mieliśmy do czynienia z bardzo dużą siłą erupcji.
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Dziennik Pokładowy
FILM FN
HENRYK BRONOWICKI O UFO w 1984
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie