Dziś jest:
Niedziela, 17 października 2021

"Nasze życie jest tym, czym czynią je nasze myśli" Marek Aureliusz

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie
Obiekt UFO śledził samolot
Wt, 10 paź 2017 06:36 | komentarze: brak czytany: 2873x

[...] Dzień dobry,  Natknąłem się na interesujący zapis filmowy, który ukazuje dość dokładnie niezidentyfikowany obiekt latający podążający za najprawdopodobniej samolotem pasażerskim. Uznałem, że film ten może Fundację zainteresować. Przesyłam więc link. Polecam w ogóle ten kanał na youtube. Można się tam natknąć na bardzo interesujące materiały z pogranicza zjawisk niewyjaśnionych. Pozdrawiam.......

czytaj dalej

[...] Dzień dobry,  Natknąłem się na interesujący zapis filmowy, który ukazuje dość dokładnie niezidentyfikowany obiekt latający podążający za najprawdopodobniej samolotem pasażerskim. Uznałem, że film ten może Fundację zainteresować. Przesyłam więc link. Polecam w ogóle ten kanał na youtube. Można się tam natknąć na bardzo interesujące materiały z pogranicza zjawisk niewyjaśnionych.

 Pozdrawiam,

 [dane do wiad. FN]


Znamy ten kanał i tego youtubera, gdyż praktycznie każdego dnia nasi czytelnicy przysyłają nam do niego linki... Jest to jeden z tzw. "zarabiaczy youtuberowych", którzy dosłownie żyją z wpływów z serwisu youtube dzięki ogromnej ilości odsłon i gigantycznej ilości osób prowadzących subskrypcję. Ale to na marginesie.

Rzeczywiście do tego nastolatka (bo nasz bohater prowadzący ten serwis właśnie skończył 15 lat) ludzie przysyłają ciekawe materiały. I niewątpliwie do takich materiałów należy zaliczyć obiekt UFO podążający za samolotem. Poniżej screen z tego wideo.I wreszcie sam film:zwiń tekst

NIEWIDZIALNY BYT W IRLANDZKIEJ SZKOLE ZOSTAŁ NAGRANY PRZEZ SYSTEM MONITORINGU
Nie, 8 paź 2017 11:27 | komentarze: 2 czytany: 2857x

Wszystko wydarzyło się w szkole w Irlandii w miejscowości Cork. Była godzina 3.00 w nocy, kiedy nagle niewidzialny byt zaczął otwierać drzwi i szarpać szafkami. W budynku szkoły od dawna dzieją się rzeczy, które wskazują na to, że to miejsce odwiedza jakiś niewidzialny byt. Sprawę potwierdza dyrektor szkoły.- Oczywiście, wiedzieliśmy o tym, że w szkole coś się ruszało, ale kiedy wróciliśmy, by zobaczyć.......

czytaj dalej

Wszystko wydarzyło się w szkole w Irlandii w miejscowości Cork. Była godzina 3.00 w nocy, kiedy nagle niewidzialny byt zaczął otwierać drzwi i szarpać szafkami. W budynku szkoły od dawna dzieją się rzeczy, które wskazują na to, że to miejsce odwiedza jakiś niewidzialny byt. Sprawę potwierdza dyrektor szkoły.

- Oczywiście, wiedzieliśmy o tym, że w szkole coś się ruszało, ale kiedy wróciliśmy, by zobaczyć co to było, już nic się nie działo - mówi Kevin Barry, dyrektor placówki dodając, że sytuacja miała miejsce w środku nocy. Mężczyzna wyznaje, że nie ma pojęcia co to mogło być, ale wedle jego słów w szkole rzeczywiście dzieje się coś dziwnego.

- Wiemy, że coś się dzieje, bo czasem kiedy ktoś przechodzi przez to miejsce, to czuje dziwny chłód unoszący się w powietrzu – stwierdza dyrektor placówki.

Zobaczmy screeny z filmu zarejestrowanego przez monitoring.

I wreszcie sam film.

 

 zwiń tekst

Była "pierwsza dama Japonii" o UFO
Pt, 6 paź 2017 05:28 | komentarze: brak czytany: 3145x

Czy można sobie wyobrazić w Polsce sytuację, kiedy żona np. prezydenta mówi otwarcie o tym, że widziała UFO? Taka sytuacja zdarzyła się w Japonii. Miyuki Hatoyama, żona premiera Yukio Hatoyama (szef rządu Japonii od 16 września 2009 do 8 czerwca 2010) mówiła wprost, że w dzieciństwie została uprowadzona przez UFO.Miyuki ma 74 lata. Wydała książkę zatytułowaną „Bardzo dziwne rzeczy, które mnie spotkały.......

czytaj dalej

Czy można sobie wyobrazić w Polsce sytuację, kiedy żona np. prezydenta mówi otwarcie o tym, że widziała UFO? Taka sytuacja zdarzyła się w Japonii. Miyuki Hatoyama, żona premiera Yukio Hatoyama (szef rządu Japonii od 16 września 2009 do 8 czerwca 2010) mówiła wprost, że w dzieciństwie została uprowadzona przez UFO.


Miyuki ma 74 lata. Wydała książkę zatytułowaną „Bardzo dziwne rzeczy, które mnie spotkały”, w której opisuje swoje pozaziemskie przygody.

Książka jest kompilacją 26 wywiadów ze znanymi osobistościami, które uprzednio zostały opublikowane w magazynie „Mu”, w którym Miyuki prowadzi swoją kolumnę „ Cudowny wywiad”.

Gdy Miyuko 20 lat temu obudziła się i powiedziała swojemu (teraz już byłemu) mężowi,że właśnie była w postaci astralnej na pokładzie pojazdu UFO, on zasugerował jej, że pewnie był to tylko sen.

„Mój obecny mąż ma inne spojrzenie na świat” napisała. Państwo Hotoyama poznali się w USA, gdzie oboje studiowali na Uniwersytecie Stanford.Pani Hatoyama wyznała podczas wywiadu w telewizji, że spotkała amerykańskiego aktora Toma Cruise’a…w poprzednim życiu.

Mam marzenie, które wierzę, że się spełni, by nakręcić film w Hollywood. Główną rolę męską dostałby oczywiście Tom Cruise. Dlaczego? Bo wiem, że w poprzednim życiu był Japończykiem – powiedziała w telewizji.

Byłam wtedy z nim. Tak więc, gdybym podeszła do niego i powiedziała „długo się nie widzieliśmy” rozpoznałby mnie – dodała.

Nauczyłam się także od nich pobierać energię ze Słońca - pochwaliła się Hatoyama w programie - To mi daje niesamowitą energię. Moj mąż tez ostatnio zaczął to robić - wyznała w programie.zwiń tekst

Jest końcowy raport po śledztwie australijskich śledczych w sprawie zaginięcia MH370. "To niepojęte - niewyobrażalna zagadka i tajemnica" - mówi fragment tego raportu.
Śr, 4 paź 2017 06:01 | komentarze: brak czytany: 2999x

Australijscy śledczy opublikowali raport końcowy na temat zaginięcia Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych z 2014 roku. Zagadka lotu MH370 pozostaje nierozwiązana, szczątków maszyny nie udało się zlokalizować. Lecący z Kuala Lumpur do Pekinu Boeing 777 Malaysia Airlines zniknął z radarów 8 marca 2014 roku nad Morzem Południowochińskim. Prawdopodobnie po kilku godzinach lotu runął do Oceanu Indyjskiego.......

czytaj dalej

Australijscy śledczy opublikowali raport końcowy na temat zaginięcia Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych z 2014 roku. Zagadka lotu MH370 pozostaje nierozwiązana, szczątków maszyny nie udało się zlokalizować.

Lecący z Kuala Lumpur do Pekinu Boeing 777 Malaysia Airlines zniknął z radarów 8 marca 2014 roku nad Morzem Południowochińskim. Prawdopodobnie po kilku godzinach lotu runął do Oceanu Indyjskiego. Na pokładzie było 227 pasażerów i 12 członków załogi.
1046 dni poszukiwań

Zakrojone na niespotykaną skalę poszukiwania maszyny kosztowały ponad 130 mln dolarów, przeszukano ok. 120 tys. kilometrów kwadratowych dna oceanu. Znaleziono pojedyncze szczątki maszyny, m.in. na Mauritiusie i na wyspie Reunion. Wraku ani czarnych skrzynek nie udało się zlokalizować.

W styczniu 2017 r. Malezja, Australia i Chiny zdecydowały o zawieszeniu poszukiwań, po 1046 dniach.

"To niewyobrażalne i niezrozumiałe"

"To niewyobrażalne i z pewnością niezrozumiałe dla ludzi, że w obecnych czasach, gdy każdego dnia lata 10 milionów osób, znika duży samolot, a świat nie może się dowiedzieć, co się stało z maszyną, pasażerami oraz załogą" - podało we wtorek australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu.

Australijscy eksperci wyrazili głębokie ubolewanie, że nie udało się zlokalizować wraku i odtworzyć ostatnich chwil feralnego lotu.

"Pomimo ogromnego wysiłku setek osób z całego świata, maszyny nie udało się odnaleźć" - napisano w dokumencie, który opisuje BBC.

W końcowym raporcie podano, że wrak Beinga 777 najprawdopodobniej znajduje się na dnie Oceanu Indyjskiego, na obszarze 25 tysięcy kilometrów kwadratowych w jego południowej części.
Wiedza większa niż wcześniej, pytania bez odpowiedzi

Śledczy napisali, że wiedza o prawdopodobnej lokalizacji wraku jest obecnie "większa niż kiedykolwiek wcześniej". Australijski rząd zapowiedział jednak, że tylko nowe, twarde dowody mogą wpłynąć na decyzję o wznowieniu poszukiwań.

Wciąż trwa malezyjskie śledztwo w sprawie zaginięcia maszyny Malaysia Airlines, jednak i tam nie poczyniono w ostatnim czasie żadnych przełomowych ustaleń.

Wiadomo, że po utracie łączności Boeing 777 był jeszcze kilka godzin w powietrzu. Bez odpowiedzi pozostają natomiast pytania, co się wtedy działo. Na świecie powstało już kilka książek przedstawiających różne hipotezy w sprawie zaginięcia MH370. Jedna z nich dotyczy... ingerencji "obcych".

Tajemnica lotu MH370 będzie jednym z najbliższych zadań dla grupy najlepszych polskich jasnowidzów z Projektu Messing (w ramach FN).
zwiń tekst

Prof. Michio Kaku: Huragany w USA są spowodowane przez HAARP lub jego rosyjski odpowiednik
Wt, 3 paź 2017 07:16 | komentarze: 1 czytany: 3929x

 Ci, którzy śledzą ostatnie anomalie pogodowe na pewno odnotowali oświadczenie amerykańskiego uczonego Michio Kaku: "Ostatnie huragany w USA są kwestią ludzkich rąk i stworzone przez instalację HAARP lub podobną technologię działającą w Rosji"Jako dowód, Michio Kaku prezentuje teoretyczne założenia dotyczące wpływu pogody na nanocząstki w atmosferze Ziemi i ich późniejszej aktywacji przez lasery.......

czytaj dalej

 Ci, którzy śledzą ostatnie anomalie pogodowe na pewno odnotowali oświadczenie amerykańskiego uczonego Michio Kaku: "Ostatnie huragany w USA są kwestią ludzkich rąk i stworzone przez instalację HAARP lub podobną technologię działającą w Rosji"

Jako dowód, Michio Kaku prezentuje teoretyczne założenia dotyczące wpływu pogody na nanocząstki w atmosferze Ziemi i ich późniejszej aktywacji przez lasery. Uczony nie ma wątpliwości, że widać tam "sztuczną ingerencję w przebieg kataklizmów".
"Urzędnicy państwowi wcześniej potwierdzili, że HAARP umożliwia wojsku zmianę pogody i przekształcenie go w broń, powodując trzęsienia ziemi, powodzie i huragany. W związku z nienormalnymi huraganami, które obecnie nękają Amerykę, powodzie, które niszczą Indie i pożary lasów, które niszczą północny zachód Pacyfiku, wojna pogodowa stała się ważnym tematem debaty publicznej w nowoczesnej nauce." - mówi uczony.

 
Spekulacje teoretyków dotyczące wpływu HAARP na zmiany pogody w danym regionie świata są prawdopodobnie prawdziwe, ale nie mogą być dowodem. Naukowiec z USA, przedstawia własną wersję ostatniego megahuraganu - pokazuje schemat powstania potrójnego wiru, który do niego doprowadził.

Manipulacja pogodą - winny rosyjski program?

Amerykańscy badacze technologii manipulacji pogodą uważają, że za ostatnie huragany odpowiada bliźniaczy, rosyjski program "wpływania na pogodę", czyli rosyjski odpowiednik programu HAARP. "Widać tam wyraźnie rękę Kremla" - to najczęstszy komentarz na forach zajmujących się manipulacją pogody.


Źródło: http://universe-tss.su/main/nepoz/51359-uchenyy-iz-rossii-uragany-v-ssha-vyzvany-inoplanetyanami.html
zwiń tekst

'Odczuwanie na odległość' - wszyscy wiedzą, że to jest możliwe i nikt ze świata nauki nie jest tego w stanie wyjaśnić.
Pon, 2 paź 2017 06:59 | komentarze: 1 czytany: 2822x

To prosty numer wykonywany 'od setek lat' przez hipnotyzerów. Robił go wielokrotnie i bez żadnego problemu Dynamo, robi go także dobrze nam znany Keith Barry, na którego pokazie nasza ekipa była w Irlandii.Na czym on polega? Hipnotyzer i medium (ostatnio nagle w mediach pojawiło się dziwaczne słowo "mentalista", ale to po prostu silne medium) bierze dwie osoby i tworzy między nimi coś w rodzaju "połączenia.......

czytaj dalej

To prosty numer wykonywany 'od setek lat' przez hipnotyzerów. Robił go wielokrotnie i bez żadnego problemu Dynamo, robi go także dobrze nam znany Keith Barry, na którego pokazie nasza ekipa była w Irlandii.
Na czym on polega? Hipnotyzer i medium (ostatnio nagle w mediach pojawiło się dziwaczne słowo "mentalista", ale to po prostu silne medium) bierze dwie osoby i tworzy między nimi coś w rodzaju "połączenia we współodczuwaniu". O żadnym oszustwie nie ma mowy, bo mieliśmy okazję na własne oczy z bliska widzieć tego typu fenomen. Warto zobaczyć go przy okazji filmu, który na swoim profilu na facebooku zamieścił Keith Barry.
Są także w Polsce osoby potrafiące zrobić takie właśnie "połączenie". Z jedną z nich spotkamy się za kilka tygodni.
Na koniec kilka słów o tym irlandzkim hipnotyzerze. Keith Patrick Barry (ur. 25 października 1976 r.) urodził się w Waterford w Irlandii. Jego zainteresowanie magią zaczęło się w wieku 14 lat, kiedy kupił książkę zatytułowaną Magic for the Complete Klutz.

Karierę telewizyjną Barry'ego rozpoczęła seria zatytułowana Close Encounters with Keith Barry, emitowana w latach 2003-2005. W 2004 roku Barry wystąpił w MTV. W 2005 urządził Bożonarodzeniowy pokaz na żywo. Od tamtego czasu wielokrotnie występował w telewizji. Do jego najsłynniejszych trików mależy prowadzenie samochodu z opaską na oczach.

Keith Barry szykuje wielki show w 2018. Nasza ekipa także się tam wybiera!
zwiń tekst

Nawiedzona restauracja? Ciekawy wątek pojawił się przy okazji realizacji telewizyjnego programu 'Kuchenne Rewolucje'.
Nie, 1 paź 2017 06:57 | komentarze: 1 czytany: 2906x

W Polsce (podobnie jak na całym świecie) bardzo są popularne programy o gotowaniu. W Polsce jest ich wiele, a wśród nich "Kuchenne Rewolucje" prowadzony przez Magdalenę Gessler. Okazało się, że także w tym programie może pojawić się ślad czegoś, czym zajmuje się Fundacja Nautilus.Napisał o tym w wiadomości e-mail czytelnik serwisu FN.-----Original Message-----From: [dane do wiad. FN]Sent: Sunday, .......

czytaj dalej

W Polsce (podobnie jak na całym świecie) bardzo są popularne programy o gotowaniu. W Polsce jest ich wiele, a wśród nich "Kuchenne Rewolucje" prowadzony przez Magdalenę Gessler. Okazało się, że także w tym programie może pojawić się ślad czegoś, czym zajmuje się Fundacja Nautilus.
Napisał o tym w wiadomości e-mail czytelnik serwisu FN.

-----Original Message-----
From: [dane do wiad. FN]
Sent: Sunday, October 1, 2017 3:05 AM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Duchy w restauracji


Szanowna Fundacjo!
Pragnę poinformować o ciekawym wątku, który pojawił się w programie... "Kuchenne rewolucje" (4 odcinek szesnastej serii, wyemitowany 28 i 30 września br.). Pracownicy restauracji "Stara Łaźnia", wcześniej "1, 2, 3", znajdującej się w Tarnowie, opowiadali o duchach, które czasami "towarzyszą" im podczas pracy. Goście z zaświatów byli zazwyczaj tylko słyszani (a raczej ich wybryki), ale jedna z pracownic widziała ducha w postaci cienia. Poznanie historii budynku i wydarzeń związanych z tamtym miejscem, pozwala zrozumieć i wyjaśnić ten fenomen.


https://player.pl/programy-online/kuchenne-rewolucje-odcinki,114/odcinek-4,tarnow-1-2-3,S16E04,79299.html
http://www.itvn.pl/aktualnosci,1851,n/kuchenne-rewolucje,223408.html
http://kuchennerewolucje.tvn.pl/
http://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/kuchenne-rewolucje-w-tarnowie-gessler-wsciekla-stad-wywieziono-pierwszych-wiezniow-do-auschwitz_1020253.html
Warto zacytować fragment publikacji w Superekspresie o tej restauracji.

[...] Na lokalizację "1,2,3" właściciele wybrali ponad stuletni budynek, z którym wiąże się wiele historii. Przed II wojną światową był miejscem obrzędów religijnych. Przed laty służył też jako żydowska mykwa, czyli łaźnia miejska i ostatni przystanek dla więźniów obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, co upamiętnia pomnik przed wejściem do budynku. Właściciel restauracji opowiada mrożącą krew w żyłach historię i przyznaje, że kucharki niejednokrotnie widziały DUCHY.

- Kilka osób opowiadało, ale nie wierzyłyśmy w to. Przekonałyśmy się na własnej skórze z koleżanką. Czasami słychać kroki na sali, czasami słychać dźwięk otwierającej się lodówki (…). W okresie wojny ludzie byli stąd wywożeni do Oświęcimia, do obozów. No i ktoś wyszukał, że tu zamordowali jakiegoś człowieka i że to on prawdopodobnie straszy – powiedziała kucharka Kasia.zwiń tekst

ELON MUSK PRZEDSTAWIŁ PROJEKT MIASTA NA MARSIE
Sob, 30 wrz 2017 05:35 | komentarze: 1 czytany: 3166x

Podczas Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego w Australii Elon Musk, szef SpaceX, przedstawił nowe plany dotyczące podboju Marsa. Pierwsi osadnicy mają zamieszkać na Czerwonej Planecie do 2024 roku. Przygotowania do kolonizacji ruszą w ciągu pięciu latMusk chce rozbudować system posiadanych przez SpaceX rakiet. Oprócz Falcon 9 i Falcon Heavy chce zbudować  jeszcze jedną, potężniejszą rakietę.......

czytaj dalej

Podczas Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego w Australii Elon Musk, szef SpaceX, przedstawił nowe plany dotyczące podboju Marsa. Pierwsi osadnicy mają zamieszkać na Czerwonej Planecie do 2024 roku. Przygotowania do kolonizacji ruszą w ciągu pięciu latMusk chce rozbudować system posiadanych przez SpaceX rakiet. Oprócz Falcon 9 i Falcon Heavy chce zbudować  jeszcze jedną, potężniejszą rakietę o nazwie "BFR" (skrót od Big Falcon Rocket). W tym wypadku Musk chce osiągnąć dwa cele, bo nowa superrakieta miałaby też być wykorzystywana do transportu ziemskiego.

Pierwsi osadnicy na Marsie do 2024 r.

Celem Elona Muska jest wybudowanie na Marsie sporej wielkości miasta. Dlatego już do roku 2022 mają tam dotrzeć dwie pierwsze misje z odpowiednimi ładunkami.

SpaceX zacznie od znalezienia źródeł wody, następnie stworzy infrastrukturę dla działalności wydobywczej, uruchomi elektrownie oraz system podtrzymywania życia. Wszystko po to, by do roku 2024 na Marsa mogli wprowadzić się pierwsi kolonizatorzy.

Plany miliardera są bardzo odważne i wymagają opracowania wielu technologii. Dużym wyzwaniem będzie już sama rakieta. "BFR" ma być w stanie dostarczyć na niską orbitę okołoziemską ładunek o masie 150 ton. Dla porównania, Falcon Heavy ma radzić sobie z ładunkami o masie 30 ton - wyjaśnia serwis Tech Crunch.

Musk uprzedził też ewentualne pytania o finansowanie projektu. Stwierdził, że rakieta "BFR" zostanie sfinansowana z komercyjnej działalności SpaceX. Firma ma powody do optymizmu - Falcon 9 ma na swoim koncie coraz więcej wyniesionych ładunków.

W czerwcu rakieta wystartowała z bazy Sił Powietrznych USA Vandenberg (Kalifornia) , dostarczając na orbitę 10 satelitów dla systemu Iridium NEXT. Docelowo system będzie się składał z 75 satelitów, za których dostarczenie odpowiadać ma właśnie SpaceX.

Na początku września SpaceX wyniosła ładunek na zlecenie wojska. Była to trzynasta misja firmy w tym roku.  Związanie się Muska z wojskiem może mu przynieść korzyści, bo rynek transportu kosmicznego do 2030 r. ma urosnąć do aż 70 mld dol.

żródło: Tech Crunch, gazeta.plzwiń tekst

ANGELA MERKEL W OCENIE JASNOWIDZA - Krzysztof Jackowski o kanclerz Niemiec
Pt, 29 wrz 2017 07:14 | komentarze: brak czytany: 4002x

Dziennik FAKT przedstawił ciekawy materiał związany z osobą Krzysztofa Jackowskiego. Zgodził się on wykonać wizję na podstawie zdjęcia Angeli Merkel. Po chwili zaczął mówić, że to będzie bardzo dobra kadencja dla kanclerz Niemiec, a ona sama wykona w kierunku Polski "ważny i przyjazny gest".Całość w serwisie www.fakt.plhttp://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/jasnowidz-jackowski-o-angeli-merkel-i-jej-.......

czytaj dalej

Dziennik FAKT przedstawił ciekawy materiał związany z osobą Krzysztofa Jackowskiego. Zgodził się on wykonać wizję na podstawie zdjęcia Angeli Merkel. Po chwili zaczął mówić, że to będzie bardzo dobra kadencja dla kanclerz Niemiec, a ona sama wykona w kierunku Polski "ważny i przyjazny gest".
Całość w serwisie www.fakt.pl

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/jasnowidz-jackowski-o-angeli-merkel-i-jej-rzadach-w-niemczech/r8lq37ezwiń tekst

'Spirala na niebie' nad Kazachstanem - obserwacja 26 września 2017
Czw, 28 wrz 2017 07:09 | komentarze: brak czytany: 2606x

Rosyjskie portale podają ciekawą informację o czymś, co było obserwowane nad Kazachstanem (i częścią Rosji przylegającą do tego kraju) 26 września 2017 na nocnym niebie. Miało to kształt bardzo efektownej spirali.Jest także wiele filmów pokazujących to zjawisko.Być może powodem powstania tej dziwnej spirali był start rakiety balistycznej typu Topol. Spirala powstała na skutek swobodnego lotu jednego.......

czytaj dalej

Rosyjskie portale podają ciekawą informację o czymś, co było obserwowane nad Kazachstanem (i częścią Rosji przylegającą do tego kraju) 26 września 2017 na nocnym niebie. Miało to kształt bardzo efektownej spirali.Jest także wiele filmów pokazujących to zjawisko.

Być może powodem powstania tej dziwnej spirali był start rakiety balistycznej typu Topol. Spirala powstała na skutek swobodnego lotu jednego z członów rakiety od momentu uruchomienia pocisku balistycznego typu ICBM o nazwie RS-12M Topol (ros. РС-12М «Тополь»). Jest to rakieta typu ziemia-ziemia o zasięgu 11 tysięcy km.zwiń tekst

W Turcji powstało zadziwiające zjawisko - ziemia zapadła się tworząc ogromy krater
Śr, 27 wrz 2017 07:51 | komentarze: brak czytany: 3147x

Do zdarzenia doszło w prowincji Konya w centralnej Turcji. W sobotę 23 września 2017 okoliczni pasterze owiec usłyszeli gigantyczny huk i zobaczyli słup pyłu. Kiedy podeszli bliżej okazało się, że ziemia zapadła się tworząc dziurę głęboką na ok. 20 metrów i o średnicy ok. 40 metrów. Miało to miejsce na zupełnie pustym obszarze kilkanaście metrów od drogi.Zadziwiające jest to, jak bardzo idealnie okrągły.......

czytaj dalej

Do zdarzenia doszło w prowincji Konya w centralnej Turcji. W sobotę 23 września 2017 okoliczni pasterze owiec usłyszeli gigantyczny huk i zobaczyli słup pyłu. Kiedy podeszli bliżej okazało się, że ziemia zapadła się tworząc dziurę głęboką na ok. 20 metrów i o średnicy ok. 40 metrów. Miało to miejsce na zupełnie pustym obszarze kilkanaście metrów od drogi.Zadziwiające jest to, jak bardzo idealnie okrągły jest wlot to tego zapadliska.
zwiń tekst

19 września w Neapolu powtórzył się tzw. cud św. Januarego.
Nie, 24 wrz 2017 09:40 | komentarze: brak czytany: 3939x

"Cud krwi" ma miejsce trzy razy w roku – 19 września (w dniu męczeńskiej śmierci św. Januarego – przyp. red.), w pierwszą niedzielę maja oraz 16 grudnia. Cud polega na rozpuszczeniu się przechowywanej w ampułkach zakrzepłej krwi żyjącego na przełomie wieków III i IV biskupa i męczennika. Jest on uznawany za zapowiedź pomyślności dla Neapolu i jego mieszkańców. W tej sprawie wypowiedział się kardynał.......

czytaj dalej

"Cud krwi" ma miejsce trzy razy w roku – 19 września (w dniu męczeńskiej śmierci św. Januarego – przyp. red.), w pierwszą niedzielę maja oraz 16 grudnia. Cud polega na rozpuszczeniu się przechowywanej w ampułkach zakrzepłej krwi żyjącego na przełomie wieków III i IV biskupa i męczennika. Jest on uznawany za zapowiedź pomyślności dla Neapolu i jego mieszkańców. W tej sprawie wypowiedział się kardynał Crescenzio Sepe.

Podczas kazania kardynała Crescenzio Sepe, metropolita Neapolu, ujawnił, że krew już wcześniej była rozpuszczona i podziękował Bogu za to, że „raz jeszcze okazał swą dobroć”.

Podczas kazania kardynał Crescenzio Sepe przypomniał dwa zdarzenia związane z cudem św. Januarego. Pierwszy, gdy 16 grudnia 2016 roku cud się nie zdarzył. Umieszczona w relikwiarzu grudka zakrzepłej krwi św. Januarego z Benewentu, wbrew oczekiwaniom zebranych w katedrze w Neapolu, nie przybrała postaci płynnej. Gdy cudu zabrakło, niektóre z mediów, przypomniały, że poprzednie tego rodzaju przypadki związane były z nieszczęściami na dużą skalę, takimi jak wojna, epidemia czy trzęsienie ziemi, śmierć tysięcy ludzi.

Drugie zdarzenie, o którym wspomniał Crescenzio Sepe, miało miejsce w 2015 roku. Wówczas krew św. Januarego w katedrze w Neapolu rozpuściła się w obecności papieża Franciszka. Dostojnikowi podano do ucałowania ampułkę z krwią. Odbierając ją z rąk Ojca Świętego arcybiskup Neapolu powiedział, że święty musi bardzo kochać papieża, skoro krew rozpuściła się już w połowie. Papież przyznał, że tylko w połowie św. January jest z nas zadowolony. Jednak już kilka minut później krew rozpuściła się całkowicie.
Był to pierwszy tej rangi moment w historii kościoła katolickiego. Do cudu nie doszło ani w obecności papieża Piusa XI, ani wizyt w katedrze w Neapolu: św. Jana Pawła II w listopadzie 1990 roku i Benedykta XVI w październiku 2007 roku. 

/poniżej zdjęcia z 19 września 2017/


zwiń tekst

Ciekawostka z lotu balonem ‘w stratosferze’
Czw, 21 wrz 2017 08:09 | komentarze: 2 czytany: 3787x

Sprawę zgłosił do nas nasz stały załogant znany wszystkim czytelnikom komentarzy pod nickiem „Promagma”. Chdzi o zapis wideo z balonu, który przekroczył granicę 30 kilometrów. Od: Promagna Witam kapitanat Proszę obejrzeć poniższy film z 2,5 godzinnego lotu balonu w stratosferze na maksymalnej wysokości 36 km. Jest to 1/3 wyskość do linii Karmana. Najciekawsze są wskazania prędkości i odległość.......

czytaj dalej

Sprawę zgłosił do nas nasz stały załogant znany wszystkim czytelnikom komentarzy pod nickiem „Promagma”. Chdzi o zapis wideo z balonu, który przekroczył granicę 30 kilometrów.

 


Od: Promagna

Witam kapitanat

Proszę obejrzeć poniższy film z 2,5 godzinnego lotu balonu w stratosferze na maksymalnej wysokości 36 km. Jest to 1/3 wyskość do linii Karmana. Najciekawsze są wskazania prędkości i odległość od miejsca wznoszenia do miejsca lądowania - 106 km (65 km w linii prostej).

Oficjalnie Ziemia porusza się ze średnią prędkością 29,78 km/s, tzw. Mean orbital velocity (km/s) 29.78

Żródło danych
https://nssdc.gsfc.nasa.gov/planetary/factsheet/earthfact.html

A oto film.


Proszę porównać to ze streamem, który jest w kajucieStacja kosmiczna jest na wysokości ~400 km, a tam nie ma żadnych turbulencji, a jedynie wiatr słoneczny który wywiera ciśnienie na ISS.

Na wysokości 36 km nie powinno już występować tarcie balonu o cząsteczki ozonu lub gazów szlachetnych, a prędkość balonu powinna być większa o jeden rząd, czyli z 300km/h

Sprawę chyba należy potraktować, jako zjawisko niewyjaśnione?!

pozdrawiam

  [...] Promagna

 

 zwiń tekst

Dramatyczny los zdeformowanego dziecka urodzonego w Indiach. Mieszkańcy wioski twierdzą, że jest ono „dzieckiem obcych” – rodzina stanowczo zaprzecza.
Czw, 21 wrz 2017 06:35 | komentarze: 3 czytany: 2921x

Chłopczyk urodził się w Aligarh (Uttar Pradesh, Indie). Ma bardzo ciężką deformację czaszki która sprawia, że przypomina wizerunki „obcych” znane z kultury masowej. Rodzice niemowlęcia przyjęli je mówiąc, że „taka była wola Boga”. Niestety rodzina spotyka się z szykanami sąsiadów i innych mieszkańców wioski. Obawiają się oni, że urodzenie się tak zdeformowanego dziecka to „zły znak”.Światowej media.......

czytaj dalej

Chłopczyk urodził się w Aligarh (Uttar Pradesh, Indie). Ma bardzo ciężką deformację czaszki która sprawia, że przypomina wizerunki „obcych” znane z kultury masowej. Rodzice niemowlęcia przyjęli je mówiąc, że „taka była wola Boga”. Niestety rodzina spotyka się z szykanami sąsiadów i innych mieszkańców wioski. Obawiają się oni, że urodzenie się tak zdeformowanego dziecka to „zły znak”.

Światowej media informują, że dziecko ma wszystkie kończyny, a deformacja dotyczy jedynie twarzy. Rodzice zachowują się wspaniale i mimo początkowego szoku zapowiadają, że zapewnią dziecku najlepsze warunki do życia.

Jego ojciec Arszad powiedział: "Bóg dał nam syna, nie zostawimy go, będziemy się nim opiekować dopóki będzie żył”.

Źródło: The Sun

zwiń tekst

DZIWNA ISTOTA SFOTOGRAFOWANA W ARGENTYNIE
Śr, 20 wrz 2017 10:49 | komentarze: 2 czytany: 3605x

13 września 2017 doszło do bardzo ciekawego incydentu w parku w miejscowości Corrientes. To miasto w północno-wschodniej Argentynie, ważny port na Paraną, przy ujściu Paragwaju, stolica prowincji Corrientes. Około 328,7 tys. mieszkańców. Miasto jest siedzibą klubów piłkarskich Boca Unidos, Deportivo Mandiyú i Huracán.Lokalna policja została zaalarmowana tym, że w parku jest widziana dziwna istota. .......

czytaj dalej

13 września 2017 doszło do bardzo ciekawego incydentu w parku w miejscowości Corrientes. To miasto w północno-wschodniej Argentynie, ważny port na Paraną, przy ujściu Paragwaju, stolica prowincji Corrientes. Około 328,7 tys. mieszkańców. Miasto jest siedzibą klubów piłkarskich Boca Unidos, Deportivo Mandiyú i Huracán.


Lokalna policja została zaalarmowana tym, że w parku jest widziana dziwna istota. Po przybyciu na miejsce okazało się, że jest to prawda - zdumieni policjanci wykonali kilka zdjęć aparatami komórkowymi. Okazało się, że istota przypomina tzw. wysokich szaraków, którzy często są widywani na pokładach pojazdów UFO.O sprawie jest bardzo głośno w argentyńskich mediach.zwiń tekst

STRONA
1 46 47 48 49 50 51 52 61
Strona 49 / 61

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

16 października: // 20 listopada w czeskiej Pradze prezentacja FN 'UFO - nowe spojrzenie' [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 6 paź 2021 03:44 | Droga Fundacjo, chciałbym tylko zameldowac ze od jakiegos czasu widuje nocą UFO na niebie... mój chłopak również widzial.. mówiąc dokładnie widzialam  świetlisty obiekt który przemieszczał się nienaturalnie, po czym stał w miejscu i zmienial nienaturalnie położenie, dosłownie momentami skakał po niebie aż zniknął w Chmurach.  Piszę do was dlatego, że być może macie więcej meldunków. Miejscowośc Mannheim Baden Württemberg. Pozdrawiam

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

TAJEMNICA UFO Z ARCHIWUM FN - dla naszych czeskich kolegów, 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.