Ostrzeżenie sformułował czytelnik serwisu, a dotyczy słynnego ośrodka CERN.
From: [dane do wiad. FN]
Sent: Thursday, April 7, 2016 6:13 PM
To: FN
Subject: 17 czerwca - eksperyment fotonowy w CERN?
Importance: High
Dzień Dobry
Po przeczytaniu artykułu "DZIWNA PRZEPOWIEDNIA?" (http://nautilus.org.pl/?p=21pietro&id=305) nasunęło mi się skojarzenie, iż może mieć to związek z eksperymentem w CERN w akceleratorze cząstek, gdzie w dniach od 5-go do 10-go czerwca 2016 będzie odbywała się konferencja i zostaną ogłoszone wyniki konkursu na eksperyment: Beamline for Schools 2016. Być może właśnie tydzień później (wspomniany w ww. artykule 17 czerwca - próba fotonowa) zostanie przeprowadzony eksperyment, który wygra w konkursie:
http://beamline-for-schools.web.cern.ch/sites/beamline-for-schools.web.cern.ch/files/Polish_0.pdf
Na myśl od razu też przyszedł mi inny artykuł "POLAK TWIERDZI, ŻE W 1972 ROKU ODKRYŁ FALE GRAWITACYJNE" (http://nautilus.org.pl/index.php?p=artykul&id=3087). Być może eksperyment z próbą fotonową potwierdzi występowanie fal grawitacyjnych. Może także wykaże coś więcej: iż istnieje związek pomiędzy fotonami (światłem) a falą grawitacyjną, wykaże w jaki sposób można za pomocą wiązki światła oddziaływać na fale grawitacyjne, a tym samym wskaże kierunek poszukiwań jak uzyskać napęd antygrawitacyjny czy w przyszłości… zakrzywienie czasoprzestrzeni.
Definicja foton: cząstka elementarna elektrycznie obojętna, nie posiadająca ładunku elektrycznego, o zerowej masie spoczynkowej i liczbie spinowej s = 1. F. bierze udział w oddziaływaniach elektromagnetycznych, jest kwantem pola elektromagnetycznego. Porusza się z prędkością światła (c 3108 m/s) względem każdego obserwatora. Jego energia E = h = hc/, pęd p = h/c = h/, masa relatywistyczna m = h/c2 = h/(c), gdzie h - stała Plancka, i - długość fali elektromagnetycznej, której odpowiada f., i jej częstotliwość. Istnienie fotonów wiąże się z dualizmem korpuskularno-falowym. Kwantowe (korpuskularne) cechy promieniowania elektromagnetycznego przejawiają się np. w zjawisku Comptona, w zjawisku fotoelektrycznym, anihilacji i tworzeniu par elektronowych.
Jeżeli ww opisana wizja potwierdzi się moje przypuszczenia okażą się słuszne, to rzeczywiście eksperyment fotonowy 17 czerwca br. może stanowić większe osiągnięcie naszej cywilizacji niż lot na księżyc. Czas pokaże…
Pozdrawiam,
[dane do wiad. FN]