Dziś jest:
Wtorek, 21 września 2021

Nie śmieję się z ludzi, kiedy mówią, że widzieli UFO. Ja też je widziałem!
/Jimmy Carter, były Prezydent Stanów Zjednoczonych/

XXI Piętro
HISTORIE PRZESŁANE PRZEZ ZAŁOGANTÓW
Wyślij swoją historię - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "XXI Piętro": xxi@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Dziwny przesąd
Wt, 9 maj 2017 11:35 | komentarze: 13 czytany: 5044x

Jestem stałym czytelnikiem waszych artykułów na stronie Nautilusa. Czytając w internecie ostatnio o przeróżnych przepowiedniach dotyczących końca świata przypomniała mi się jedna, o której dawno temu powiedziała mi mama.
Wisi u nas w domu zdjęcie Matki Boskiej Częstochowskiej i jak miałem może 10 lat to pytałem czemu ona taka smutna i skupiona, no i skąd ta szrama na policzku.Nie będę się zagłębiał teraz w opowieść, o której można przeczytać choćby w wikipedi, ale w pamięci utknęło mi jedno.
Mama twierdziła że szrama na poliku się powiększa i kiedy dojdzie do serca nastąpi koniec świata.
Z biegiem lat muszę przyznać jedno, jeśli nie mam kłopotów z pamięcią i wzrokiem (o których nic nie wiem) szrama faktycznie "rośnie".

Nie wiem czy spotkaliście się kiedykolwiek z takim przesądem.
Ciekawi mnie wasza opinia na ten temat.

PozdrawiamOD FN

Nie jesteśmy w stanie nic powiedzieć na ten temat - także pierwszy raz słyszymy taką przepowiednię... ;) W tym jednym przypadku proszę nas zwolnić z odpowiedzi. Pozdrawiamy wszystkich czytających XXI PIĘTRO w serwisie FN.
Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 12 maj 2017 21:40 | ocena: + 1

Woj | Załogant

@relatysta, Nie rozsadzą systemu szariatu fanatycy niw

Czw, 11 maj 2017 17:07 | brak oceny

relatysta | Załogant

Magda zadała bardzo słuszne pytanie: jak wyobrażamy sobie koniec świata?
Sądzę że istotnym jest kto zadaje pytanie.
Fizycy roztrząsają z wypiekami koniec świata ale w boskiej skali czasowej - eony lat i do tego całkowicie nieprzewidywalnym efektem końcowym.
Tu polecam "wszechświat z niczego"
http://geopolityka.blog.onet.pl/2014/01/21/lawrence-krauss-wszechswiat-z-niczego-dlaczego-istnieje-raczej-cos-niz-nic/
https://www.youtube.com/watch?v=pXByRjJnN2A
Ateiści, agnostycy i tacy tam, widzą go wraz ze swoją śmiercia.
Fanatycy religijni widza koniec świata wraz z upadkiem ich religii - i tych jest najwięcej. No bo co np. będzie gdy Muzułmanie zmuszą Chrześcijan do modlitwy w meczecie - koniec świata.
Oczywiście prawie nikt - poza mną, nie bierze pod uwagę końca świata jako kataklizmu globalnego - ziemskiego.
Upadek cywilizacji czy wojna atomowa nie będzie końcem świata dla ludzi. Zawsze jakiś mutant przeżyje.
Taka jest moja wizja.
A...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 11 maj 2017 23:57 | ocena: + 1

Woj | Załogant

@relatysta, Muzułmanie zmuszą Chrześcijan do modlitwy w meczecie -
Oni nas wyrżną i nie będą zmuszać do niczego

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 12 maj 2017 09:34 | brak oceny

relatysta | Załogant

@Woj, Historia/praktyka była taka że dawali propozycje nie do odrzucenia (Pamiętasz Stasia i Nel?) :)
Nie ma takiej opcji by wszyscy zabijali wszystkich to zwykły eufemizm.
Jeżeli już to zrobią to poprzez wyparcie/zastąpienie, przy odpowiedniej propagandzie ideologicznej przekonają większość - zwłaszcza młodych co widać na zachodzie. Reszta nie będzie miała wyjścia i się wtopi; rozsadzając po czasie system szariatu.
Tak w historii było już wielokrotnie.

Czw, 11 maj 2017 12:06 | ocena: + 1

Magda | Gość

rana sie powieksza bo obraz niszczeje. wystarczy naprawic obraz i koniec swiata odwolany

Wt, 9 maj 2017 18:31 | ocena: + 1

relatysta | Załogant

Spoko, mamy jeszcze przed sobą duuużo czasu.
Pielgrzym stojący na drodze na Święty Krzyż w Nowej Słupi, przesuwa się o ziarnko piachu rocznie. Ze sto metrów do końca świata mu jeszcze zostało.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 11 maj 2017 12:07 | brak oceny

Magda | Gość

@relatysta, wystarczy go wywiezc gdzies daleko i koniec swiata odwolany. serio myslicie ze Bog stworzyl Ziemie zeby ja zniszczyc? jak wy sobie w ogole wyobrazacie koniec swiata?

Wt, 9 maj 2017 15:47 | ocena: + 1

Jane | Gość

Była taka przepowiednia. W filmie "Zjednoczone stany miłości" jest scena, która odnosi się do tej przepowiedni - rozmowa uczennic w szkole.
Wspomniany film opowiada o czasach przełomu dekad lat 80-tych i 90-tych, ale z opowiadań wiem, że mówiono o tym nawet wcześniej.

Wt, 9 maj 2017 15:04 | ocena: + 1

Mariusz | Gość

Przepowiednię ludową znam. Szrama została zrobiona szablą jednego ze zbójów, którzy napadli w dawnych czasach na klasztor, następnie go zrabowali a obraz zbezcześcili.

Za Wikipedią: Najstarszą, bardziej wiarygodną informację o historii obrazu zawdzięczamy Janowi Długoszowi[7]. Nie podał on co prawda daty sprowadzenia Cudownego Obrazu, ale przekazał obszerną relację o zniszczeniu wizerunku przez husytów w czasie obrazoburczego napadu na klasztor 16 kwietnia 1430[7]. Liczne skarby i wota Sanktuarium zwabiły rabusiów, którzy sprofanowali i zniszczyli Cudowny Obraz[8]. Wyrwany z ołtarza, wyniesiony został przed kaplicę i porąbany szablami, a na koniec został przebity mieczem i wreszcie porzucony w okolicy kościoła św. Barbary[8]. Napaści dokonali husyci z pogranicza Czech i Moraw, a przewodził im kniaź wołyński Fryderyk Ostrogski oraz dwaj polscy szlachcice, Jakub Nadobny z Rogowa herbu Działosza i Jan Kuropatwa z Łańcuchowa herbu Szreniawa[8]. Napad ten miał nie tylko charakter rabunkowy, ale również polityczny, gdyż książę wołyński pozostawał wówczas w bliskich kontaktach z wielkim księciem litewskim Witoldem, a później jego następcą Świdrygiełłą[8]. Wiedli oni w tym czasie ostry spór z królem Władysławem Jagiełłą w sprawie korony litewskiej. Przypuszczać więc można, iż motywem napadu mogła być też chęć wszczęcia zamieszek politycznych[8].

Pojawiają się również inne wersje napadu - miał on być czysto rabunkowy co sugerował Jan Długosz (a nie religijny), a obraz został zniszczony w gniewie, po tym jak nie znaleziono w klasztorze spodziewanych skarbów. Władysław Jagiełło zamierzał początkowo w ramach odwetu najechać na Królestwo Czech, ale zrezygnował, gdy dowiedział się, że większość rozbójników stanowili Polacy. Wbrew temu co napisał Jan Długosz (o rychłej śmierci sprawców) król Polski nie wydał surowych wyroków, a uznawany za głównego sprawcę Jan Kuropatwa dożył starości i nawet został doradcą króla Kazimierza Jagiellończyka. Przekonanie o tym, że napadu dokonali husyci jest popularne do dnia dzisiejszego[9].

Obraz mocno wówczas uszkodzony przewieziony został do Krakowa i umieszczony w ratuszu, a następnie król Władysław Jagiełło zlecił jego naprawę malarzom ruskim[7]. Podobną relację podaje Mikołaj Lanckoroński w dziele pt. (łac. Historia venerande imaginis Beatae Mariae Virginis quae in Claro Monte in magna veneratione habetur.), informując ponadto, że[10]:

Wt, 9 maj 2017 15:00 | ocena: + 5

elawik | Gość

musze przyznac ze w mojej mlodosci rowniez mowilo sie o tym ze jak szrama na policzku Matki Boskiej Czestochowskiej dojdzie do wysokosci serca bedzie koniec swiata. Mieszkalam w Bialymstoku I nie tylko ja to slyszalam I zawsze pozniej gdziekolwiek bylam I widzialam taki obraz - sprawdzalam to :)

Wt, 9 maj 2017 13:08 | ocena: + 6

Daniello | Gość

Jak do serca, akurat z naszej strony patrząc na obraz to jest po lewej, a od strony Maryi po prawej serce przecież jest po lewej ;)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 9 maj 2017 15:38 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

@Daniello, anatomicznie rzecz biorąc, to serce tak naprawdę jest po środku, za mostkiem i tylko minimalnie w kierunku lewej strony.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 9 maj 2017 15:48 | brak oceny

daniello37 | Załogant

@szczyglis, raczej tak :)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

20 września: [...] Ostatnie dni to nieprawdopodobna historia Krzysztofa Jackowskiego zmagającego się z niewidzialnym bytem, który postanowił 'wyrównać rachunki' za sprawy przeszłości. Jasnowidz przez przypadek znalazł się w centrum wydarzeń, choć niczym nie zawinił i nie chciał mieć z tą historią nic wspólnego. Niestety ta opowieść z wielu powodów musi pozostać tylko do wiedzy kilku osób na pokładzie okrętu Nautilus- tak się czasami zdarza.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 19 wrz 2021 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

EMILCIN, POMNIK UFO I... AGENT 'OBCYCH'! ;-)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.