Dziś jest:
Sobota, 24 września 2022

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

XXI Piętro
HISTORIE PRZESŁANE PRZEZ ZAŁOGANTÓW
Wyślij swoją historię - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "XXI Piętro": xxi@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Niezwykła historia z ptakiem i snem o... 5G!
Nie, 7 cze 2020 05:34 | komentarze: 8 czytany: 5430x

Dzień Dobry.

Właśnie tak. To co doświadczyłem przez ostatnie 24h to dla mnie totalny kosmos.
Zrobię za chwilę mały wstęp aby nakreślić Wam cały obraz po to aby otrzymać od Was pomoc, bo chciałbym poznać odpowiedź na kilka pytań, które napiszę pod koniec.

Zatem... Mam 36 lat i mieszkam w małym mieście odkąd się urodziłem. W domu "kostce".
Piszę o tym, bo wróble i ptaki towarzyszą mi od dziecka ale to, co zaraz opiszę spotkało mnie pierwszy raz.

Wczoraj gdy rozpocząłem pracę (pracuje z domu), poczułem jakby ktoś mi się przyglądał.
Instynktownie rzuciłem okiem na balkon i dostrzegłem ptaszka. Nazwę go wróbelkiem. Raz po raz przylatywał. W końcu spostrzegłem, że to trochę takie nienaturalne, że jakiś wróbel przylatuje co chwila i patrzy na mnie. W końcu włączyłem telefon i zacząłem nagrywać film, trwa to ponad 7 minut (filmy dołączę do wiadomości, w pierwszym z nich powiedziałem "Co mi chcesz powiedzieć ptaszku?"), wróbel za pierwszym razem odleciał dopiero gdy moja zmęczona ręka, trzymająca telefon szukała miejsca oparcia na doniczce.Sytuacja się powtarzała. Wróbel przylatywał ćwierkał, skrzeczał, popiskiwał, odlatywał i przylatywał i tak cały dzień.

Kosmos przyszedł dziś. Dodam, że z racji pracy z domu należę do nocnych marków i budzę się około godziny 9-10. Dziś jednak obudziłem się około 5:27 a raczej coś mnie obudziło. Mamy na balkonie wywieszoną flagę, więc zanim się przebudziłem pomyślałem, że to wiatr nią telepie. Obudziło mnie coś innego - szamotanie się ptaka o szybę, jakby chciał wlecieć do pokoju. Tak, to ten sam ptaszek - wróbelek co wczoraj. Od razu chwyciłem za telefon i zacząłem nagrywać. Ta mała cholera mnie obudziła, dlaczego tak wcześnie i nagle BUM. Zaraz zaraz właśnie miałem sen, podszedłem do biurka chwyciłem kartę i zacząłem pisać, o to co mi się śniło:

W tym śnie jakiś profesor (?), naukowiec (?) mówił coś o 5G, tekst z mojej kartki jest chaotyczny ale taki go Wam przekazuję, nie chcę nic interpretować, wiem, że to może bzdury i bełkot ale w tym śnie naukowiec powiedział:

"5G - faza REM jest tej samej częstotliwości co fale 5G.Fala jest bardziej płaska i można w niej upakować więcej danych.
Nie jest szkodliwa bo to naturalna fala na jakiej pracuje mózg.
Ludzki mózg włącza fazę REM pod koniec snu aby go nie wybudzićTak aby ludzki mózg nie odbierał otaczających go bodźców
faza REM wywołuje sen i mózg "zajmuje się" snem a nie otaczającymi bodźcami.
Dzięki temu ludzki organizm może dokończyć sen bez wcześniejszego wybudzania.
Na koniec znów dodał, że fale 5G działają na takiej częstotliwości,
więc nie mogą być szkodliwe, bo sam mózg działa na podobnych w fazie REM.

I nagle BUM! Jak to?
Pojawiło się mnóstwo pytań proszę o pomoc:

1.Czy ten ptak to w ogóle wróbel? Ma jakiś rudawy odcień na głowie.
2. Czy zachowanie ptaszka jest normalne, może jest na pokładzie jakiś ornitolog?
3. Nie wiem jak interpretować to zdarzenie (być może nic się nie dzieje a to tylko jakieś przypadki a ja jestem przewrażliwiony bo patrzę na świat inaczej - wysyłam Wam od czasu do czasu nawet maile).
4. Minęła już godzina od tego zdarzenia a ptak nadal jest na balkonie, macha skrzydełkami na parapecie, czasami podlatuje jak gdyby chciał przelecieć przez zamknięte okno. Mógłbym to zrozumieć ale rolety są zasłonięte, więc ptak nie widzi przezroczystego okna tylko ciemną przestrzeń.
5. Nie będę sprawdzał żadnych informacji w internecie, które tu przekazałem (ani o wróblach, ani o fazie REM ani o 5G). Osobiście nie uważam, żeby 5G było szkodliwe i mogło wpływać na prace ludzkiego mózgu, nie wierzę w tę teorię spiskową

 

/email dostaliśmy 4 czerwca 2020/

 

 Autor e-maila przysłał nam wiele filmów z tym niezwykłym ptaszkiem, który bardzo głośno dawał o sobie znać siedząc na barierce balkonu.

 

I jeszcze e-mail z poczty do FN od naszego stałego czytelnika.

 

From: [....]
Sent: Saturday, June 6, 2020 2:12 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Niezwykła historia z ptakiem .......

Witam serdecznie Fundację Nautilus !

W nawiązaniu do artykułu ,,Niezwykła historia z ptakiem i snem " chciałbym coś dodać w sprawie tych prześlicznych ptaszków odwiedzających nasze balkony, parapety, zagrody i działki.  Zawsze kiedy jestem na swojej działce zawsze uzupełniam poidełka dla ptaków jak też większe pojemniki z wodą przygotowane na ewentualne ich kąpiele. Pamiętam 2015 r. kiedy były niesamowite upały sięgające 30 stopni  a nawet i więcej. Widziałem jak te biedne ptaki szukały cienia by tam się skryć a również samej wody by się ochłodzić. Pamiętałem o nich i pamiętam by zapewnić im te skromne ale jakże dla nich ważne miejsce by czuły się jak u siebie i tak to trwa do chwili obecnej. Ale zauważyłem że od 2015 r a to tylko minęło pięć lat że większość tych ptaków jest już nieobecna na działce. Czym to jest spowodowane ? Myślę, że nie trzeba się nad tym długo zastanawiać. To człowiek doprowadził do tego że te maleństwa giną  z naszej ręki. Zatruwamy nasze wody, pola łąki. Coraz mniej widzimy na terenach wiejskich pszczół które zabijane są świadomie przez rolników którzy dokonują oprysków pól chemikaliami nie stosując się do wszelkich zaleceń. Ptaki które widziałem w minionym okresie to już prawie przeszłość. Pozostały jedynie zdjęcia na których udało się uwiecznić ich zabawy w wodzie i rozkosz jaka ich spotkała w tych małych pojemnikach z wodą - źródłem przetrwania w upalne dni.
Pamiętajmy wszyscy by te biedne ptaszyny jak też inne zwierzęta ratować i reagować na każde zło grożące im ze strony nawet naszego sąsiada.
Zawsze jak się pojawia artykuł o naszych zwierzętach, ptakach należy zawsze coś o nich napisać bo bo to mogą być ostatnie ich lata kiedy są jeszcze nad naszymi głowami.

Pozdrawiam ( Orion_1957 )


Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 7 mar 2021 22:17 | ocena: + 1

Maria_st | Załogant

"Może te ptaki które tak lgną do człowieka i chyba coraz częściej mimo że ludzie widzą w nim wroga to jednak coś usiłują nam przekazać."

Zgadzam się z Tobą Orionie.
Ja także miałam ciekawy kontakt z seledynowym ptaszkiem na początku pażdziernika 2009 roku . Miałam lekko otwarte okno, za oknem powoli robiło sie ciemno gdy usłyszałam przyblizający się głos ptaka. Spojrzałam w tamta strone i zobaczyłam jak do pokoju wleciał mały seledynowy ptaszek / do dzis nie wiem co to za gatunek /. Podleciał do mnie i zawisł nad moją głowa spiewając, potem pofrunąl w stronę łóżka i tam znowu zawisł, zaczął spiewać i co jakiś czas patrzał w moją stronę, po kilku minutach wyfrunąl i juz go więcej nie słyszałam za oknem .
Do okna pokoju syna ok 22 cos zaczęło pukać w szybę. W pokoju było ciemno, jedynie laptop troche go rozjasniał. Syn mysślał ze ktoś ze znajomych puka a tu na parapecie maly ptaszek dziobkiem stuka. Uchylił u góry pkno a on wleciał do pokoju i po prostu fruwał, co jakis czas wydając głosik, nie bał się wcale ludzi. Syn otworzył drzwi balkonowe ale on nie chcial wcale odlecieć, w koncu usiadł na szafę i dopiero rano obudził syna swoim śpiewem i wtedy juz odleciał przez drzwi balkonowe.

Sob, 6 cze 2020 21:07 | ocena: + 2

Bella-1 | Załogant

Wróbel widzi swoje odbicie w szybie i odpędza rywala, dlatego ćwierka i podskakuje, może też uderzać w szybę, dziobać itd. Naklej na szybę plaster na krzyż, może Elemelek zorientuje się, z czym ma do czynienia.
Nie on pierwszy tak się pomylił, widziano sikorkę atakującą boczne lusterko samochodu, często czupurne ptaszki wykłócają się w okresie lęgowym ze swoim odbiciem w szybie. Fajne zdjęcia zrobiłeś, będziesz miał pamiątkę po wizycie kolegi Ćwirka.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 8 cze 2020 14:17 | ocena: + 2

John-316 | Załogant

@Bella-1, ot i rzeczowa odpowiedź.

Sob, 6 cze 2020 12:57 | ocena: -3

magdakowalska48 | Załogant

Wpusc ptaka i odstaw piguly

Sob, 6 cze 2020 11:12 | brak oceny

zaolka | Załogant

hej, może to po prostu podlot, czyli młody ptak uczący się latać. One często tak mają, że przywarują w jednym miejscu i czekają na pomoc rodziców. Może gdzieś niedaleko mają gniazdo, a Twój balkon jest bezpiecznym postojem dla małolata? Takie pierwsze skojarzenie. Nie musi być oczywiście trafne

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 8 cze 2020 14:16 | ocena: + 1

John-316 | Załogant

@zaolka, to dorosły ptak, jest na zdjęciu.

Sob, 6 cze 2020 09:45 | ocena: + 3

Area 51 | Załogant

Tak, wróbel domowy - samczyk.

Ja mam wróble mazurki na działce, też się dość dziwnie zachowują... Jakieś takie ufne się zrobiły... Aż za ufne, jak na dzikie ptaki... Ja i moja mama, wiadomo, że ich nie skrzywdzimy, ale zawsze się może znaleźć jakiś zwyrodnialec...................

Ptaszki kochane - uważajcie na siebie!!!

Pozdrawiam wszystkich miłośników ptaków wszelakich!!!!!!!!!!!

Sob, 6 cze 2020 09:40 | ocena: + 5

Orion_1957 | Załogant

Bardzo ciekawa historia. Ja od dawna obserwuję zwierzęta bo lepiej czasami na nie zwracać uwagę niż na ludzi którzy je krzywdzą. Wydaje mi się że ten ptaszek który pojawił się u Pana na balkonie ma dla nas wszystkich jakiś przekaz. My budując nowe osiedla odbieramy ptakom jak i innym zwierzętom ich terytorium. Robimy to nagminnie że za każdym razem odbieramy im ich świat. Każdy dzień przynosi nowe informację mówiące o barbarzyńskim zachowaniu się człowieka któremu przeszkadzają zwierzęta i ptaki którym podrzuca się zatrutą żywność. Jak można tak robić. Przecież ten ich świat ptasi zanika. Coraz mniej możemy zaobserwować na naszym niebie gatunki ptaków które już nigdy się nie odrodzą bo ,, wybijamy je" jak najgorsi bandyci. W marcu br. przyleciały do mnie w miejscu pracy dwie szaro-czarne wrony ( parka ) Zacząłem podrzucać im troszkę jedzenia w tym orzechy włoskie które bardzo lubią i jak się okazuje pojawiają się codziennie. Czekają na mnie każdego ranka zaglądając przez okno czy się pojawię. Może te ptaki które tak lgną do człowieka i chyba coraz częściej mimo że ludzie widzą w nim wroga to jednak coś usiłują nam przekazać. Może właśnie chcą podkreślić swoje przywiązanie do człowieka i próbują to robić za wszelką cenę. Coś w tym jest. Bo przecież to widać że są wśród nas i wcale nas się nie boją mimo że powinny mieć powody. Jestem pewny że jeżeli zabijemy świat zwierząt to my sami będziemy następni. Trzeba się więc zastanowić co zrobić by się zmienić, czy jesteśmy w stanie tego dokonać bo niszczymy piękno całej przyrody każdego dnia. Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] kiedys w mojej wsi w Malopolsce umarla kobieta na bialaczke zostawila dwuletnia coreczke ludzie ze wsi oszaleli ze strachu bo mala biegla przytulala sie do drzewa i wolala mama [..]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

Na wyższych piętrach... - opowieścć z pokładu okretu Nautilus wrzesień 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.